Ponúka až 108-megapixelový fotoaparát a 5 000 mAh batériu s výdržou až dva dni.
Motorola patrí k tradičným výrobcom mobilov. Ak si trochu starší, možno si vlastnil aj niektorý z jej „hlúpych“ tlačidlových smartfónov alebo ikonickú vyklápačku Razr.
Značka sa už pár rokov snaží aj o smartfóny s Androidom, pričom väčšinou skúšala zaujať skôr zákazníkov, ktorí chcú do novej hračky investovať iba niekoľko stoviek eur.
Motorola Edge+ je však úplne iná. Má ísť o špičkovo vybavenú vlajkovú loď. Cena dosahuje takmer 1 000 eur, a preto je na mieste aj porovnanie s najnovším iPhonom či sériou Galaxy S od Samsungu. Takýto mobil ale musí priniesť špičkový fotoaparát, dlhú výdrž a väčšinu najnovších technológií. Podarilo sa to?
- Ako je na tom Motorola Edge+ v porovnaní s o tretinu drahšou konkurenciou od Samsungu a Apple
- V ktorých parametroch ich dokonca výrazne predčí
- Ako hodnotíme trojicu fotoaparátov vzadu, ktoré ponúknu aj širokouhlý a teleobjektív
- Ktorá bežná funkcia Motorole chýba a čo má naopak navyše
- Koľko dní ti vydrží jej 5 000 mAh akumulátor s rýchlym nabíjaním
Skvelý dizajn a moderný zahnutý displej
Na prvý pohľad sa zdá, že áno. Dizajn sa totiž novšími Samsungami trochu inšpiruje a smartfón už na papieri prináša všetko, čo by v roku 2020 mal.
6,7-palcový displej je napríklad s pomerom strán 19,5:9 natiahnutý do výšky, čo uľahčuje zobrazovanie a listovanie obsahu na sociálnych sieťach. Mal by si vďaka tomu vidieť viac postov a textov pod sebou, než je bežné.
Priamo v spodnej časti obrazovky je zabudovaná čítačka odtlačkov prstov, tie teda netreba prikladať niekde na chrbát alebo vypínač na boku. Nezabudlo sa ani na plynulejšie zobrazenie vďaka možnosti zapnúť 90 Hz obnovovaciu frekvenciu displeja.
Sklo a okraje displeja dostali elegantné zaoblenie bočných hrán, vďaka ktorému si vlastne mobil vyslúžil meno Edge. Boky dokážu svietiť pri položení mobilu displejom dole, vďaka čomu slúžia ako notifikácia pri zmeškaných hovoroch alebo správach.
Ide hlavne o dizajnový výstrelok, no úzke telo sa vďaka nemu veľmi príjemne drží v dlani a aj napriek veľkým rozmerom jednoducho ovláda jednou rukou.
Treba ale pripomenúť aj niektoré nevýhody, nech sme féroví. Zaoblené okraje dokážu nepríjemne odrážať svetlo a orezať využiteľnú plochu displeja. Ak text siaha až sem, môže byť trochu zdeformovaný, rovnako ako fotografie na Instagrame. Nehovoriac o tom, že boky budú náchylnejšie na rozbitie pri nešťastných pádoch. Skrátka, keby bol tento Full HD+ panel s rozlíšením 1 080 x 2 340 bodov úplne rovný, boli by sme radšej, dizajn-nedizajn.
Z neznámych dôvodov mobilu chýba aj odomykanie systému skenom tváre, ktoré už v roku 2020 považujeme za úplný štandard a na rozdiel od čítačky mu nevadia ani mokré či špinavé prsty.