Utorok 22. 5. 2018 meniny má Júlia, Juliana

hľadaj na refresheri

Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.
zdroj: TASR/AP

Priznal sa, že je gej a ľudia ho milujú. Kanadský korčuliar vyhral zlato a dokazuje, že homosexuálni športovci nemusia byť viac izolovaní

Svojím postojom si vyslúžil rešpekt.

13. február 2018, 12:14
13. február 2018, 12:14

Svojím postojom si vyslúžil rešpekt.

Kanadský krasokorčuliar Eric Radford spolu so svojou športovou partnerkou Meagan Duhamel nadchol divákov i porotu počas tohtoročných zimných olympijských hier. Srdcia ľudí si však získal aj vďaka tomu, že sa otvorene hlási ku svojej sexuálnej orientácii. Eric je totiž homosexuál a zároveň prvý otvorený gej, ktorý vyhral zlatú medailu na zimnej olympiáde.

 

Po najvyššom možnom ocenení krasokorčuliarskeho výkonu neskrýval Eric nadšenie. „Doslova sa cítim, ako keby som mal explodovať hrdosťou,“ vyhlásil športovec. Následne zapózoval s ďalším medailistom a zároveň iným homosexuálom Adamom Ripponom. Ten sa za svoju orientáciu tiež nehanbí a pre americký tím vybojoval bronz.

 

 

Som hrdý, že Adam Rippon a ja môžeme nosiť medaily a ukázať svetu, čo dokážeme,“ napísal na sociálnej sieti Eric a naznačil, že okrem národného tímu reprezentuje aj LGBT komunitu. K otvorenému vyznaniu mu zagratuloval i Mark Tewksbury, kanadský medailista a zástanca LGBT, ktorý si vyplával zlato ešte v 90. rokoch minulého storočia. „Už viac žiadna izolácia pre LGBT športovcov. Konečne v roku 2018 stojí otvorený gej na vrchole pódia,“ napísal Mark.

 


Eric sa však nedočkal uznania len od ľudí podporujúcich homosexuálov, ale aj od predsedníčky komisie športovcov Medzinárodného olympijského výboru. „Je to fantastické. Dláždi cestičku globálnemu pozitívnemu odkazu, aby povedal, že každý by mal byť akceptovaný a schopný súťažiť na olympijských hrách,“ povedala Angela Ruggiero.

 

 

 

 

 

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho priateľom
Najčítanejšie