Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Refresher Slovensko
Otvoriť v aplikácii Refresher
Stiahnuť
X
25. novembra 2019, 10:16
Čas čítania 0:00
Vl Mi

Dobrí chlapci mali problém s alkoholom aj drogami, dnes žijú iné životy. 20 zaujímavostí o Moja Reč, ktoré si (možno) nevedel

Dobrí chlapci mali problém s alkoholom aj drogami, dnes žijú iné životy. 20 zaujímavostí o Moja Reč, ktoré si (možno) nevedel
Zdroj: Moja Reč
HUDBA MOJA REČ
Uložiť Uložené

Pár zaujímavostí, ktoré si možno o chlapcoch z Handlovej ešte nečítal.

Už je to 10 rokov, čo zazrel svetlo sveta dvojalbum Dual Shock. Supa, Delik a Jozef Engerer vtedy ukázali, že to vedia robiť a ich kariéra ani zďaleka nekončí. V roku 2016 prišiel dlho očakávaný album Offline a to bol začiatok konca tria z Handlovej.

Postupne sa verejnosť dozvedela, že sami autori s niektorými songami neboli úplne spokojní, pri jeho tvorbe chýbala zodpovednosť a ochota a mali medzi sebou konflikty. Delik napokon zo zoskupenia odišiel, no tým sa to celé neskončilo. So Supom si  začali na verejnosti vymieňať odkazy, spochybňovali jeden druhého a značka Moja reč utrpela bolestivú ranu.

Čo je s rapermi dnes a kedy vznikla Moja reč? Spísali sme pre teba dvadsať zaujímavostí, ktoré by si mal o dobrých chlapcoch z Handlovej vedieť.

Odporúčané
Odmietli hrať pre Smer, potom sa im vyhrážali. 20 zaujímavostí o Horkýže Slíže, ktoré si (možno) nevedel Odmietli hrať pre Smer, potom sa im vyhrážali. 20 zaujímavostí o Horkýže Slíže, ktoré si (možno) nevedel 21. júla 2019, 8:26
 • Moja reč oficiálne vznikla v roku 2004 a pôvodná zostava sa rozpadla v roku 2017. Zoskupenie tvorilo trio Delik (Michal Pastorok), Supa (Vladimír Dupkala) a producent Jozef Engerer. 
 • Prvé demo nahrali v roku 2004, malo 14 skladieb. Spolupracovali s Komplotom, Ramonom a Vecom.
 • Do širšieho povedomia sa dostali v roku 2006, vydali mixtape Dobrí chlapci mixtape vol. 1. Ten mal 19 skladieb. Debutový album S/M show prišiel ešte v ten rok, objavili sa na ňom známi hostia, medzi nimi napríklad Vec, Idea či H16. V roku 2007 prišli Dobrí chlapci mixtape vol. 2.
 • Jedným z najznámejších počinov hip-hopového zoskupenia je dvojalbum Dual Shock. Obsahuje až 32 skladieb, nájdeš na ňom známe songy ako Na voľnej nohe, Oheň, Vstaň a Ži či Kde sú keď ich treba.

 • V roku 2011 vydali album Dobrí Chlapci, potom sa dlho neozývali. Comeback prišiel v roku 2016 albumom Offline, kde sme okrem Mojej reči počuli aj mnoho hostí – Momo, Separ, Majk Spirit, Pil C a ďalší.
 • V roku 2017 sa chalani rozpadli, celú situáciu sme vtedy sledovali aj my. „Nie, Moja Reč už nebude fungovať, nikdy, aspoň nie za mojej účasti,“ povedal nám v rozhovore v roku 2017 Delik. „Vraj to robím pre prachy. Prídem, nahrám a nechám slohu na album tak. Bez toho, aby som ju 20-krát prerábal. Myslím len na seba, nepamätám si veci, moc chlastám. Toto mi bolo tak nejak povedané.“
 • Aj Supa sa vyjadril, prečo sa dobrí chlapci z Handlovej rozišli. „Za mňa to bola minimálna komunikácia s Delikom. Problémy sa riešili tak, že sa nechali vyšumieť. Michal sa proste týždeň neukázal na skúškach a cez víkend sme to odkladali po show, aby sa vraj nekazila nálada, no potom sa už pilo,“ povedal v rozhovore pre Refresher pred dvomi rokmi.

 • Dnes  Delik  žije iný život. „Mám okolo seba iba pár svojich ľudí, mám štúdio, kde teraz často trávim čas a makám na veciach - všetko je ok, žiadny stres, žena ma ľúbi, muzika mi šlape tak ako prvýkrát, takže cool,“ povedal v rozhovore pre Red Bull koncom minulého roka.
 • Na internet sa v tom čase dostal aj disstrack Kvadratúra kruhu, Supa dissoval Delika hlavne za jeho správanie na koncertoch. Track bol neskôr zmazaný.
 • Aj napriek tomu, že Delik už nie je súčasťou Mojej reči, tá stále existuje. Funguje v zložení rapper Supa a producent Jozef Engerer pod názvom MOJA RECords, čo je zároveň ich vydavateľstvo.
 • Oficiálna stránka na Facebooku Moja RECords má vyše 130 000 lajkov. Nik sa o ňu ale aktívne nestará, príspevok sa objaví len zriedka. Rovnako to platí aj o profile Mojej reči na Instagrame, poslednú fotografiu kapela pridala pred niekoľkými mesiacmi.
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Volt Amper (@supa_mojarecords),

 • Delik je pomerne aktívny na Instagrame, prednedávnom sa mu narodila dcéra Lea. „Krásna, zdravá baba čo nikdy nenavštívi diskotéku a nestretne iného chlapa okrem tata,“ napísal pod fotografiu.
 • Supa na Instagrame pridáva fotky len občas. Nájdeš tam fotografie s jeho priateľkou či momentky zo súkromného života.
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Delik (@delikxxx),

 • Moja reč za svoju existenciu vyprodukovala niekoľko silných songov. V minulosti sme vybrali top 10 pesničiek dobrých chlapcov, ktoré stoja za vypočutie.
 • V minulosti sa na verejnosť dostalo video pre dospelých, v ktorom sa Delik necháva bičovať a mučiť. V songu Terapia na beate vysvetľuje, ako celú kauzu vníma. O produkciu sa postaral Jozef Engerer. 
 • Ani Supa nie je žiadne neviniatko. Koncom novembra 2017 ho zadržala polícia. Supa zaviezol svojho známeho Ladislava Cigáňa do Serede, ten tam kúpil päť fentanylových náplastí za 150 eur. Raper si zobral jednu z nich za odvoz. Polícia aj prokuratúra obvinila mužov zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok. Supovi hrozilo 10 rokov, nakoniec mu súd v roku 2018 vymeral 3 roky podmienečne.
Odporúčané
TOP 10: Najlepšie storytelling skladby od chalanov z Mojej Reči TOP 10: Najlepšie storytelling skladby od chalanov z Mojej Reči 14. februára 2017, 17:40
 • Delik je na scéne nejaký ten piatok a momentálne sa mu najviac páči tvorba GLEBa. „Momentálne ma baví GLEB, rozhodne Čavalenky je šéf, taktiež chlapec, ktorý si vraví Osem je s nami na turné, toho treba sledovať a Zmetok DramA majú na štarte tiež čerstvé záležitosti,“ povedal ešte koncom minulého roka.
 • Dobrí chlapci boli pankáči a často mali potýčky so skinheadmi. „Keď sme niekedy v ôsmej triede na hudobnej výchove diskutovali o černochoch a ich vplyve na hudbu, dostal som sa do sporu s jedným spolužiakom – skinheadom. O niekoľko dní si ma s kamarátmi niekde počkali a dôrazne mi dohovorili, že nabudúce nemám byť múdry. Zažil som veľa nahánačiek aj bitiek,“ spomína Supa v rozhovore pre Aktuality.

 • Chalani z Mojej reči to vedeli na koncertoch poriadne rozbaliť. Delik to dokonca raz prehnal, spadol do bicích a poranil sa. Rapuje o tom aj Supa v skladbe HUMMER TRUCK 2 (FEAT. VEC ). „Vvvec a Moja Reč sedlák odpadneš, nemáš to čo máme my si zralý na kontajner,  ako vtedy v Hornej Vsi keď Delik padol do bicích huuuuuu, úplne rozbitý.“
 • Supa je vegetarián už 20 rokov. Z etických dôvodov. „Vyrastal som s pankáčmi, takže sme odoberali aj propagačné materiály Slobody zvierat a podobne.“
Domov
Zdieľať
Diskusia