Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Pondelok 6. 7. 2020 meniny má Patrik, Patrícia

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Zaujímavosti
7
František Kulhánek
14. júl 2019, 13:09
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Incestný vzťah s matkou a posadnutosť panenskou blanou spustili v mladom Michaelovi chuť vraždiť

Príbeh francúzskeho manželského páru, ktorý poľoval na panny.

František Kulhánek
14. júl 2019, 13:09
Incestný vzťah s matkou a posadnutosť panenskou blanou spustili v mladom Michaelovi chuť vraždiť
Zdroj: youtube.com / Canal Crime
 • 18+
CITLIVÝ OBSAH
 • Článok môže obsahovať:
 • produkty a služby určené pre osoby staršie ako 18 rokov
 • sex, nahotu a iný nsfw obsah
 • násilie, krv alebo obsah nevhodný pre citlivé povahy
MÁM NAD 18 A CHCEM ZOBRAZIŤ OBSAH SPÄŤ NA HLAVNÚ STRÁNKU
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
7
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Francúzskou, ale aj belgickou verejnosťou v roku 2003 otriasol prípad dolapeného sériového vraha. Za jeho odhalenie mohla nebojácna 13-ročná Ciney, ktorej sa podarilo utiecť a navyše aj identifikovať svojho únoscu. Bol ním Michael Fourniret, chlapík, ktorý vyzeral na prvý pohľad ako normálny šesťdesiatnik.

 

Milému výzoru nahrával aj fakt, že spolu s manželkou Monique Olivierovou žili pokojným životom na okázalej usadlosti v pohorí Ardén. Nikto však netušil, že už o pár rokov bude plniť titulné stránky novín prezývaný ako „Beštia z Ardén".

 

Po tom, čo odvážna Ciney ukázala prstom na svojho únoscu, začali francúzski aj belgickí vyšetrovatelia do celého prípadu prinášať stále viac a viac dôkazov, ktoré z Michaela Fournireta spravili beštiálneho sériového vraha. Detektívom sa však dlho nepozdávalo ich pokojné a harmonické manželstvo. Navyše, keď mal podľa dôkazov prvýkrát vraždiť už koncom 80. rokov.

 

Skutočne by dokázal pred Monique svoje beštiálne zločiny tak dlho skrývať? Ukázalo sa, že nie. Vyšetrovatelia totiž zistili, že do jednotlivých únosov a vrážd je zapletená aj ona. Obyčajný manželský pár sa tak razom stal jedným z najznámejších vraždiacich párov vo francúzskej histórii.

 

Incestný vzťah s matkou a posadnutosť panenskou blanou spustili v mladom Michaelovi chuť po vraždení 

Incestný vzťah s matkou

I keď vyzerali na prvý pohľad možno obyčajne a v dave ničím nevyčnievali, obaja za sebou mali kriminálnu minulosť. Michael sa po prvýkrát dostal do väzenia už keď mal 24 rokov, a od tej doby bol za mrežami viackrát. Práve vo väzení sa stretol aj so svojou budúcou manželkou Monique.

 

Ona síce za mrežami nebola, no budúci manželia sa spoznali vďaka náboženskému časopisu, v ktorom si Michael počas svojho pobytu pod zámkom hľadal priateľov na dopisovanie. Inzerát sa zapáčil vtedy aj mladej zdravotnej sestre a matke dvoch detí Monique, ktorá neváhala a trestanému Michaelovi napísala.

 

Postupne si vymenili viacero intímnych listov, v ktorých sa jej priznal k svojim vraždiacim chúťkam a taktiež incestnej výchove jeho matky. „Lov na panny“, ako častokrát v listoch písal, ulahodil Monique ešte viac. Namiesto vystrašenia a odcudzenia tak prišlo k ešte väčšiemu prehĺbeniu ich vzťahu. Napokon aj súhlasila, že mu pomôže s realizáciou týchto sexuálnych fantázií. Všetko však pod podmienkou, že jej pomôže s vraždou bývalého manžela.

 

 

K Michaelovmu prepusteniu a zároveň aj prvému únosu a vražde prišlo v roku 1987. Už v dobe svadby, teda v roku 1989, boli tak Michael aj Monique vo svojich krvavých hrách aktívni a to aj napriek nesplnenému sľubu o zabití jej bývalého.

 

Kde sa vôbec u Michaela vzala túžba po znásilňovaní a zabíjaní? Opäť sa musíme vrátiť až k rodičom, ktorých výchova a postoje nás v našom budúcom živote ovplyvňujú najviac. Podľa Michaelových výpovedí stál za nenávisťou voči ženám vzťah s jeho matkou.

 

S ňou mal totiž už ako dieťa a neskôr ako mladý dospievajúci prežiť viacero sexuálnych stykov. Incestné zneužívanie sa logicky veľmi podpísalo na neskoršom psychickom aj sexuálnom vývine a taktiež spôsobilo hlbokú traumu. V neposlednom rade bol týmito hrôzostrašnými zážitkami značne ovplyvnený aj jeho vzťah k ženám ako takým.

 

A ani manželka to veľmi nenapravila. Po tom, čo zistil, že už nie je panna, začal byť u žien posadnutý sexuálnou nepoškvrnenosťou. Ďalšia trauma vyplývajúca z aktívnej sexuálnej minulosti jeho ženy spôsobila, že sex s pannou bolo to jediné, po čom bažil. Panenská krv vytekajúca z pohlavných orgánov mladých žien sa stala pre Michaela jediným dostatočným impulzom k sexuálnemu vzrušeniu.  

 

Incestný vzťah s matkou a posadnutosť panenskou blanou spustili v mladom Michaelovi chuť po vraždení 

Lov na panny

K prvému masakru prišlo 11. decembra 1987, keď boli Michael a Monique na ceste do mesta Auxerre neďaleko Paríža. Popri krajnici vtedy spozorovali 17-ročnú Isabelle Lavilleovú, ktorú však nevideli prvýkrát. Mladú dievčinu už pozorovali pár dní predtým, ako sa vracia zo školy domov.

 

NAČÍTAŤ ČLÁNOK BEZPLATNE
Predplať si REFRESHER+ a získaj ďalšie výhody

Tento článok dočítaš bezplatne, no s predplatným REFRESHER+ získaš prístup ku viac ako 1057 zamknutým článkom a dostaneš ďalšie benefity.

VYSKÚŠAŤ BEZPLATNE
Kedykoľvek ho jednoducho zrušíš
Upozorníme ťa 2 dni pred prvou platbou
Prvý týždeň 0 €, potom 3.99 € mesačne
S REFRESHER+ môžeš čitať aj tieto články
Rosaldo: Nikdy mi nešlo o to, aby som bol celebrita. Stačilo mi, že môžem tráviť čas s Rytmusom (Rozhovor)Rosaldo: Nikdy mi nešlo o to, aby som bol celebrita. Stačilo mi, že môžem tráviť čas s Rytmusom (Rozhovor)
Vyskúšala som si tantrickú masáž v Bratislave. Bol to jednoznačne najdrahší orgazmus, aký som zatiaľ malaVyskúšala som si tantrickú masáž v Bratislave. Bol to jednoznačne najdrahší orgazmus, aký som zatiaľ mala
Zubrom sa v Poloninách darí, stretnúť ich môžete aj počas dňa. Napriek zákazu sa na nich v národnom parku aj poľujeZubrom sa v Poloninách darí, stretnúť ich môžete aj počas dňa. Napriek zákazu sa na nich v národnom parku aj poľuje
VIAC

 

Mladý pár vtedy necestoval spolu, ale oddelene, každý vo svojom aute. K Issabelle sa premyslene pristavila Monique a ponúkla jej odvoz. Viac než domov ju však chcela zaviesť priamo do náručia svojho vyšinutého manžela. Ten hral neďaleko na opustenej ceste hereckú rolu vodiča v koncoch.

 

Isabelle zrejme nemohla tušiť, že dvojica patrí k sebe a celú situáciu si na ňu prichystali. Akonáhle ponúkla Monique odvoz aj Michaelovi, ten vtrhol do auta aj s lanom a začal iba sedemnásťročnú školáčku, už vtedy omámenú rohypnolom, škrtiť.

 

Zdrogované a priškrtené dievča priviezli až do svojho domu, kde ju Michael niekoľkokrát znásilnil a uškrtil, čoho následkom aj zomrela. Jej telo následne poslali ku dnu opustenej studne, ktoré ju skrylo na takmer 20 rokov. Objavené bolo totiž až v júli 2006.

 

K ďalšiemu únosu prišlo 3. augusta 1988, kedy bola Monique vo vysokom štádiu tehotenstva. V supermarkete sa dali do reči s 20-ročnou Fabienne Leroy, ktorú napokon Monique zmiatla predstieranými tehotenskými komplikáciami.

 

 

Fabienne preto súhlasila, že manželov odprevadí až do nemocnice, no namiesto nemocnice si to Michael namieril na opustený okraj lesa, kde prikázal Monique, aby skontrolovala jej panenskú blanu. Manželka však odmietla. Michael sa preto pozrel na celú vec sám, pričom Fabienne znásilnil a následne zastrelil ranou do hrude.

 

Zima roku 1989 priniesla ďalšiu obeť. Tentokrát sa ňou stala nič netušiaca 21-ročná Jeanne-Marie Desramault. Tá sa so svojím únoscom stretla niekoľkokrát vo vlaku, kde aj nadviazali kontakt. Zhruba v polovici marca sa stretli opäť, no tentoraz pozvali mladú Jeanne-Marie do svojej usadlosti Château du Sautou v Donchery.

 

Incestný vzťah s matkou a posadnutosť panenskou blanou spustili v mladom Michaelovi chuť po vraždení

 

Po príchode do okázalého sídla ju však Michael konfrontoval s otázkou, či je ešte panna. Už vtedy zrejme Jeanne-Marie veľmi ľutovala svoj súhlas k návšteve neznámej dvojice. Akonáhle mu oznámila, že má priateľa, Michael chytil amok a okamžite na ňu zaútočil. Jeanne-Marie sa síce pokúšala z domu ujsť, ale presila dvaja na jedného bola prisilná. Pár ju čoskoro spacifikoval a priviazal lepiacou páskou. Michael ju následne znásilnil a uškrtil. Jej tela sa napokon zbavili priamo v záhrade svojho sídla.

 

Vraždiaci pár si nedal výdych ani pred vianočnými sviatkami. 20. decembra toho istého roku sa stala cesta domov osudná iba 12-ročnej Elisabeth Brichet. Okrem Michaela a Monique bol však prítomný v povestnej bielej dodávke aj ich novonarodený syn.

 

Po tom, čo dievča nalákali do auta, ju Michael prinútil sa vyzliecť. Vtedy zbadal, že Elisabeth práve menštruuje, a preto svojej žene prikázal, aby jej očistila genitálie. Čo sa dialo v dodávke ďalej nevedno, no zaiste niečo perverzné a zvrhlé. Nasledujúci deň priviezli Elisabeth domov, kde ju opäť uškrtili a pochovali priamo na svojej záhrade.

 

Posledná vražda, ktorá mala byť vykonaná aj s manželkinou pomocou, sa odohrala na západnom pobreží Francúzska. 21. novembra 1990 si neďaleko mesta Nantes vyhliadli iba 13-ročnú Natachu Danaisovú. Tú opäť vlákali do dodávky, kde sa jej zmocnili a po tom, čo ju Michael dvakrát bodol skrutkovačom do hrude a posmrtne znásilnil, jej bezmocné telo odhodili priamo na pláži. Polícií vtedy trvalo tri dni, kým nezvestnú Natachu vypátrali.

 

Po zadržaní sa Michael priznal, že ďalšie dve vraždy spáchal sám bez pomoci svojej manželky. Malo sa tak stať po viac než 9-ročnej pauze v rokoch 2000 a 2001, kedy brázdil francúzsko-belgické hranice a hľadal tú správnu obeť.

 

16. mája 2000 takto oslovil Céline Saison, ktorá práve nedávno dovŕšila 18 rokov. Rovnako ako svoje predchádzajúce obete, aj Céline uškrtil a znásilnil a jej telo následne odhodil do lesa, kde boli jej kostrové pozostatky zhruba o rok neskôr objavené miestnymi hubármi. Obdobne dopadla aj 13-ročná Mananya Thumpong, pri ktorej zvolil 5. mája 2001 rovnaký vraždiaci postup.

 

Incestný vzťah s matkou a posadnutosť panenskou blanou spustili v mladom Michaelovi chuť po vraždení 

Dve doživotia a 1,5-miliónové odškodné

Osudnou sa mu však stala 13-ročná dievčina, ktorej sa podarilo utiecť ešte predtým, než ju Michael stihol chladnokrvne zavraždiť. Belgická polícia vtrhla do ich domu v Sart-Custinne 26. júna 2003 a manželia mali čo vysvetľovať.

 

Oni si to však nemysleli a dlho boli obaja počas výsluchov nezlomní. K rozpamätaniu sa na všetky chladnokrvné činy prišlo zhruba až o rok neskôr, kedy Monique pred políciou prvýkrát priznala, že spoločne s manželom uniesli, znásilnili a zavraždili viacero dievčat. Michael sa napokon priznal k zabitiu ôsmich žien, z ktorých dve neboli už nikdy nájdené a pozostatky viacerých z nich museli odhaliť polícii oni sami.

 

Ostro sledovaný súdny proces sa začal vo Francúzsku až na jar 2008, pričom súd uznal Michaela vinného zo zavraždenia siedmich obetí, keďže pozostatky ôsmej sa nepodarilo nikdy vypátrať. Celkovo však Michael Fourniret stál za vraždou až 10 mladých žien. Rozsudok znamenal pre Michaela doživotný pohľad skrz mreže bez možnosti prepustenia.

 

Manželka Monique Olivier dopadla o čosi lepšie, súd ju poslal za mreže na 28 rokov bez možnosti podmienečného prepustenia, avšak po tom, čo sa Michael vo februári 2018 priznal k zabitiu ďalších dvoch žien, dostala Monique ďalších 20 rokov za mrežami a Michael druhý doživotný trest. Okrem života za múrmi väzenia súd odsúdeným nariadil uhradiť aj finančnú kompenzáciu vo výške 1,5 milióna eur.

 

Michaela Fournireta označujú skúsení kriminalisti za vysoko organizovaného sériového vraha, ktorého poháňajú hlboko zakorenené zvrátené sexuálne fantázie. Za vytúženou obeťou je schopný precestovať aj tisícky kilometrov. Navyše, čím väčšie sú vzdialenosti medzi jednotlivými vraždami, tým sa aj zmenšuje pravdepodobnosť, že ich budú vyšetrovatelia dávať do súvislostí. V prípade vraždiaceho manželského páru sa to však našťastie podarilo.

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Zdroj: ranker.com, murderpedia.org, wikipedia.org, independent.co.ukFoto: wikipedia.org / personnal picture, youtube.com / Canal CrimeNáhľadový obrázok: youtube.com / Canal Crime Tagy: znásilnenie, sérioví vrazi, incest
Pridaj sa k tým, ktorí nás podporili. Predplať si R+ VIAC
Ohodnoť článok
30
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.