Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
11. februára 2018 o 2:39
Čas čítania 0:00
Matúš Majer

Sfalšovať pristátie na Mesiaci by bolo omnoho náročnejšie, než tam pristáť. Falošné fotky v tej dobe ani nebolo možné vytvoriť

ZAUJÍMAVOSTI PODVOD VESMÍR
Uložiť Uložené

Aj v 21. storočí tomuto nezmyslu stále niekto verí.

Žijeme v dobe dezinformácií, a tak je úplne v poriadku, že si ľudia majú overovať informácie a k mimoriadnostiam pristupovať skepticky, odmerane a pochybovačne. Takýto postup len schvaľujeme, mnohí ľudia však spochybňujú aj absolútne zjavné a tisíckrát dokázané overené fakty a miesto toho ponúkajú svoje vlastné konšpiračné vysvetlenia. Obeťou týchto expertov sú často kontroverzné témy a patrí medzi ne aj pristátie na Mesiaci.

Podľa konšpirátorov sa celá scéna z roku 1969 len nahrávala v profesionálnych štúdiách a dokazovať to majú zvláštne tiene alebo jednoducho len neviera v to, že človek dokáže cestovať vesmírom. Je pochopiteľné, že ľudia uvažujú nad pravdivosťou celého príbehu o vesmírnej misii Apollo 11, keďže išlo o obrovský triumf pre NASA i ľudstvo celkovo, no často to prechádza až za hranice.

Aby vznikla presne taká scéna, aká bola natočená na Mesiaci, muselo by byť používané špeciálne nasvietenie, ktoré by vo finálne vyšlo omnoho drahšie než cesta na náš prirodzený satelit. NASA by medzičasom musela vynájsť úplne nové technologické riešenia a samozrejme retuš a úprava fotiek v roku 1969 vôbec nebola možná. Navyše, NASA by sa musela postarať o 400 000 zamestnancov, ktorí by celý podvod museli tajiť a nehovoriac o poistke. Na Mesiaci sa totiž nachádzajú reflektívne panely správajúce sa ako zrkadlá, ktoré vieme nasvietiť aj z našej planéty.

Domov
Zdieľať
Diskusia