V tomto článku sa pozrieme na niektoré spôsoby, ktoré vyskúšali naši čitatelia, a poradíme ti, ako môžeš skúsiť začať liečiť svoje boľavé srdce aj ty.
„Nemôžem si pomôcť, milujem ju.“ Týmito slovami sa končila strohá správa od Janinho dnes už bývalého frajera. Po niekoľkých mesiacoch sa jej cez Messenger priznal, že tá kamarátka, s ktorou trávi tak veľa času, nie je len kamarátkou.
Dať všeobecnú radu, ako zvládnuť rozchod, je veľmi ťažké, hovorí psychologička Beáta Koňařík Bakošová z portálu Hedepy. Každý z nás je iný a formovali nás rozličné okolnosti. Rôzne články a dobre mienené rady kamošov sú možno neaplikovateľné na tvoju situáciu.
V tomto článku sa pozrieme na niektoré spôsoby, ktoré vyskúšali naši čitatelia, a poradíme ti, ako môžeš skúsiť začať liečiť svoje boľavé srdce aj ty. Začneme tou najčastejšou otázkou, ktorú si opustená strana vždy opakovane kladie:
Kde som urobil/urobila chybu?
Jana vraví, že vzťah síce trval len pár mesiacov, no bola šťastná a po uši zaľúbená. Aj preto jej rozchod cez správu zle padol. „Najskôr ma budeš nenávidieť,“ napísal jej v správe, ktorú nám ukázala. Priznal sa, že posledné dni strávil s kamoškou a niečo sa medzi nimi stalo. Jana to vôbec nečakala.
Pozviechať sa z nečakaného a neosobného rozchodu nebolo jednoduché a krátko po tej správe sa neudržala a všetko mu vykričala aj do tváre.
Podľa slov psychologičky je prežívanie rozchodu veľmi individuálne a vstupuje do toho mnoho faktorov. „Spoločné však majú to, že pociťujú výčitky voči sebe. Pýtajú sa sami seba, prečo to tak dopadlo, kde urobili chyby, a vzťahujú si to všetko na seba.“
Čo sa dozvieš po odomknutí?
- Aký je rozdiel v pocitoch u ľudí, ktorí vzťah ukončili, a u tých, s ktorými sa rozišiel partner.
- Prečo zvykneme zvažovať návrat k ex, aj keď vzťah nebol funkčný.
- Ako sa naši čitatelia vyrovnávali s rozchodom a čo im pomohlo posunúť sa v živote ďalej.
- Ako sa dá podľa psychologičky prestať myslieť na bývalú/bývalého.