Dánsky spisovateľ Peter Høeg raz povedal, že cestovanie má tendenciu prehlbovať všetky ľudské emócie, a zrejme je na tom čo-to pravdy. Nemusia však byť vždy iba pozitívne. Niekedy môže cestovanie naháňať zimomriavky.
Oslovili sme ľudí na Instagrame, ktorí precestovali značnú časť sveta, aby nám povedali, kde sa cítili NAJMENEJ BEZPEČNE. Ako zbehlí cestovatelia ti poradia, ako sa správať a čo nerobiť, ak sa nechceš v cudzej krajine dostať do „prúseru“.
Cestovanie môže byť aj poriadne nebezpečné. Najmä ak cestuješ sám či sama a tvojím jediným spoločníkom je vlastný hlas v hlave. Existuje niekoľko spôsobov, ako sa na cestách vyhnúť nebezpečenstvu. Úplne prvým je, logicky, voľba destinácie.
Na základe štatistík stránky Numbeo, ktoré sa pravidelne aktualizujú, si už doma môžeš pozrieť potenciálne hrozby svojej vysnívanej destinácie. Hodnotenia do Numbea pridávajú konkrétni cestovatelia na základe svojich skúseností. Štatistiky sa tak priebežne môžu meniť.
V Refresheri ti každý deň prinášame zaujímavé články z domova i zo sveta. Ak sa ti naša tvorba páči a chceš podporiť redakčný tím, staň sa členom klubu Refresher+.
Karin: V albánskom Elbasane som za celý týždeň stretla len niekoľko žien
Karin má precestovaných vyše 30 krajín, skoro celú Európu a niečo z Ázie a Afriky. Najmenej bezpečne sa podľa vlastných slov cítila v Elbasane v Albánsku. Šokovalo ju, že počas celého týždňa tam stretla len zopár žien. Odhadom 95 percent ľudí na ulici boli všetko muži.
Čo sa dozvieš po odomknutí?
- Na ktorom meste sa viacerí cestovatelia zhodli.
- V čom Máriu vystrašilo Jordánsko.
- Ako ti smartfón môže pomôcť s bezpečnosťou.
- Ktoré európske mestá sú po zotmení najnebezpečnejšie.