Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
18. marca 2019, 16:02
Čas čítania 0:00
Adam Novosad

Slovensko sa smeje z novej kampane, ktorá chce ľudí nalákať do armády. Vyzerá ako zo skicáru a riadne jej nefunguje ani stránka

ZAUJÍMAVOSTI SLOVENSKO
Uložiť Uložené

Mladá a moderná armáda potrebuje tvoju pomoc.

Na slovenskom internete neprejde ani jeden deň bez toho, aby sa nevynoril nový dôvod na úsmev či smiech. Tentokrát nás pobavil minister obrany Peter Gajdoš, ktorý dnes na svojom facebookovom profile predstavil kampaň „Hrdinov nerobia reči, ale skutky – pridajte sa k nám!“.

V posledných týždňoch rezonuje v našich médiách zvyšovanie platov vojakov v armáde, na čo stavilo ministerstvo aj v najnovšej kampani. Zvýšenie o 30 % by malo pomôcť nalákať nových ľudí, ktorí by chceli ochraňovať našu vlasť.

Namiesto pocitov vlastenectva sa však ľudia na Facebooku začali z kampane smiať. Na prvý pohľad ťa zaujme jej grafické prevedenie, ktoré niektorí v komentároch prirovnávajú k výtvorom v skicári.

O nič lepšie nedopadlo ani motto „Miluješ Slovensko? Dokáž to!“, keďže podľa mnohých ľudí nemusíš dokazovať svoju lásku k vlasti tým, že vstúpiš do armády. Ľudia ministrovi na profile vyčítajú aj stav našich kasární či vybavenia vojakov.

Reakcia známej facebookovej stránky Zomri na seba nenechala dlho čakať. Kritika sa valí z každej strany, pretože kampaň by chcela zaujať svojou modernosťou a nalákať do armády mladých ľudí, lenže poriadne niekoľko desiatok minút nefungovala ani jej stránka Regrutácia.sk.

Keď si ju naťukal do prehliadača, najskôr trvalo niekoľko desiatok sekúnd, kým sa ti skutočne načítala, zrejme preto nebola pripravená na taký nápor ľudí. Neskôr sa už načítavala rýchlejšie, ale rozhodne nešlo o bezproblémovú prevádzku. V začiatku sa nám na viacerých pripojeniach a počítačoch načítavala možno minútu, neskôr sa čas načítavania scvrkol na približne 5 sekúnd.

Domov
Zdieľať
Diskusia