Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
23. septembra 2020, 9:24
Čas čítania 0:36
Daniel Mikolášik

Odmietaš nosiť rúško? Hrozí ti rok za mrežami. V Grécku chcú odporcov rúšok tvrdo trestať

NEWS GRÉCKO VÄZENIE
Uložiť Uložené

Tamojší prokurátor chce proti odporcom nosenia rúška rázne zakročiť. Označil ich za malú, no vytrvalú skupinu, ktorá je hrozbou verejného zdravia a poriadku.

„Hrozba verejného zdravia a poriadku“. Takýmito slovami označil grécky prokurátor najvyššieho súdu krajiny tamojších odporcov nosenia rúška, proti ktorým sa rozhodol rázne zakročiť.

Navrhuje, aby boli takéto osoby v krajine postihnuté nielen pokutou, ale aj trestom odňatia slobody, a to až do výšky jedného roka.

Odporúčané
Čerstvých stredoškolákov sme sa pýtali na rúška, dva týždne vydržia (Reportáž) Čerstvých stredoškolákov sme sa pýtali na rúška, dva týždne vydržia (Reportáž) 2. septembra 2020, 17:28

Ako informuje ABC News, prokurátor označil odporcov nosenia rúška za malú, no zato vytrvalú skupinu. Vystupujú prevažne na sociálnych sieťach, no podarilo sa im zorganizovať už aj pár menších pouličných protestov. Taktiež kritizujú požiadavky tamojšej vlády, aby rúška nosili študenti počas vyučovania v školách.

Domov
Zdieľať
Diskusia