Nedeľa 22. 7. 2018 meniny má Magdaléna

hľadaj na refresheri

Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.

Test: Je 5-krát drahšia konkurencia Nutelly od Lindt aj lepšia?

Zmení novinka od značky Lindt hru s čokoládovými nátierkami? Rozhodli sme sa to sami vyskúšať.

11. júl 2018, 18:51

Zmení novinka od značky Lindt hru s čokoládovými nátierkami? Rozhodli sme sa to sami vyskúšať.

Pred niekoľkými dňami sme vás informovali o novinke na trhu roztierateľných kakaových a lieskovoorieškových produktov. Ide o nátierku od známeho výrobcu čokolád - Lindt, ktorá aj podľa všich komentárov existuje už dlhšie, no na československý trh sa dostala až teraz. Keďže pôvodný článok vyvolal obrovskú diskusiu blížiacu sa hádke, rozhodli sme sa novú potenciálnu konkurenciu Nutelly ochutnať a zároveň ju s tou klasickou od Ferrero porovnať. 

 

Vychádzali sme z toho, že Lindt je zárukou dokonale chutnej čokolády, ktorá by síce nemala mať konkurenciu, no pre istotu sme vedľa seba postavili aj Ferrero Nutellu a Nugetu od známej spoločnosti Orion. Tretia menovaná sa síce vyrába z arašidov a nie lieskových orechov ako predošlé dve, no predsa nás zaujímalo, či dokáže vďaka relatívne vysokému obsahu orechov držať krok.

 

Čo sa týka ceny, za kilo Nugety zaplatíš 235 Kč, kilo klasickej Nutelly stojí približne 217 Kč a najnovší Lindt sa vyšplhal na necelých 1100 Kč. Sumy pochádzajú z portálu rohlik.cz, odkiaľ sme si kvôli pohodlnosti všetky tri nátierky objednali.

 

Čo sa týka samotného hodnotenia, kvôli čo najväčšej objektivite sa do ochutnávky zapojilo 6 členov našej redakcie a v nasledujúcej časti si okrem zopár faktov týkajúcich sa zloženia približíme aj naše pocity, s ktorými sa pochopiteľne nemusíš stotožnovať. Hodnotiť budeme vôňu, konzistenciu, chuť aj celkový dojem, ktorý je v konečnom dôsledku najdôležitejší. 

 


 

Test: Je 5-krát drahšia konkurencia Nutelly od Lindt aj lepšia?

Zloženie 

 

Orion Nugeta

 

Pravdepodobne najdôležiteším údajom je v prípade všetkých troch nátierok percento použitých orechov. V tomto prípade nájdeme v každom obale slušných 31 % arašidov, ktorým ďalej sekunduje cukor - 56,6g v 100 gramoch a tiež rastlinné tuky, konkrétne často veľmi kritizovaný palmový. Pre doplnenie, Nugeta obsahuje 515 kcal/100g. 

 

Ferrero Nutella 

 

56,3 gramom cukru v 100 gramoch nátierky sekunduje palmový olej, necelých 9 % sušeného mlieka a len 13 % liestkových orechov, čo nie je pre klasickú Nutellu veľmi reprezentatívne číslo. Zároveň sa jej však nemôže uprieť sila v reklame, vďaka ktorej pravdepodobne väčšina konzumentov podiel skutočných orechov vôbec nerieši. Aj v tomto prípade dopĺňa chuť kakaový prášok. Ak si sleduješ príjem kalórií, tak ich tu v 100g nájdeš 539.

 

Lindt Haselnusscreme

 

Suverénne najlepšie je na tom so zložením práve novinka od Lindt. "Len" 45 gramov cukru, prekvapivých 40 % lieskových orechov, kakaové maslo, mliečny tuk a ako doplnok aj mleté jadrá mandlí neznejú až tak zle ako zloženie Nutelly a Nugety. Táto nátierka víťazí nielen v kategórii najväčšieho obsahu orechov, ale obsahuje aj najviac kalórii. Až 550 v 100 gramoch.

 

 

Vôňa

 

Orion Nugeta

 

Veľmi výrazne je cítiť samotné arašidy. Pravdepodobne by ste Nugetu dokázali rozpoznať aj so zaviazanými očami, aj keď sa možno pri hlbšom nádychu dokonca vôňou podobá arašidovému maslu. Určite ju však hodnotíme kladne a ak ste fanúšikom tohto druhu orechov, budú sa vám zbiehať slinky.

 

Ferrero Nutella 

 

Možno až nepríjemne sladkastá vôňa, z ktorej by ste bez obalu asi nedokázali jednoznačne určiť, že ide o produkt vyrobený z lieskových orechov. Do veľkej miery sme sa zhodli, že Nutella nemá v žiadnom prípade zdravú ani prírodnú vôňu.

 

Lindt Haselnusscreme

 

Najlepšie je na tom opäť táto novinka, ktorej do veľkej miery určite pomáha vysoký obsah použitých lieskových orechov a mandlí. Aj napriek tomu je vôňa výrazne sladkastá, no nie úplne agresívna a ak by sme mali hodnotiť na jej základe akúsi "škodlivosť" produktov na naše zdravie, tento by dopadol najlepšie.

 

 

Test: Je 5-krát drahšia konkurencia Nutelly od Lindt aj lepšia?

Konzistencia a chuť

 

Orion Nugeta

 

Aj vďaka vysokému obsahu orechov je Nugeta od značky Orion určite najhustejšia a zároveň má aj nasvetlejšiu farbu, čo je však úplne prirodzené. Milovníci arašidov si na svoje určite prídu, no ide skôr o kombináciu sladkosti klasickej Nutelly a mierne horkastého arašidového masla, čo nemusí nutne sedieť každému. Zjesť dve či tri čajové lyžice po sebe sa nikomu z nás nepodarilo a radšej sme sa presunuli k nátierkám z lieskových orechov.

 

Ferrero Nutella 

 

Ikonická a miestami až nepríjemné sladká chuť čistého cukru udierajúca do čela je blízka snáď každému z nás. Čokoládové produkty od Ferrero majú svoju jednoznačnú identitu, ktorú snáď približovať nie je potrebné. Chuť orechov je sekundárna, dominuje skôr mliečná čokoláda, čo však berieme všetkými desiatimi. Konzistencia je ideálna na to, aby si si Nutellou plnil jednu lyžicu za druhou a nátierka sa ti stihne v ústach roztopiť, kým si dáš ďalšie sústo. Niečo ako jemné lepidlo.

 

Lindt Haselnusscreme

 

Veľmi výrazná orechová chuť robí z nátierky Lindt suverénneho víťaza, ak by bolo hlavným kritériom najlepšej "nutely" práve to, či je dostatočne oriešková. Ak ste mali niekedy možnosť ochutnať aj klasické čokoládové výrobky tejto značky, tak rovnako sladká mliečna chuť sprevádza aj pomazánku. Čo sa týka konzistencie, je podobná ako v prípade klasickej Nutelly, no zároveň je farba o niečo tmavšia, pravdepodobne vďaka kakaovému maslu. Zhodli sme sa aj na tom, že ani väčšie sústo ti nezalepí zuby a ústa tak ako predošlé dve.

Celkový dojem

 

Orion Nugeta

 

Nugetu sme do testu zapojili aj napriek tomu, že sa vyrába z arašidov a nie lieskovcov ako ostatné dve z jednoduchého dôvodu. Zaujímalo nás, či práve relatívne vysoký obsah orechov zohráva v chuti čokoládovej nátierky najdôležitejšiu rolu. Všetko však nasvedčuje tomu, že to pravda nie je a aj keď ide v prvom rade o preferencie konzumenta, vysoké percento nosnej suroviny nemá skoro žiadny vplyv na obsah cukru a palmového oleja. Diskusia o tom, čo je pre naše telo vhodnejšie teda absolútne nie je na mieste a v porovnaní s nátierkami nižšie sa riaď len tým, či preferuješ arašidy alebo lieskové orechy.

 

 

Ferrero Nutella 

 

V redakcii sme sa zhodli, že odhliadnuc od zloženia, obsahu kalórií, ceny, vône či konzistencie, je Ferrero Nutella vítazom testu. Či už je dôvodom akýsi zvyk alebo subjektívne preferencie, pri týchto nátierkach asi v konečnom dôsledku nezáleží na tom, či obsahujú viac alebo menej lieskových orechov. Ani jeden produkt tvojmu zdraviu nepomôže, takže pozerať na zloženie možno ani nemá význam a ak si potrebuješ doplniť dávku cukru, tak je asi jedno, po čom siahneš. Náš výsledok smeruje k tomu, že práve Nutella tvoje chúťky uspokojí najefektívnejšie, a to aj napriek tomu, že je Lindt víťazom všetkých kategórií vyššie.

 

 

Lindt Haselnusscreme

  

Produkt budeš pred tým predošlým preferovať hlavne v prípade, že si milovníkom lieskových orechov. Okrem tejto chuti však neponúka nič naviac a po vyprázdnení obalu nebudeš mať ani lepší pocit. Všetko však nasvedčuje tomu, že si dokáže nájsť dostatočne veľa fanúšikov na to, aby pravidelne mizol z regálov. 

 

Test: Je 5-krát drahšia konkurencia Nutelly od Lindt aj lepšia?

 

Ďakujeme za pozornosť a pevne veríme, že nebude mať dôvod sa s nami v diskusii hádať. Ešte raz pripomínam, že ide o subjektívny názor zvedavej redakcie a nepopierame, že vám môže viac chutiť ktorýkoľvek iný produkt dostupný v českých, slovenských alebo iných zahraničných reťazcoch. Na záver ešte pokojne zahlasuj v ankete.

Ktorá kakaová, resp. lieskovooriešková nátierka ti chutí najviac?
Orion Nugeta
2236 hlasov
Ferrero Nutella
2119 hlasov
Lindt Haselnusscreme
2126 hlasov
Tagy: nutella, lindt
Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho priateľom
NAHOR
Diskusia45 komentárov
Diskusia je len pre prihlásených
45 komentárov
Zoradiť komentáre podľa obľúbenosti času pridania
avatar
Tomino11. júl 2018, 17:50

Mám 27 rokov a v živote som nejedol Nutellu, tomu ver......sme boli chudobní a tatko radšej vypil ako by mi kúpil drahú mňamku, tak som šrotil iba tie lacné napodobneniny z Tesca za 2 €/kilo. Vzhľadom na to, že mi alkoholik upieral Nutellu, mal som nervy z toho a preto som jedol veľa tejto náhrady a potom som bol strašne tlstý z toho. A keď som dospel a mal peniažky na Nutellu, tak to som už cvičil a držal zdravú stravu a tým, že som nemal vzťah k Nutelle z detstva, mi nenapadlo vybágrovať lyžicou celú fľašu počas cheatday. Je dosť možné, že Nutellku ani nikdy v ústach mať nebudem. Čo myslíte, mám ísť do toho a skúsiť ju, či mám zostať Nutellový panic alebo si rovno kúpiť luxury mňamku od Lindtu a spievať si pri tom started from the bottom now I am eating Lindt? Hlasujte. Ďakujem.

15 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Jan Lacina16. júl 2018, 8:27

Mel jsem Nutellu, ze zvědavosti, taky jsem vyrostl na levnejsich "nugetách" a doporučuju nechat jako tu krásnou fantazii z dětství. Lepší než ta nebude.

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Jan Moravec13. júl 2018, 15:19

Běž do toho, nechci být tlustej jenom já. Jen zda jsi to nikdy neměl tak si ověř že nejsi alergický na ořechy. Já jako levnější náhradu jím sádlo s Grankem.

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
SeeGee11. júl 2018, 21:20

mas pi-ci rovno si kup Lindt

1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Xperrience11. júl 2018, 20:48

Ked ti to doteraz nechybalo tak ti to ani chybat nebude :D overrated af

-1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Mastnychobot11. júl 2018, 18:44

Refresher Koment roka 2018

9 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
OrigoDickHejter11. júl 2018, 18:01

:D :D ako z toho uvodu neviem ci sa smiat ci plakat :D ale dam ti radu: mas absolutne jedno co si kupis..vsetko je len ochuteny palmovy tuk :D a neklam, v tescu za 2 ečka kilo napodobeniny nekupis,lebo 400g stoji 1,10 :D az tak napodonbeniny nezatracuj, lebo su casto su lepsie ako tie najdrahsie veci...

1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Pavel Sixta11. júl 2018, 23:20

Takže to shrnu přesně slovy redakce:
složení: je na tom nejlépe Lind
vůně: je na tom nejlépe Lind
chuť a konzistence: suveréní vítěz Lind

takže celkový dojem a výtěz testu - Fererro Nutella

Rozumí tomu někdo?? já asi fakt ne....

Navíš Nutella je přeslazený reklamní šunt, to mi do baráku nesmí. Nejlepší je udělat si doma svoji - pomlet oříšky, kakao a třeba kokosový tuk nebo normální nebo kakaové máslo snad není takový problém.

9 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
jake115. júl 2018, 14:13

nebude to hlavne tym, ze je to 5x krat drahsie?
podla mna lindt nieje vitazom testu preto, ze aj ked je mozno kvalitou a chutou vyssie, ten rozdiel nieje taky, aby si za to zaplatil vyse tisic kacek

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Jan Moravec13. júl 2018, 15:10

Přesně tak, jen dodám že nejlepší je při přípravě používat i podomácku vyrobený mixér.

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
bOuNcEr12. júl 2018, 9:55

nutella je zadávateľ tejto reklamy asi :D

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
OrigoDickHejter12. júl 2018, 0:09

ja nechapem celej ten "recenzii" :D priklad 1. ,,Nutella tvoje chúťky uspokojí najefektívnejšie" , priklad 2.,,...a po vyprázdnení obalu nebudeš mať ani lepší pocit. " to su co za p*coviny? :D

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Michal XY11. júl 2018, 22:06

Technická poznámka - pokud porovnáváte obsah ořechů, tak je nutné upozornit, že Orion Nugeta žádné neobsahuje. Tahle hrůza obsahuje pouze arašídy, což je plod podzemnice olejné a to rozhodně není ořech.

Obecně platí, že člověk co si váží svého zdraví si nikdy nekoupí ani jednu z uvedených hrůz.

4 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Jan Lacina16. júl 2018, 8:28

Moje slova bratře - Tofu powa.

1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
OrigoDickHejter11. júl 2018, 18:02

Aky ma vyznam porovnavat ARASIDOVU NUGETU s natierkami LIESKOORIESKOVYMI???

3 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Quido Nowak11. júl 2018, 23:59

Přesně!

1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
OrigoDickHejter11. júl 2018, 19:01

TIP na dalsiu porovnavacku vasou logikou..Porovnajte 2 makovniky ze ktory je lepsi, ale zahrnte do testu aj nejaky orechovnik..

6 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
to.van11. júl 2018, 22:29

Takže si tykáme, jsme světoví. Tak poslouchej ty inteligente, kdyby jsi si dal trochu víc práce a zvedl zadek ze židle, tak do testu koupíš Nugetu, která se vyrábí i z lískových jader. Oni se totiž vyrábějí dva druhy - arašídová i lískooříšková.

2 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Quido Nowak11. júl 2018, 23:59

Přesně tak!!!

-1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
iwaneczek14. júl 2018, 21:22

DOPORUČUJU: http://albafos.wbs.cz

1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Jiří Pour12. júl 2018, 12:47

Jako dát si dvě lžičky je OK, ale lepší a zdravější je Kvalitní arašídové máslo( bez přidaných sraček) nebo Caramela či čokoláda 80% a výš. Osobně bych zakázal vše, co má cukru jak tyhle sračky, a že jich je. Děcka jsou dnes tlustý,mladý holky tlustý a rvou do sebe přesně tyto humáče kde ve 100g je 50g+ cukru!! Jak to můžou ty prasata vůbec vyrábět? Tady se honí kuřáci jak židi ve válce a přitom je tu 10x víc diabetiků,obézních, tepny žíly ucpanný twl katastrofa. Jinak se občas podívejte na čokolády,kde na obalu deklarujou 85% kakaa a vzadu na složení je 60g cukru tak at jdou do píče.

1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Lenka Klubalová12. júl 2018, 16:31

Každý ať si mlsá, co mu chutná. Vy mi připomínáte krále v pohádce " Sůl nad zlato", také byl přesvědčený že " bez soli to také jde!!! A šlo?? Nešlo!!! Že je někdo baculatý je jeho problém a někdy genetický a proto se já nesmím namlsat na Nutellce nebo Nugetě? Nevím co přesně pod arašídovým máslem myslíte rozmixovaný arašídy s olejem? Copak to lze srovnávat? A jste si jist, že ty arašídy před zpracováním jsou v pořádku? Čokoláda nad 60% kakaa již pro mě není čokoláda ale nechutný "brousek".

1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Jerry Niko Fletcher12. júl 2018, 6:12

Asi jsem nedával ve škole pozor, nebo mi něco podstatného z logiky života uniklo. Vítězem všech kategorií testu se stal Lindt, takže celkovým vítězem je zcela "samozřejmě" Nutella. Hm.

1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Dugga113. júl 2018, 5:48

redakcia logic level 1.000.000 :DD

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Rastislav Rarach Rarachov16. júl 2018, 12:04

Si radsej kupte toto - http://akce.najdislevu.cz/1230600-cukr-krystal.html
a mate polku nutely/Lindtu doma za 9.50 :D To ja len tak k tej cene :D

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Robo11. júl 2018, 20:34

Tolko nezmyslov v jednom 'clanku', to sa len tak nevidi. Napr.: 'Čo sa týka konzistencie, je podobná ako v prípade klasickej Nutelly, no zároveň je farba o niečo tmavšia, pravdepodobne vďaka kakaovému maslu.' Naozaj?

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Lenka Sur11. júl 2018, 22:19

Jim jenom Rawnella od My Raw Joy. Kdo nezkusil, nevi jak chutna prava liskooriskova pomazanka. Je draha, (cca 300Kc za 220gr) ale uz je to moje zavislost.

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Lenka Klubalová12. júl 2018, 16:33

A to je co to My Raw Joy? Doufám že né nějaká ta tolik moderní raw cukrovinka co si zakládá na tom že není tepelně zpracovávaná? Předem děkuji za vysvětlení

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Jiří Pour12. júl 2018, 12:51

Zkuste Caramelu, sice také 300.- ale 500gr a super, bez shitů a se syr. proteinem.

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
OrigoDickHejter12. júl 2018, 0:20

:D ked vidim slovko Raw... :D Raw, bio, vegan :D kombinacia ako lusk..obycajne slovicka, vdaka ktorym ide cena rapidne hore a pritom to ani 100% bio nieje

1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Quido Nowak11. júl 2018, 23:59

Orion vyrábí i liskooriskovou, to teda nejste moc znalci. A propos ta liskova je fakt hnusná, zatímco jejich arašídová je skvělá.

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Lukáš 68515. júl 2018, 11:18

Tak za mě je rozhodně nejlepší Ghí tela. A to jak složením tak chutí. https://ceskeghicko.cz/produkt/ghitela/

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Pavel66612. júl 2018, 5:21

Ale,ale copak LINDT sde snaží dostat na trh tak si zaplatil reklamu???Doted jsem ho nikde neviděl a ejhle už vítězí ve všech testech.Těmhle testům věřím asi jako uzenářům,že do párků dávají fakt jen maso.

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Renata Ksalpa12. júl 2018, 7:43

Každému chutná něco jiného. A věřte mi, že Nutellu jsem koupila jen jednou v životě. A nechutnala nám. Ale na Nugetu nedám dopustit, kupovali jsme si jí jako děcka, když se ještě vyráběla v malých kelímcích a byla to mňamka. I moje dětí jí mají rádi. Ale to je jen proto, že máme rádi slano-sladké a arašídy. A srovnávat lískooříškový výrobek s arašídovým výrobkem je podle mě blbost.

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Dugga113. júl 2018, 5:38

arašidy nie su orechy OMFG !!!

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Dugga113. júl 2018, 5:45

...redakcia by sa mala spamätať, lebo takýto bullshit som už dávno nevidel :D
vo všetkom je TOP LINDT, ale víťaz je prekvapivo Nutella :D -platená reklama, či?

A EŠTE RAZ - ARAŠIDY NIE SÚ ORECHY !!! - takže vaše porovnávanie nugety a nutelly je totálne na dve veci...

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Mirek Závodný13. júl 2018, 10:45

Toto mi přijde jako velice zvláštní článek. Sice Lindt vyhrává ve všech směrech (samozřejmě kromě ceny), přesto vítězem je Nutella, protože "když ji miluješ, není co řešit". Velice podezřelé. Jinak mi přijde i ta Nutella dosti předražená, protože znám pomazánky, které například ani neobsahují Palmový tuk, jsou chutné a levnější. Pokud to má být objektivní, tak stačí kouknout na dTest.

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Ivo Škapa14. júl 2018, 12:33

Jen pro informaci, kakaové máslo má žlutobílou barvu, takže určitě nezpůsobuje výslednou tmavší barvu produktu. Mimochodem možná vás bude zajímat, že původní receptura obsahovala jen čokoládu a oříšky 50/50. To byly časy, co?

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
pilna14. júl 2018, 15:28

Čtu celkem nezáživný a místy i protichůdný článek česky,česky,česky a najednou slovensky.........nejsem xenofobka,populistka,aktivistka atd. To se někdo spletl ???.

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
kocurik11. júl 2018, 17:40

Po dlhom čase žiaden odpad!

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
medino11. júl 2018, 22:07

Myslim ze 9 z 10 citatelov az do tohto clanku ani len netusilo ze existuje nejaka Orion nugeta. Orion by vam mal vyplatit lóve za propagaciu, ...ak uz tak ovsem neurobil ,)

-3 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Yak_Evian11. júl 2018, 23:19

Tak to tých 9 z 10 čitateľov musí byť poriadne slepých pretože to je už xy rokov v regáloch každého potravinového reťazcu vedľa Nutelly

3 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
to.van11. júl 2018, 22:34

Já si myslím, že 9 z 10 zná Nugetu velice dobře. Netuším, kolik je Vám let, ale věřte, že to byla pochoutka nejen mého dětství. Je mi 40 let.
Nicméně, každý má rád něco jiného, budiž každému přáno:-))
Nicméně článek srovnává jablka s hruškami......

4 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
OrigoDickHejter11. júl 2018, 22:52

Presne tak :-) ja som sice narodeny neskor, ale pamatam si,ze vtedy sa predavala len v takych malickych kelimkoch a bola to mnamka, ziadny ochuteny palmovy tuk ako to je dnes..Ale dovolim si nesuhlasit s Vasim poslednym tvrdenim (v ramci srandy)..Lebo jablka aj hrusky su aspon ovocie, kdezto porovnavat lieskovy oriesok s arasidom je trosku divne :D

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
to.van12. júl 2018, 13:17

Vlastně máte pravdu. Všechny jsou hněde a sladké. Čili ve všech bodech naprosto stejné výrobky. Nezbývá mi, než se dotyčnému znalci hlubokosklonně omluvit a pokorně se těšit na další, obzory rozšiřující, osvětový článek🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

1 Odpovedať · Nahlásiť
ZOBRAZIŤ ĎALŠIE KOMENTÁRE
Najčítanejšie
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.