Štvrtok 24. 5. 2018 meniny má Ela

hľadaj na refresheri

Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.
zdroj: ytimg.com

Bratislavu ovládne masívna diskusia o psychedelikách. V Novej Cvernovke vystúpia svetoví experti, tak doraz aj ty

Psychedeliká nemusia byť vnímané len ako drogy.

17. máj 2018, 10:45

Psychedeliká nemusia byť vnímané len ako drogy.

Na Slovensku legislatíva prísne odsudzuje akékoľvek psychotropné látky, a to aj napriek tomu, že hromady vedeckých štúdií potvrdzujú blahodárny účinok ich požívania na zdravie. V polovici mája sa v Bratislave uskutoční prvá dvojdňová konferencia na tému psychedelík vo výskume a využití v terapii.

 

Cieľom nezvyčajného podujatia je priniesť odlišný pohľad na neľahkú tému látok, ktoré intenzívne pôsobia na psychiku. Počas dvoch dní Lekcií zo psychedelík sa na troch pódiách rozbehne búrlivá diskusia, vedená takmer 30 prednášajúcimi z 12 rôznych krajín. Konferencia je určená pre širokú verejnosť, odborníkov, nadšencov psychológie, ale aj tvorcov legislatívy.

 

Bratislavu ovládne masívna diskusia o psychedelikách. V Novej Cvernovke vystúpia svetoví experti, tak doraz aj ty

 

Pozvanie na vzácnu medzinárodnú konferenciu prijal aj Matthew W. Johnson z USA, ktorý má na svojom konte neuveriteľných 130 vedeckých publikácií. Jeho primárnou oblasťou vedeckého bádania je psilocybín a jeho možnosti v terapii. Okrem neho vystúpi takmer 30 zahraničných spíkrov z odboru psychiatrie, psychoterapie a výskumu.

 

Na Lekcie zo psychedelík môžeš doraziť 18. a 19. mája v priestoroch Novej Cvernovky. Počas prestávok medzi prednáškami je pripravených množstvo aktivít, ako napríklad panelové diskusie, bloky edukatívnych filmov alebo lekcie jógy.

 

Ako sa k pozvánke vyjadril Martin Pažitný, spoluorganizátor konferencie a člen Slovenskej psychedelickej spoločnosti: „Prichádzajúce zmeny v oblasti psychoterapie a zaobchádzania s drogami na národnej a globálnej úrovni vytvárajú priestor pre bezpečnú integráciu psychedelík do starostlivosti o mentálne zdravie. V tomto smere sa spoliehame na vzájomnú inšpiráciu prinášanú vedcami a terapeutmi pracujúcimi v oblasti psychedelického výskumu. “

 

Po takmer 40 ročnej pauze vo výskume potenciálu týchto látok, viedol nedávny pokrok v chápaní neurobiológie psychedelík k obnoveniu záujmu o ich klinický potenciál. Tieto zistenia dávajú priestor novým terapeutickým mechanizmom liečby rôznych psychiatrických porúch. S každoročným nárastom ľudí trpiacich depresiou či postramatickou poruchou prináša terapia podporovaná psychedelickými látkami nádej pre mnohých, ktorým doterajšia konvenčná liečba nezaberá. Lístky na konferenciu nájdeš tu.

 

Bratislavu ovládne masívna diskusia o psychedelikách. V Novej Cvernovke vystúpia svetoví experti, tak doraz aj ty

 

Zdroj: TSFoto: TS Tagy: drogy, LSD, droga, lysohlávky, psilocybín, psychedelic
Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho priateľom
NAHOR
Diskusia1 komentár
Diskusia je len pre prihlásených
1 komentár
Zoradiť komentáre podľa obľúbenosti času pridania
avatar
Ten Juro17. máj 2018, 10:59

igén, všetci tam budú dorazení

0 Odpovedať · Nahlásiť
Najčítanejšie