Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
28. apríla 2018, 22:49
Čas čítania 0:00
Marek R.

Korunku krásy pre najkrajšiu Slovenku si odnáša Dominika Grecová

REFRESHER MISS SLOVENSKO
Uložiť Uložené

Súťaž Miss Slovensko bola opäť najkrajšou šou roka.

V sobotu večer sme na televíznych obrazovkách mohli sledovať najkrajšiu slovenskú šou, teda Miss Slovensko 2018. Opäť po roku sme tak spoznali ženu, ktorá je podľa odbornej poroty tou najlepšou a najdokonalejšiu kombináciou ženskosti, krásy, inteligencie, talentu, vzdelania, osobnosti a vtipu. Minulý rok si titul najkrajšej Slovenky odniesla Hanka Závodná, no tento určite zaujímavý titul jej už od soboty, 28. apríla 2018, nepatrí. Poďme si ale najskôr povedať, ako dnešný večer prebiehal. Finalistky sme si už nedávno predstavili, ak si nestihol, môžeš to hneď napraviť.

Finálová dvanástka bola zverejnená prvý februárový deň tohto roka, ale odvtedy sa zmenšila o jednu členku, keďže sa súťaž z osobných dôvodov rozhodla opustiť finalistka s číslom 12 Janka Kadvanová. Výnimočne sa tak vo finále predstavilo len 11 dievčať, keďže k dispozícii nebola žiadna náhradníčka.

„Jej rozhodnutie rešpektujem a v súťaži bude ďalej pokračovať len jedenásť finalistiek,“ vyjadrila sa riaditeľka súťaže Miss Slovensko 2018 Karolína Chomisteková s tým, že z technického hľadiska už nie je možné zaradiť do finálovej zostavy inú súťažiacu.

Ako býva každý rok zvykom, súťaž nie je len o kráse našich slovenských žien. Ako sa uvádza na samotnej stránke súťaže, projekt Miss Slovensko už dávno nie je len súťažou krásy. Niekoľko rokov je vedený spoločensky prospešným a zmysluplným smerom. Dôkazom toho sú projekty, ktoré boli touto súťažou podporené a jej cieľom v nich aj naďalej pokračovať. Po vzore svetovej Miss World sa dlhé roky venuje charite, na ktorú putuje celý výťažok z hlasovania v kategórii EVA Miss Sympatia. Inak tomu nie je ani tentok rok a Miss Slovensko pomôže charitatívnemu projektu Srdce pre deti.

Do samotného diania okolo charitatívnej činnosti sa od začiatku súťaže Miss Slovensko chcú zapájať aj samotné finalistky 23. ročníka a nezostalo len pri slovách. Rozhodli sa spoločne usporiadať zážitkový deň pre 15-ročného Martina z Hlohovca,  ktorý je kvôli detskej mozgovej obrne pripútaný na vozíček. Okrem školy miluje zvieratá, a tak sa ho rozhodli vziať na krásny ranč neďaleko jeho bydliska, v Maduniciach. 

Finalistky spolu s Martinom

Už pred samotným finále sme vedeli meno prvej víťazky, keďže ocenenie Miss Press si odniesla exotická finalistka Yasmine Taty. Poďme však už k samotnému finálovému večeru, ktorý mal na starosti známy český moderátor Libor Bouček. Ten na úvod predstavil všetkých 11 finalistiek a veľký galavečer bol oficiálne v plnom prúde.

Opäť nás po roku čakalo zaujímavé predstavenie, dočkali sme sa klasicky aj fashion šou, páni sa najviac, samozrejme, tešili na promenádu v plavkách a aj na to prišiel rad. Okrem toho sme boli svedkami aj niekoľkých hudobných vystúpení, na javisko sa dostali Dara Rolins, Emma Drobná, Tomáš Buranovský a dokonca aj legendárna skupina Elán.

Nás však, logicky, zaujímali mená jednotlivých víťaziek, najviac teda tej absolútnej, o ktorej rozhodovala porota. Okrem toho sme tu však mali aj mnohé iné kategórie ako Miss Drive (víťazkou sa stala Radka Grendová), Miss Gosh (víťazkou sa stala Katarína Očovanová), Miss Pierot (víťazkou sa stala Yasmine Taty), Miss Príjemný hlas (víťazkou sa stala Radka Grendová) a taktiež Miss Sympatia, o ktorej rozhodovali samotní hlasujúci diváci.

Miss Sympatia sa stáva Nicole Hromkovičová

Druhou vicemiss sa stáva Yasmine Taty

 

Prvou vicemiss sa stáva Radka Grendová

Korunku krásy pre najkrajšiu Slovenku si odnáša Dominika Grecová

MISS SLOVENSKO 2018 získa postup na Miss World 2018, honorovanú zmluvu, štýlové SUV Hyundai Kona a mnoho ďalších zaujímavých cien. Prvá vicemiss Slovensko 2018 pocestuje v druhej polovici roka na svetovú súťaž Miss International a druhá vicemiss Slovensko na súťaž Miss Supranational.

Anketa:
Súhlasíte s výberom poroty?
Áno
Nie
Áno
46 %
1429 Hlasov
Nie
54 %
1645 Hlasov
Domov
Zdieľať
Diskusia