Tím vedcov tvrdí, že na svete trpí depresiou každý štvrtý človek. Snažili sa preto posunúť úroveň psychiatrie z 19. do 21. storočia.
Vedci z Indiana University School of Medicine publikovali prelomovú štúdiu, v ktorej zistili, že z krvného testu je možné zistiť depresiu či bipolárnu poruchu. Testy by sa mali zároveň zamerať na precíznejší medicínsky prístup k samotnej liečbe.
Ako informujú Hindustan Times, na svete trpí depresiou každý štvrtý človek, no aktuálne medicínske postupy sú väčšinou riešené metódou pokusu a omylu.
Výskum doktora Alexandra B. Niculesca, ktorý je profesorom psychiatrie na Indiana University School of Medicine, však prináša nové, prelomové informácie v detegovaní psychických chorôb.
Výskum nadväzuje na Niculescovu staršiu vedeckú prácu, ktorá sa zaoberala skúmaním krvi v širšom zmysle. Pomocou výskumu sa tím vedcov snažil sledovať nutkanie pacientov k sebapoškodzovaniu či dokonca až k pokusom o samovraždu, ale aj bolesť, posttraumatickú stresovú poruchu (PTSP) či Alzheimerovu chorobu.