Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
25. apríla 2022, 19:53
Čas čítania 0:57
Daniel Mikolášik TASR

Bratislavské módne dni predstavia aj tvorbu návrhárok z Ukrajiny. 17. ročník sa nesie v znamení pomoci

MÓDA BRATISLAVSKÉ MÓDNE DNI MÓDA MODELING MÓDNY PRIEMYSEL SLOVENSKÉ A ČESKÉ MÓDNE ZNAČKY
Uložiť Uložené

V závere jarných BMD uvedie svoju kolekciu aj známa slovenská dizajnérka Jana Pištejová.

Prehliadky slovenských, českých a ukrajinských návrhárov prinášajú Bratislavské módne dni (BMD). V poradí 17. ročník najväčšieho módneho podujatia na Slovensku sa začína v pondelok v novom eventovom priestore Ponton na Tyršovom nábreží.


„Sedemnásty ročník štartujeme na naozaj unikátnom mieste, priamo na hladine Dunaja, čo dodá podujatiu opäť neopakovateľnú atmosféru,“ hovorí riaditeľka Agentúry Promotion a organizátorka BMD Mária Reháková. „Som rada, že po mesiacoch pandémie módny svet stále žije a návrhári majú stále množstvo nápadov, ktoré vám môžu ukázať naživo,“ dodala.

Na jarnej časti podujatia sa so svojimi kolekciami predstavia napríklad Zuzana Haková, Juliana Brnáková, Lucia Bugárová, Jana Jurčenko i Kristína Krajčovičová. Počas prvého večera predvedie slovenskému publiku svoje modely i dizajnérka z Ukrajiny Natalia Galagan. Aktuálny ročník sa podľa organizátorov nesie aj v znamení pomoci.

Na snímke kreácia z kolekcie módnej značky Komora & Humer na prehliadke Bratislavských módnych dní 2017 v Bratislave 16. októbra 2017.
Na snímke kreácia z kolekcie módnej značky Komora & Humer na prehliadke Bratislavských módnych dní 2017 v Bratislave 16. októbra 2017. Zdroj: TASR/Jakub Kotian

„Spoločne so slovenskými návrhárkami Alexandrou Vidic, Renátou Kliskou a Monikou Lacekovou sa podarilo podporiť tvorbu dvoch ukrajinských návrhárok, ktoré prišli na Slovensko. Svoju kolekciu pripravili už v Bratislave,“ povedal PR manažér Michal Bartek.

Odporúčané
TOP 15 tričiek s krátkymi rukávmi na leto 2024. Trendy je minimalizmus aj výrazné grafiky TOP 15 tričiek s krátkymi rukávmi na leto 2024. Trendy je minimalizmus aj výrazné grafiky 19. apríla 2024, 11:00

Potvrdil, že druhá návrhárka z Ukrajiny Olena Minkova sa predstaví v utorkovom (26. 4.) programe BMD, v ktorom figurujú napríklad aj Jaroslava Wurl-Kocanová, Rebecca Justh, Veronika Hložníková či Radovana Svýbová. V závere podujatia svoju kolekciu uvedie dizajnérka Jana Pištejová.


Jarná časť BMD je aj štartom 10. ročníka súťaže Nové tváre módnej scény, ktorá je určená mladým módnym tvorcom. Téma na tento rok je Svet bez dymu. Finále sa uskutoční v septembri počas jesennej edície BMD. Mladí tvorcovia môžu posielať prihlášky do 19. júna.

Domov
Zdieľať
Diskusia