Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
27. apríla 2022, 21:38
Čas čítania 0:41
Martin Adam Pavlík TASR

Okolo Zeme vo štvrtok preletí jeden z najväčších asteroidov za posledné obdobie, informuje NASA

Okolo Zeme vo štvrtok preletí jeden z najväčších asteroidov za posledné obdobie, informuje NASA
Zdroj: Flickr/Ocean Leadership/k volnému užití
ZAUJÍMAVOSTI ASTEROIDY NEWS SPRÁVY ZO SVETA
Uložiť Uložené

Podľa vedcov nejde o žiadne riziko.

Vo štvrtok preletí blízko Zeme jeden z najväčších asteroidov za posledné obdobie. Jeho prelet však má byť v bezpečnej vzdialenosti. Informoval o tom americký Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA).

Asteroid s označením 2008 AG33 letí rýchlosťou 37 400 kilometrov za hodinu a jeho dĺžku odhadujú na 350 až 780 metrov, uvádza na svojej webovej stránke Stredisko NASA pre štúdium blízkozemských objektov (CNEOS) so sídlom v americkom štáte Kalifornia.

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. Zdroj: MaxPixel.net


Nemusíš sa však báť. Experti NASA odhadujú, že toto teleso okolo Zeme preletí úplne bez rizika. V najbližšom bode má byť asteroid od našej planéty vzdialený 3,2 milióna kilometrov.

NASA za objekt blízky Zemi označí akýkoľvek predmet, ktorý sa k našej planéte priblíži na menej než 193 miliónov kilometrov. Teleso, ktoré sa dostane do vzdialenosti menšej než 7,5 milióna kilometrov, sa považuje za potenciálne nebezpečné, píše na svojej webovej stránke časopis Live Science.

Asteroid 2008 AG33 po prvý raz spozorovali vedci v americkom štáte Arizona v januári 2008. Okolo Zeme preletí približne raz za sedem rokov, naposledy to bolo v marci 2015, píše CNEOS.

Domov
Zdieľať
Diskusia