Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Streda 22. 1. 2020 meniny má Zora

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Refresher - Rozhovory
5
Richard Balog
15. jún 2019, 11:14
Čas čítania: 5:08

Slovenka Gabriela surfuje a trénuje CrossFit na ostrove Bali, odkiaľ motivuje tisíce ľudí

Zoznám sa so šikovnou Slovenkou, ktorá si ide za svojím snom.

Richard Balog
15. jún 2019, 11:14
Čas čítania: 5:08
Slovenka Gabriela surfuje a trénuje CrossFit na ostrove Bali, odkiaľ motivuje tisíce ľudí
Zdroj: Gabriela Mackaničová (Archív)
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
5
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Množstvo mladých ľudí zo Slovenska častokrát opúšťa domovinu za vidinou lepšieho života a Gabriela Mackaničová nie je výnimkou, pričom po susednej Prahe tentokrát našla svoj kúsok raja na ostrove Bali.  

 

Rodáčka zo Skalice už od detstva prekypuje energiou a láskou k pohybu, vďaka čomu sa dostala aj ku Crossfitu, ktorý v Indonézii trénuje a skrz blog SEXY KECKY motivuje tisícky ďalších.  Nebola to avšak krátka cesta a vždy dobre naladenú plavovlásku na nej postrehlo viacero nepríjemností na čele so zdravotnými problémami. Ani to ju nezlomilo a dnes je správnou inšpiráciou nielen v otázke zdravia a pohybu, ale aj odhodlania či nebojácnosti.  

 

 

Nechcem žiť v tele niekoho iného. Chcem svoje telo, ale štíhlejšie, zdravšie a silnejšie 

 


 

Slovenka Gabriela surfuje a trénuje CrossFit na ostrove Bali, odkiaľ motivuje tisícky ľudí

 

SEXY KECKY je projekt, ktorý vznikol pred 5 rokmi, kedy som začínala s cvičením. Klasika, chcela som schudnúť a navštevovala som posilňovňu. Podarilo sa mi dať dole 10 kilogramov, bola som vysekaná, ale aj tak mi bolo málo. “ Všetko má ale zrejme svoju daň a v prípade Gaby to bolo zdravie, keďže túžba za vysnívanou figúrou ju dostala do nemocnice s vyskočenou platničkou. Pridali sa k tomu ešte depresie a nebyť skvelého lekárského tímu a silnej podpory rodiny, tak len ťažko by sa z toho sympatická plavovláska dostala bez operácie. 

 

Rodáčka zo Skalice samu seba nepovažuje len za trénera, ktorý odtrénuje a tým to hasne. „Zamieravam sa na výkony, ale taktiež na stres. Pomáham hlavne ľuďom túžiacim vidieť zmenu nielen na tele, ale s určitým cieľom. Snažím sa byť trénerom a mentorom zároveň.“ - a dodáva: „Dnes nie je tvoj deň? Nevadí - spomaľ, ale nikdy nekonči...

 

  

Denne sa musím motivovať - pomáhajú mi rôzne články, skupinové cvičenia, športovci či ľudia s ťažkými príbehmi. Ak hľadáš impulz, hľadaj ho okolo seba. 

 

 

Veľkú inšpiráciu nachádza Gaby taktiež v klientke Ute pochádzajúcej z Nemecka, ktorá má 82 rokov, ale každý deň pláva a 2-krát týždenne s ňou trénuje v posilňovni. Samotná Slovenka dodáva milé slová: „Radosť sledovať aj trénovať ju a presne tam chcem dostať každého, vrátane seba.

Slovenka Gabriela surfuje a trénuje CrossFit na ostrove Bali, odkiaľ motivuje tisícky ľudí

Slovenka Gabriela surfuje a trénuje CrossFit na ostrove Bali, odkiaľ motivuje tisícky ľudí

 

 

 

Tvrdé tréningy a rôzne diéty môžu podľa mladej Slovenky priviesť človeka k nemalým problémom, o čom sa, bohužiaľ, stihla presvedčiť aj na vlastnej koži. Recept na vyrovnaný pomer cvičenia, stravovania a zábavy v kruhu priateľov u seba ešte stále hľadá, avšak vie, že pri túžbe po zmene zovňajšku je pohyb nutnou záležitosťou. Žiaden extrém nikdy nefunguje dlhodobo.

 

Niekto je závislý na alkohole či drogách a ja som bola na posilňovni.  

 

Okrem každodenného cvičenia CrossFitu našla vnútornú pohodu aj na vlnách:  „Surf sa pre mňa stal meditáciou. Prišla som do vody ako atlét, avšak moji brazílski priatelia mi okamžite povedali, nech to ego odložím na pláži, oceán je silnejší než ty. Ukázali mi, čo pre nich tento šport znamená - je to životný štýl. Musíš vnímať okolie a pôjde to, nuž a mali pravdu.

 

Mnohí Slováci snívajú o dovolenke na ostrove Bali, na ktorom našla Gabriela svoj druhý domov a práve v Indonézii má možnosť pomáhať ľuďom na častokrát „extrémnych premenách“ či zdokonaľovať sa v chytaní vĺn. Jej plánom bolo vycestovať za hranice Európy a keďže rozpočet ju nepustil do Spojených štátov, voľba padla na Áziu. 

 

Po 2 mesiacoch pobytu sa do Bali, respektíve miestných ľudí zamilovala a rozhodla zotrvať. Útočisko našla v meste Canggu, ktoré je ako stvorené pre milovníkov športu a zdravého jedla. 

 

Slovenka Gabriela surfuje a trénuje CrossFit na ostrove Bali, odkiaľ motivuje tisícky ľudí

 

 

Stále som len na začiatku, ale chcem tým povedať to, že všetko je možné, ak naozaj chceš a nevzdáš sa pri prvej prekážke

  

 

Na Bali neprišla s tučným balíkom peňazí, pričom z niečoho žiť musela, a tak prvotnou myšlienkou bolo využiť svoje skúsenosti z marketingu, respektíve obchodu. Začínala so stratégiami pre firmy zameranými na bežných ľudí za účelom zvýšenia predajov a dodáva: „Google vie všetko, a tak som ho využila aj na štúdium v oblasti sociálnych sietí, tvorbu prezentácií a podobne. Bolo to super, avšak časovo veľmi náročné popri trénovaní. Prvé mesiace na ostrove som ani nevedela, aký je deň. Ráno cvičenie a po večeroch pracovné hovory... bola som späť v začarovanom kruhu. 

 

Až všetky okolnosti z posledného obdobia priviedli Gaby k trénerstvu na plný úväzok a marketing postavila na sebe. Štartovala od 0 a postupne si plní svoj sen, za čo ďakuje hlavne kamarátke Aki Votrubovej, ktorá jej pomáhala s rozbehom Instagramu.  

 

Ak máš v pláne navštíviť daný raj na zemi, hrdá Skaličanka ti ponúka zopár skvelých tipov, ktoré sa ti môžu hodiť. 

 

Na 100 percent Canggu! Ak teda nemiluješ len biele pláže a tyrkysový oceán. Mesto je známe predovšetkým svojimi posilňovňami, skateboardovými bazénmi, surfingom, párty či reštauráciami. V podstate miesto plné mladých ľudí, kde je všetko. 

 

Ak chceš prísť na dovolenku a užívať si spomínaný piesok, tak určite juh krajiny, konkrétne Bukit, kde sú taktiež známe spoty pre surférov. Túžiš po pamiatkách? Vydaj sa na sever. Hľadáš kľud a meditáciu? Potom by mali tvoje kroky smerovať na Ubud. 

 

Späť ale ku Canggu, kde sa odporúčam prejesť zdravým jedlom v kaviarni Motion Cafe a neskôr môžeš prísť vypotiť kalórie CrossFitom ku mne v Canggu Nest alebo užívať slnko na pláži. Na záver dňa to bude podnik Pretty Poison.

  

 

Kým na území nášho hlavného mesta si určite podniky už nevedia, čo od dobroty pýtať za svoje pokrmy, na Bali ti bude stačiť vo vrecku pár mincí a z reštaurácie budeš odchádzať totálne plný. Azda najznámejšie tamojšie jedlo je Nasi Goreng, čo je v podstate smažená ryža s kuracím mäsom a vajíčkom. Cena je presne 1 € rovnako ako za Nasi Campur alebo Babi Guling. Posledne menovaná chuťovka avšak Gaby príliš neláka, keďže ide o pečené prasiatko a ona dáva prednosť skôr ľahším záležitostiam. 

 

Slovenka Gabriela surfuje a trénuje CrossFit na ostrove Bali, odkiaľ motivuje tisícky ľudí  

 

Zatiaľ Bali a časom uvidíme, kde ma kecky privedú... :)

 

Ostrov je podľa slov vždy dobre naladenej trénerky o kreatívnych ľuďoch bez stálej pracovnej doby, ktorí majú veľké ciele a sny. Pevne verí, že je tomu tak napríklad aj vo Vietname, Thajsku či v Kalifornii, ale neteraz sa ešte potrebuje posúvať a vzdelávať, čo jej Bali umožňuje po všetkých stránkach. Budúci rok ma v pláne okúsiť aspoň na pár týždňov vyššie menované miesta, ale taktiež Austráliu a Brazíliu, odkiaľ pochádza viacero jej blízkych priateľov z ostrova. 

 

O trvalom návrate domov zatiaľ nerozmýšľa, ale už v najbližších mesiacoch sa chystá do Skalice na priblížne 3 mesiace, počas ktorých plánuje presuny v rámci Európy.

 

Na otázku, či si nájde čas na kávičky, dobré obedy a zábavu s priateľmi nám Gaby odpovedala veľmi úsmevne: „Som veľký milovník kávy! Nebudem klamať, chodievam na ňu s priateľmi každý deň. Myslím si, že zarábam hlavne na ňu. :) Čo sa týka zábavy, tak nie, radšej činku. Vôbec! Milujem párty, ísť si s kamarátkami zatancovať alebo si dať dobré vínko... Nie som už posadnutá cvičením, aj keď milujem svoju prácu a posúvanie či už svojích alebo klientových hraníc.

 

Slovenka Gabriela surfuje a trénuje CrossFit na ostrove Bali, odkiaľ motivuje tisícky ľudí

Slovenka Gabriela surfuje a trénuje CrossFit na ostrove Bali, odkiaľ motivuje tisícky ľudí

 

Gaby má do budúcnosti cieľ motivovať ďalších ľudí nielen k výkonom v posilňovni, ale hlavne k tomu, aby nad športom a svojím životom premýšľali ako nad celkom. Nech sa im darí hľadať vyrovnanosť, vlastnú cestu a stali sa čo najlepšou verziou samých seba. 

 

Nezáleží jej pritom, či to bude robiť na Bali, v Austrálií alebo doma na Slovensku. Na záver už len pár slov od atraktívnej plavovlásky: „Už teraz vidím a viem, že pri projekte SEXY KECKY budú so mnou naďalej skvelí ľudia, ktorí mi dávajú každodennú podporu a bez nich by som nebola tam, kde som. Dúfam, že na tom sa nikdy nič nezmení... :)“ 

 

Slovenka Gabriela surfuje a trénuje CrossFit na ostrove Bali, odkiaľ motivuje tisícky ľudí

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Foto: Gabriela Mackaničová (Archív) Tagy: Bali, Mladí Slováci v zahraničí, Gabriela Mackaničová
Ohodnoť článok
44
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Najčítanejšie
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.