Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Refresher Slovensko
Otvoriť v aplikácii Refresher
Stiahnuť
X
29. júla 2020, 9:57
Čas čítania 0:51
Viktor Kniš

Monika Jankovská vraj chcela z väzby udať politikov a oligarchov, umlčala ju prokurátorka

NEWS MONIKA JANKOVSKÁ
Uložiť Uložené

Bývalá sudkyňa údajne chcela vypovedať o vrcholových politikoch, aj oligarchovi zo zbrojárskeho prostredia, prokurátorka Valéria Simonová jej to však neumožnila.

V polovici júna obletela Slovensko správa o tom, že bývalá sudkyňa Monika Jankovská sa chce priznať k zmenkám aj k Threeme a spolupracovať s vyšetrovateľmi. Nakoniec sme sa jej výpovede nedočkali.

 Topky dnes informujú, že Monika Jankovská chcela vypovedať a listom požiadala šéfa NAKA Branislava Zuriana, aby za ňou prišiel do väzby. Udať vraj chcela jedného z najväčších zbrojárskych oligarchov v krajine a minimálne jedného exministra.

Mala mať také dôkazy a informácie, vďaka ktorým mohli títo ľudia skončiť za mrežami a zasiahlo by to aj vysokú politiku. Podľa zistení Topiek sa však v najbližšom období týchto informácií nedočkáme, pretože Jankovská si výpoveď rozmyslela. Že mohlo ísť o závažné svedectvo údajne potvrdzovalo aj zistenie, že Monika Jankovská v tejto súvislosti požiadala o ochranu svojej rodiny.

Odporúčané
Trvalý pobyt v Dubaji, vinárstvo, trénoval Végha a vybavoval veci pre Kočnera. Kto je Norbert Bödör? Trvalý pobyt v Dubaji, vinárstvo, trénoval Végha a vybavoval veci pre Kočnera. Kto je Norbert Bödör? 6. júla 2020, 17:55

Na vine je vraj dozorujúca prokurátorka Valéria Simonová, ktorá neumožnila policajtom návštevu Moniky Jankovskej. Jej svedectvo mala zastaviť aj sprísnením právnej kvalifikácie na zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa. Po tomto rozhodnutí Simonovej vraj Jankovská definitívne stiahla ponuku spolupracovať. 

 „Môžem potvrdiť, že som bol upovedomený o zmene zmenene právnej kvalifikácie ku skutku číslo 9. (zmenky TV Markíza), ktorý bude posudzovaný ako viacčinný súbeh trestných činov a to zločin prijímania úplatku a zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa spáchaného formou účastníctva v štádiu pokusu s trestnou sadzbou 10 až 20 rokov...“ povedal pre Topky právny zástupca Moniky Jankovskej Peter Erdös a tento postup označil za nezákonný a pozoruhodný. 

Domov
Zdieľať
Diskusia