Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
4. augusta 2021, 9:54
Čas čítania 0:36
Jakub Paulík

Transgenderová vzpieračka Laurel Hubbardová po olympijskom neúspechu končí so súťažením

Transgenderová vzpieračka Laurel Hubbardová po olympijskom neúspechu končí so súťažením
Zdroj: Getty Images/Scott Barbour
ŠPORT OLYMPIJSKÉ HRY
Uložiť Uložené
Články o športe ti prináša Fortuna. Zaregistruj sa a vyber si svoj bonus!chcem bonus

Po svojom debute na olympiáde sa pomaly lúči s profesionálnym športom.

Účasť transrodovej vzpieračky Laurel Hubbardovej na olympiáde v Tokiu vyvolala rozporuplné reakcie. Jej súperky sa obávali, že proti nej nemajú šancu. Reprezentantka Nového Zélandu však nakoniec neuspela pri žiadnom z troch pokusov.

Po neuspokojivom výkone v Tokiu sa rozhodla oznámiť, že pravdepodobne odíde do športového dôchodku a začne sa venovať iným veciam, informuje news.com.au. Ako dôvod uvádza, že ju „dobehol jej vek“. Vo svojich 43 rokoch bola o viac ako 20 rokov staršia než niektoré jej súperky.

27-ročná vzpieračka z Belgicka Anna Van Bellinghenová sa sťažovala, že účasť Laurel Hubbardovej na súťaži je zlý vtip. Uviedla, že nechce protestovať proti transrodovým osobám, ale proti konkurencii s biologickými výhodami nemajú ďalšie súťažiace šancu.

Hubbardová v Tokiu súťažila v ženskej kategórii nad 87 kilogramov. Pri prvom pokuse si naložila 120 kilogramov, no neuspela. Pri ďalších dvoch sa snažila zdvihnúť 125 kilogramov, no aj v tomto prípade zlyhala. Napriek tomu bola šťastná, že sa mohla na olympiáde zúčastniť ako historicky prvá transrodová vzpieračka.

Domov
Zdieľať
Diskusia