Pondelok 21. 5. 2018 meniny má Zina

hľadaj na refresheri

Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.
zdroj: Kiwiev/Wikimedia Commons

Vy ste chudera! Slovenská polícia vynadala komentujúcej na Facebooku a ukázala, ako sa proti extrémizmu na internete bojovať nemá

Stránka slovenskej polície na Facebooku občas neodhadne situáciu.

10. máj 2018, 17:42

Stránka slovenskej polície na Facebooku občas neodhadne situáciu.

Slovenská polícia prevádzkuje na sociálnej sieti Facebook už viac ako rok svoju fanúšikovskú stránku. Niet pochýb o tom, že sa na nej často objavujú veľmi užitočné a zaujímavé informácie, ale administrátori stránky majú už dlhší čas očividný problém s úctou a slušnosťou. Aj keď im rozhodne nezávidíme úlohu kontrolovať diskusie a zbavovať ich komentárov porušujúcich pravidlá, z času na čas prekročia pomyselnú čiaru vhodnosti a dnes to urobili opäť.

 

 

Ráno na sociálnu sieť naša polícia pridala príspevok o tom, že Národná jednotka boja proti terorizmu a extrémizmu NAKA uskutočnila viacero razií a zadržala zopár osôb. Aj keď boj proti extrémizmu samozrejme schvaľujeme, pretože v modernej spoločnosti nemá čo hľadať, aj proti nemu musíme bojovať slušnosťou a úctou. Administrátorovi stránky sa to očividne vymklo z rúk. Nadpis príspevku znel „Fašistická lúza nepatrí na náš Facebook“, čo niekoľko ľudí vyprovokovalo a začali extrémistické prejavy v komentároch obhajovať.

 

 

Pri jednom z komentárov o tom, ako sa majú zlé veci udiať rodinám policajtov, ktorí razie vykonávali, administrátor žene napísal, že je chudera a začal sa jej vyhrážať. Vraj si zistili jej meno aj mená jej rodinných príslušníkov a onedlho má čakať návštevu. Za nenávistné prejavy kdekoľvek treba ľudí upozorňovať a trestať, ale podobné prejavy nemajú zo strany oficiálneho účtu našej polície čo hľadať.

 

 

Príspevok, na ktorý policajti reagovali

Vy ste chudera! Slovenská polícia vynadala komentujúcej na Facebooku a ukázala, ako sa proti extrémizmu na internete bojovať nemá

 

 

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho priateľom
NAHOR
Diskusia17 komentárov
Diskusia je len pre prihlásených
17 komentárov
Zoradiť komentáre podľa obľúbenosti času pridania
avatar
TvojaBabka10. máj 2018, 22:59

Nechápem kto odpovedá za políciu na tie statusy? Miestami mi to príde ako keby to nechali spravovať nejakého 13 ročného honiča. Takto si polícia veľmi ťažko vybuduje dôveru.

7 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
mahauve11. máj 2018, 7:25

Stranku spravuje David Puchovsky, byvaly novinar Noveho Casu, nazor nech si urobi kazdy sam :)) Styl komunikacie z ich strany je naozaj smutny, ovela smutnejsie je, ze to prezidium pz vobec netrapi a o doveru sa vobec nesnazi.

1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
TvojaBabka11. máj 2018, 8:42

To už slovenskejšie ani byť nemôže :D podobne ako DPMB

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
halo14. máj 2018, 10:17

... a potom že si nemáme z našich policajtov robiť srandu keď dovolia aby ich stránku spravoval hentaký dilino čo má asi sebavedomie 0 a potrebuje si dokazovať moc prostredníctvom komentárov. takýto prezent robí PZ SR... dobré. toto su všetko internet heroes, tak ako tá pani, hoci to čo napísala nevyznie až tak zle, ale nech je hrdinka radšej niekde vonku.

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
lacko borbely11. máj 2018, 22:18

V state kde lud nerespektuje policiu je daco zhnite , mozme len hadat co

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Sheridan11. máj 2018, 19:48

No ja osobne mám väčšinou vyjadrenia admina fb pzsr rád, pobavia viac ako meme stránky. Táto odpoveď konkrétne bola síce trochu prehnaná, ale ja to až tak zle nevidím. Pani sa vyjadrila dosť škaredo, v podstate šlo o trestný čin nebezpečného vyhrážania a za to ju môže polícia stíhať a uväzniť (myslím :D ), takže jej admin v podstate oznámil fakt...

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Katarína Ondrejková10. máj 2018, 23:35

Admin prehnal, ale ani starenka nemusela až tak extra vyjadriť, mohla to miernejšie napísať.
Slová sú veľká zbraň, môžu viac uškodiť každému z nás, či sme fandovia, či obyčajní ľudia a aj policajtom môžu vážne ohroziť.
Zvážme slová, kým ich napíšeme.
Nie je dobré sa vyhrážať smrťou policajtom a ich rodinným príslušníkom, a naopak ani samotní policajti by sa tiež nemuseli, lebo ako vždy sa to obráti proti nim.

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
odstránený používateľ11. máj 2018, 11:49

kde sa tam tam co pise o smrti alebo nejakom fyzickom ublizovani ? ked pronarodne sily vyhraju volby tat tito fasisti z radov policie budu proste prepusteny zo sluzby tak ako boli prepusteny komunisticky estebaci a este pojdu aj do basy za zneuzivanie pravomoci a porusovanie ustavy

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
someone11. máj 2018, 17:25

píše sa tam o tom že ich rodiny budú trpieť... čo si myslím že je jedno či fyzicky alebo psychicky, jednoznačne sa jedná o vyhrážanie sa, síce to nebola úplne adekvátne napísaná odpoveď zo strany polície, ale bola to reakcia, ktorá v podstate bola oprávnená z môjho pohľadu... a po druhé, neviem kde si nabral nejaké znaky fašizmu u slovenskej polície, kľudne by si ich mohol odprezentovať, pretože znaky fašizmu tu teda naozaj nevidím... ak samozrejme vieš čo je fašizmus a nie si len trápna ovečka dajakého kotlebu alebo jakej inej rite... :)

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Stoka10. máj 2018, 18:04

Tam už v prvej vete chyba. SR polícia má fanúšikov? To už vážne v tomto štáte ľuďom kúruje? Veď o mne keby si zistil tak nech príde aj Švajčiarska garda a pošlem ich zbierať snežienky. Timto sa radi chvália. Ale keď spravia chybu tak sa neospravedlnia. Debili. A. C. A. B.

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
altai11. máj 2018, 4:37

Hlavne tvoj pravopis ich pošle....

-1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Borisko Borko Litvin10. máj 2018, 18:02

objektivita lvl. Refresher, napíšu príspevok o tom ako to polícia prehnala ale to čo tam tá ženská napísala nepridajú

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Rambaldi11. máj 2018, 8:57

Na konci článku.

2 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Borisko Borko Litvin11. máj 2018, 17:38

pridali to až neskôr, admin asi zle pochopil ako to myslela

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Hafhaf10. máj 2018, 18:56

"Proti fašizmu musíme bojovať so slušnosťou a úctou" - ako stránka Zomri?

-4 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
lacko borbely10. máj 2018, 20:34

Niekto sa tu citi dotknuto co? :D

2 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Mr_Awsum10. máj 2018, 19:04

Je rozdiel keď niečo také napíše polícia a keď niečo také napíše satirická stránka ako Zomri.

2 Odpovedať · Nahlásiť
ZOBRAZIŤ ĎALŠIE KOMENTÁRE
Najčítanejšie