Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Piatok 24. 1. 2020 meniny má Timotej

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Zdravie - Posilňovanie
0
Simon K.
3. marec 2014, 21:44
Čas čítania: 6:12

Fitness model číslo jeden - Greg Plitt

Greg Plitt sa objavil na titulnej strane viac ako 100 fitness časopisov a 25 románov za posledných niekoľko rokov. Je nepochybne Americký fitness model číslo jeden.

Simon K.
3. marec 2014, 21:44
Čas čítania: 6:12
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
0
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Minule som vám priniesol informácie o Bulharovi s najkrajším sixpackom. Dozvedeli ste sa, aké bolo jeho detstvo, koho obdivoval, čo dosiahol, aké má ďalšie plány a ostatné informácie z jeho života. Dnes vám predstavím fitness modela číslo jeden - Grega Plitta. Človek, ktorý je inšpiráciou pre mnohých ľudí a zároveň človek, ktorý v živote zažil a dosiahol už množstvo vecí.

 

Výška: 185cm
Váha: 88kg
Miesto narodenia: Baltimore, Maryland
Dátum narodenia: 3. November 1977
Bydlisko: Los Angeles, California

 

Fitness model číslo jeden - Greg Plitt

 

Greg Plitt sa objavil na titulnej strane viac ako 100 fitness časopisov a 25 románov za posledných niekoľko rokov. Je nepochybne Americký fitness model číslo jeden, ktorý sa objavuje na titulke minimálne jedného časopisu každý mesiac za posledné roky. Greg vyhral v roku 2009 ocenenie Star Physique za najlepšiu mužskú postavu, objavujúcu sa na televíznych obrazovkách. Časopis Men’s Fitness ho menoval za jedného z 25 najviac fit (najzdravšie vyzerajúcich) Američanov a v zozname sú aj Lance Armstrong, David Beckham, Tom Brady či Will Smith. DNA časopis ho menoval za jedného zo 60 najviac sexy mužov a televízna show EXTRA ho zvolila za jedného z najžiadanejších slobodných mužov. Greg je tvárou svetových kampaní perfémov Thierryho Muglera s názvom Angel Men a Ice Men a je sponzorovaný MET-Rx Engineered Nutrition, Under Armour Performance Apparel a posilňovňou Gold’s Gym. Má za sebou reklamy pre Old Spice, Dodge Ram Trucks, ESPN, Under Armour, MET-RX a PETA.

 

 

Objavil sa takisto v nespočetnom množstve tzv. infomercials (v podstate ide o dlhšiu reklamu s informatívnym obsahom na nejaký produkt). Greg sa zjavil dokonca aj na plátne, pri filme The Good Stepherd (film režíroval Robert De Niro a medzi hercami sa objavila aj Angelina Jolie a Matt Damon), Terminator Salvation (s Christianom Baleom) a Watchmen (postava Dr. Manhattana).

 

Greg a Robert De Niro

Fitness model číslo jeden - Greg Plitt

 

Dr. Manhattan

Fitness model číslo jeden - Greg Plitt

 

Rovnako ste ho mohli vidieť v televízií, a to v programe Workout televízie Bravo. V relácií Designed to Sell stanice HGTV a v Days of our Lives TV NBC. Greg Plitt je dvojnásobný All-America wrestler a profesionálny parašutista, ktorý má do tohto dňa za sebou vyše 1500 zoskokov. Pred tým, ako sa začal venovať herectvu a modelingu, Greg vyštudoval West Point U.S. Military Academy ako Army Ranger (špecializovaný druh ľahkej pechoty Armády Spojených štátov) a takisto aj ako kapitán a veliteľ roty 184 U.S. vojakov.

 

Greg sa narodil 3. novembra v Baltimore, Maryland. Bol najmladším členom štvorčlennej rodiny, ktorú tvorila o 15 mesiacov staršia sestra Virginia a dvaja rodičia, ktorých Greg opisuje zároveň ako najbližších priateľov a obrovskú inšpiráciu. Ak by si mal vybrať dve vlastnosti, ktoré zdedil po svojich rodičoch, bola by to pracovná morálka a sebavedomie. Na rodičov nedá dopustiť, pretože dostal po papuli keď to prehnal, podržali ho keď potreboval pomoc a podporu a kryli mu chrbát vždy, keď sa rozhodol učiniť nejaký zásadnejší krok. Aj v tých najtemnejších hodinách mu dodali podporu, objatie a silu postaviť sa späť na nohy. Greg dúfa v to, že jedného dňa, keď bude mať dieťa, bude preň vzorom tak, ako boli jeho rodičia pre neho. Jeho dedko hrával profesionálne baseball a hokej, jeho otec hrával za New York Mets. 

 

Gregova sestra bola jeho veľkým zdrojom motivácie, podpory a sily. Bral ju ako druhú mamu, aj keď bola len o 15 mesiacov staršia. Vynikala v tom, že ak si predurčila nejaký cieľ, spravila všetko pre to, aby ho splnila. Vyštudovala United States Naval Academy s vyznamenaním a momentálne študuje na lekárskej škole.

 

Fitness model číslo jeden - Greg Plitt

 

Štúdium Virgínie na United States Naval Academy Grega ovplyvnilo. Celkové požiadavky pre štúdium na tejto škole boli dosť náročné a Greg vedel, že štyri roky štúdia ho môžu poriadne vyškoliť. Videl, ako je jeho sestra silnejšia fyzicky, emocionálne a duchovne. Chcel vedieť, ako dokáže reagovať v podobných podmienkach on. Pre Grega to však bol vnútorný boj, keďže mal v pláne zápasiť. O štúdium na Naval Academy sa ročne hlási vyše 30000 ľudí a prijímajú len tisícku. Greg všal vďaka dobrému priemeru a úspechom na škole v rámci viacerých oblastí, dostal ponuku z Naval Academy, a takisto z West Pointu.

 

Každý si myslel, že si vyberie práve Naval Academy, pretože tam bola jeho sestra a zároveň by zostal blízko svojej rodiny. Na jednej strane sa bál opustiť domov, rodinu, ale ako tak uvažoval, nakoniec si povedal, že byť na vlastných nohách ďaleko od domova a starať sa o seba, môže byť poriadna skúška a môže ho to vynikajúco vykryštalizovať ako osobnosť a v konečnom dôsledku mu to môže veľmi pomôcť v živote.

 

Nakonec West Point vyštudoval v roku 2000 a ďalších 5 rokov slúžil. Bol vo Fort Braggu (je to vlastne “domov” armády, vzdušných síl, špeciálnych jednotiek USA), ďalej vo Fort Benning, pôsobil aj v Afghanistane, Kórei, Washingtone D.C.

 

Fitness model číslo jeden - Greg Plitt

 

Fitness model číslo jeden - Greg Plitt

 

Greg bol Army Ranger (špecializovaný druh ľahkej pechoty United States Army Armády Spojených štátov). Mal len 22 rokov, bol v Kórei a mal na starosti 45 mužov. Druhý najmladší z tímu a napriek svojmu veku bol už vodca čaty. Jeho chlapi boli v demilitarizovanom pásme, ktoré oddeľovalo Severnú a Južnú Kóreu. Streľba tu bola na dennom poriadku, mnohí vojaci boli ďaleko od rodín, niektorí prišli z ulice, keď im bola daná voľba medzi väzením, alebo armádou. Po 5 ročnej skúsenosti v armáde mal Greg na výber. Mohol zostať, alebo sa posunúť ďalej a pracovať na niečom inom. Vybral si druhú možnosť. V jeho živote boli jednoducho aj ďalšie dvere, ktoré chcel otvoriť.

 

Fitness model číslo jeden - Greg Plitt

 

Zatiaľ čo Greg chodil na West point, randil s jednou herečkou v New Yorku a kedykoľvek s ňou bol, čítali spolu scenáre, nacvičovali k jej nadchádzajúcim konkurzom či prácam. Bol doslova unesený z jej schopnosti premeniť sa a vžiť sa kompletne do nejakej postavy. Aj keď sa mu celá táto sféra celkom páčila, stále mal zmluvu s Uncle Sam, a tak na nič podobné nemohol ani pomyslieť. Neskôr sa Greg presťahoval do New Yorku, oblasti Battery Park, krásnej časti v Manhattane.

 

Greg s jeho (už bývalou) priateľkou Katie Cleary

Fitness model číslo jeden - Greg Plitt

 

Po nejakom čase, kedy sa Greg vrátil z Kórei si dal cez víkend stretávku s najlepšími kamošmi a spomínali na staré časy. Boli spolu v jednom hoteli s názvom Mariott, ktorý bol neďaleko od klubu, kde sa chystali. V tom do predsiene hotela vošla skupinka chlapov a jeden z nich sa Grega spýtal, či je to on, kto tu čaká na jednanie. Netušil, o čom je reč, no o pár sekúnd sa dozvedel, že je zrovna v hoteli, v ktorom mala byť v daný víkend výstava jednej modelingovej agentúry. Vymenil si údaje s chlapíkom, ktorého si neskôr overil a všetko to vyzeralo v poriadku. Nedalo mu to, a tak o pár dní sadol na vlak do New Yorku, tam následne spravili nejaké fotky s profesionálnymi fotografmi. O dva mesiace bol už v lietadle do Los Angeles a chystal sa nafotiť cover pre časopis Muscle and Fitness.

 

Momentka pri fotení s fitness modelkou Jamie Eason

Fitness model číslo jeden - Greg Plitt

 

Všetko začalo práve v New Yorku. Keď bol vo West Pointe, spomína na časy, kedy si prezeral titulné strany časopisov ako Iron Man či práve spomínaný Muscle and Fitness kvôli motivácií a zrazu sa to otočilo o 180 stupňov a na titulke bol sám Greg. Musel sa však vrátiť späť do armády na ďalší rok a pol, keďže mal ešte toto obdobie povinnosť voči vláde. V tomto období sa snažil Greg drieť úplne na maximum a snažil sa dostať do top fyzickej formy, ktorá mu mala pomôcť k jeho ďalším životným krokom,  hlavne v oblasti jeho kariéry.

 

Aj zábava musí byť!

Fitness model číslo jeden - Greg Plitt

 

Greg bol v New Yorku len týždeň a veci sa začali hýbať. Jeho kamarát mu zavolal a informoval ho, že Robert De Niro hľadá ľudí pre jeho nadchádzajúci film. Povedal mu, že má zavolať svojmu agentovi, aby mu vybavil stretnutie. No Greg žiadneho agenta nemal, zistil si sám adresu a jednoducho sa vybral na casting. Ako číslo na agenta uviedol v papieroch svoje osobné telefónne číslo a čakal. Sadol si, čítal, prešla hodina a dostal info, že to je práve on, ktorý si zahrá po boku Matt Damona vo filme The Good Stepherd. Okrem iného začal fotiť viac a viac coverov, objavovať sa vo viacerých filmových roliach, a to všetko zapálilo plameň, ktorý v Gregovi vyvolal túžbu stať sa hercom. Greg Plitt je tak okrem iného aj uznávaný fitness model, herec, osobný tréner a hlavne inšpirácia a motivácia pre mnohých ľudí!

 

Tréning Grega Plitta:

Pondelokráno: hrudník, brucho, večer: plávanie, beh 45 minút
Utorok: ráno: chrbát, lýtka, večer: voľno
Streda: ráno: ramená, brucho, večer: beh 8km okolo domu
Štvrtok: ráno: ruky, brucho, večer: plávanie, beh 45 minút
Piatok: ráno: nohy, brucho, večer: voľno
Sobota: ráno: hrudník, brucho, večer: 2,5 hodinová vychádzka so psami
Nedeľa: ráno: chrbát, lýtka, večer: “open” (“Open” je okno pre čokoľvek, čo v daný týždeň Greg nestihne, alebo pre čokoľvek, čo sa mu zdá, že potrebuje nejaký tréning navyše).

 

Greg trénuje väčšinou skoro ráno, pretože to je čas, kedy vie, že nebude obťažovaný telefonátmi a vybavovaniami záležitostí ohľadne práce. Ak ste si všimli, Gregov split nereflektuje dni v týždni, to znamená, že po piatku ide rovno na deň číslo jeden, a teda hrudník, brucho. Neplánuje si netréningové dni, hovorí, že tie sa o seba postarajú kvôli práci a povinnostiam a väčšinou sa vždy nájde nejaký ten deň, kedy mu hektický život jednoducho nedovolí ísť do posilňovne.

 

 

Fitness model číslo jeden - Greg Plitt

 

18.1.2015 - Fitness svet dnes zasiahla neuveriteľne smutná správa. Vo veku len 37 rokov Greg Plitt, ktorý motivoval a inšpiroval tisícky ľudí po celom svete, tragicky zahynul. Uvádza sa, že Greg s partiou natáčali videá blízko koľajníc v meste Burbank, Kalifornia, pravdepodobne spadol a nevyhol sa nárazu s vlakom. Odpočívaj v pokoji.

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Ohodnoť článok
0
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHOR
Najčítanejšie
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.