Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
9. februára 2021, 15:20
Čas čítania 1:08
Viktor Kniš

Ficov Smer zaplatí za odoslanie hárkov na referendum, ktoré má byť apolitické. Ľudia si v schránkach nájdu obálky so známkami

NEWS
Uložiť Uložené

Referendum za predčasné voľby sa síce tvári ako apolitická akcia, v skutočnosti je však veľmi intenzívne podporovaná stranami Smer a Hlas.

Opozičný Smer-SD podáva trestné oznámenie na predstaviteľov Slovenskej pošty v súvislosti s podozrením na spáchanie trestného činu marenia referenda. Pošta podľa šéfa strany Roberta Fica oznámila, že nebude doručovať obálky, ktoré nebudú označené symbolom "referendum2021". Smer situáciu vyriešil po svojom.

Do schránok bude strana na vlastné náklady doručovať obálky s vytlačeným nevyplneným referendovým hárkom, pričom na obálke bude predvyplnená spiatočná adresa a priložená k nej bude aj známka, aby ľuďom ochotným podporiť referendum nevznikali ďalšie náklady. 

Strana Smer zaplatí za doručovanie obálok súkromnej firme. Robert Fico sa zároveň na tlačovej konferencii sťažoval na služby pošty. „Tí, ktorí neveria pošte, odporúčam, aby fyzicky kontaktovali politické orgány Smeru alebo ďalších politických strán,“ uviedol Robert Fico. 

Domov
Zdieľať
Diskusia