Hodnota digitálnych mincí sa však v posledných dvoch mesiacoch prepadla.
Časť ľudí sa už po pandémii koronavírusu neplánuje vrátiť od práce. Najčastejšie síce ide o staršiu generáciu, ktorej nezostával dlhý čas do odchodu do dôchodku, a tak sa rozhodla tento priebeh urýchliť, ale jedným z dôvodov sú prekvapivo aj kryptomeny, informuje Yahoo Finance.
Šéfka portálu CareerBuilder Irina Novoselská, ktorá riadi jednu z najväčších stránok s ponukami práce, vysvetľuje, že množstvo ľudí počas karantény a izolácie podľahlo obchodovaniu s digitálnymi mincami.
Ak sa im začalo dariť a uvedomili si, že za oveľa kratší čas dokážu zarobiť viac peňazí ako vo svojom zamestnaní, buď sa do práce nevracajú vôbec, alebo od zamestnávateľa žiadajú zredukovanie svojho úväzku.
„Znižujú hodiny, ktoré chcú odpracovať, na základe toho, čo sa deje na trhu s kryptomenami,“ konštatuje Novoselská. „Zarábajú peniaze popri práci a už neplánujú pracovať na plný úväzok,“ dodáva so slovami, že sa časť pracovnej sily naučila podporiť svoj hlavný príjem ziskom z obchodovania s kryptomenami, a tak stratila motiváciu pracovať naplno.
V tomto prípade ide o situáciu na trhu v Spojených štátoch amerických, ale podľa štatistík služby Fumbi ponúkajúcej investície do kryptomien obyvatelia Slovenska od začiatku roku 2021 investovali do digitálnych mincí už viac ako 13 miliónov eur. V USA pritom podľa odhadov vlastní kryptomeny už 14 percent dospelej populácie.
Niektorí noví obchodníci s kryptomenami, ktorí sa odmietli vrátiť do práce, však svoje rozhodnutie možno čoskoro prehodnotia. Hodnota bitcoinu ako najpopulárnejšej kryptomeny v posledných dvoch mesiacoch spadla o takmer 50 percent a nikto si netrúfa odhadnúť, či a kedy sa vráti k prekonávaniu svojho doterajšieho vrcholu.