Športový novinár Martin Kaigl hovorí vo Všesvet podcaste ako sa dostal na paralympijské hry do Južnej Kórey či na Euro 2016 do Francúzska.
Odoberaj zadarmo na: Spotify, Apple podcasty, Google podcasty
Čo sú podcasty a ako ich počúvať? Dozvieš sa tu
Sleduj Všesvet na Refresheri
Sú cestovatelia, ktorí chodia na výlety za históriou, prírodou či jedlom. A potom sú aj takí, ktorí cestujú za hranice Slovenska napríklad za futbalom, hokejom, cyklistikou, formulami a podobne. Nie, že by chceli športovať, idú ako fanúšíkovia.
Martin Kaigl robí presne toto v rámci svojej práce športového redaktora v RTVS. „Chodím na futbalové zápasy, ktoré sú kvalitnejšie ako u nás a robím to, čo som robil už ako 8-ročný pred počítačom, keď som si komentoval panáčikov, ktorí idú s pukom na bránku. Robím to, čo som vždy chcel a zarábam si tým,“ hovorí Martin v podcaste.
Vďaka svojej práci sa dostal napríklad na Svetový pohár v ľadovom hokeji vo Švédsku, na paralympijské hry v Južnej Kórey či Majstrovstvá Európy vo futbale v roku 2016 vo Francúzsku.
Nie všetci fanúšikovia chodia na výlety len kvôli samotným zápasom. „Keď je belehradské derby Cervená zvezda - Partizán, tam horia 5-metrové vatry na štadióne a každý má na saláme, lebo kvôli tomuto tam ľudia prišli. Futbal väčšinou stojí za „vieš čo“, ale tie vatry, ohňostroje, ľudia sa dobodajú na štadióne, pred štadiónom, za štadiónom... toto chcú ľudia vidieť, toto im stojí za to,“ tvrdí „šporťák Maťo.“
Takéto brutálne zápasy sú ale skôr výnimka ako pravidlo. Väčšie eventy ako majstrovstvá či olympiáda majú prísne bezpečnostné pravidlá, takže ľudia na štadiónoch sa nemusia ničoho obávať.
- V ktorej krajine sú najbrutálnejší fanúšikovia
- Aká bola atmosféra na zápasoch Euro 2016
- Aké prezývky si Maťo vypočul počas komentovania zápasov či robenia rozhovorov s futbalistami
- Koľko si stihne pozrieť z mesta, keď ide pracovne na zápas napríklad do Istanbulu či Štokholmu
Všesvet podcast vychádza každý týždeň a prináša zaujímavé rozhovory o všemožných miestach, ľuďoch a všelijakých nápadoch a plánoch, ako spoznať svet. Moderujú ho Tina Hamárová a Naďa Hubočan.
V prípade akýchkoľvek návrhov alebo pripomienok k podcastom nám napíš na adresu [email protected] alebo [email protected]