Vyskúšaj REFRESHER+ len za 1 €
4. septembra 2023, 15:51
Čas čítania 1:25
Richard Balog

Najviac celebrít bolo v nedeľu na zápase Lionela Messiho v Los Angeles. Nechýbali Leonardo DiCaprio, LeBron James či Princ Harry

Zdroj: TASR/AP
ŠPORT FUTBAL LIONEL MESSI

Argentínsky loptový kúzelník spôsobil v zámorí futbalový ošiaľ.

Lionel Messi sa po dvoch sezónach v PSG opäť naplno baví futbalom. V nedeľu si zapísal do štatistík dve asistencie v zápase MLS proti tímu Los Angeles FC, a Inter Miami priviedol k výhre v pomere 3 : 1. Miami sa vrátilo na víťaznú vlnu po remíze 0 : 0 s tímom Nashville SC. Od príchodu argentínskeho futbalistu klub zatiaľ neprehral.

Na BMO Stadium v Los Angeles s kapacitou 22-tisíc divákov tento brilantný výkon sledovali desiatky známych tvárí šoubiznisu, športu aj kultúry. Okrem vlastníkov klubov, ktorými sú bývalý basketbalista Magic Johnson a herec Will Ferrell na strane LAFC a David Beckham v prípade Inter Miami CF, zavítali na zápas aj Princ Harry, LeBron James, James Harden, Tyga, Owen Wilson, Tom Holland, Leonardo DiCaprio, Edward Norton, Selena Gomez a mnohí ďalší.

Dunajská Streda má krajšie dresy ako Real Madrid. Toto sú najatraktívnejšie futbalové uniformy na sezónu 2023/2024 Dunajská Streda má krajšie dresy ako Real Madrid. Toto sú najatraktívnejšie futbalové uniformy na sezónu 2023/2024 17. júla 2023, 9:30
Lionel Messi oslavuje gól proti tímu New York Red Bulls v MLS.
Lionel Messi oslavuje gól proti tímu New York Red Bulls v MLS. Zdroj: TASR/AP

Celebrity sa prišli pozrieť na najlepšieho futbalistu v histórii a Argentínčan predviedol šou, na ktorú nebol pripravený ani samotný Hollywood.

S loptou na nohách predvádzal svoju genialitu a najprv v 51. minúte našiel svojho bývalého spoluhráča z FC Barcelona Jordiho Albu, ktorému naservíroval krásnu prihrávku. Španiel pohodlne prekonal brankára a zvýšil na 2 : 0. V druhom polčase poslal do šance útočníka Leonarda Campanu, ktorý v 83. minúte zvýšil vedenie tímu Inter Miami CF na 3 : 0.

Prítomní hostia boli v nemom úžase, čo najlepšie potvrdzujú slová herca Owena Wilsona v štúdiu Apple TV, keď povedal: „Raz som videl hrať Michaela Jordana, a toto je to isté.“

Pozri si, ako si vychutnávali prítomnosť futbalistu Lionela Messiho v Los Angeles celebrity v hľadisku.

Lístky na zápas v Los Angeles boli v predaji od približne 720 eur. V priemere sa ceny vstupeniek na zápasy tímu Inter Miami CF pohybujú okolo 635 eur, čo je 527-percentný nárast oproti priemernej cene vstupenky na zápas MLS, ktorá pred Messiho príchodom do ligy stála 100 eur.