Reakcie na tento nápad sú však presne také, aké by si čakal.
Niektoré britské konzultačné firmy sa seriózne zaoberajú tak bizarným problémom, ako je priveľa diskusie o futbale alebo krikete, informuje BBC.
Pravdepodobne ju iniciovala organizácia Chartered Management Institute, ktorá sa zaoberá manažérskym tréningom pre korporáty. Jej šéfka Ann Franckeová tvrdí, že športové témy z diskusného kruhu vylučujú ženy a podporujú macho prejavy mužov.
„Veľa, najmä žien, sa cíti vynechaných,“ povedala v BBC a dodala: „Tieto športy nesledujú a nemajú rady ani nútenie do rozprávania o nich, keď nie sú zapájané.“
Samotné fanúšikovanie vraj nevadí, no problémom majú byť príliš vyostrené debaty, kde sa kancelária rozdeľuje na dva polarizujúce názorové tábory. V Británii je aktuálne v centre takejto pozornosti systém VAR, pomáhajúci rozhodcom riešiť sporné situácie pri góloch a fauloch.
Po svete je prijímaný prevažne pozitívne, no v Premier League boli s jeho pomocou v poslednom čase odpískané naozaj milimetrové situácie, pri ktorých snáď ani nebolo možné objektívne sa postaviť na jednu alebo druhú stranu.
Pri ofsajdoch vždy existovala tendencia podobné udalosti „púšťať“ v prospech útočiaceho tímu.
So VAR actually called this an offside against Norwich These people are fulltime idiots♂♂ pic.twitter.com/uVf2IjRUjh
— Mr_Ikechi (@mrdecomarine) December 29, 2019
Športová novinárka Jacqui Oatleyová však podobné manažérske odporúčania označila za „otrasný nápad“, pretože zákaz podobných debát by skrátka obmedzil ľudí, ktorí sa medzi sebou chcú rozprávať a zlepšovať tak pracovné vzťahy.
Podľa nej je stále možné diskutovať a citlivo vnímať ľudí, ktorí pri tejto téme iba pozerajú do priestoru, keďže ich nezaujíma.
Čudné je tiež to, že Franckeová nijako nespomína debatu o kozmetike, TV šou či seriáloch.