Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
3. februára 2018, 16:26
Čas čítania 0:00
Adam Novosad

Opustený Černobyl zachytený cez infračervený filter vyzerá ešte desivejšie. Mesto duchov vďaka nemu nabralo novú atmosféru

ZAUJÍMAVOSTI CHERNOBYL
Uložiť Uložené

Černobyl je pritom strašidelný už sám o sebe.

Návšteva Černobylu sa nikdy nezaobíde bez toho, aby si odtiaľ človek neodniesol zopár fotografií. Ak si ale profesionálny fotograf ako Vladimir Migutin a rád experimentuješ, potom sa nezaobídeš ani bez pár filtrov. Vladimir si v minulosti obľúbil infračervené filtre, a tak si aj do Černobylu zobral jeden a z nich a vďaka nemu vznikli v opustenej oblasti pri atómovej elektrárni fotografie, aké odtiaľ ešte nikto nepriniesol.

Fotograf svoje zážitky z Černobylu popisoval slovami, že sa tam cítil, akoby sa prechádzal v raji po cudzej planéte. Jeho fotografie sa nepodobajú na žiadne zábery, aké si doteraz videl a on sám mal z výletu do zakázanej oblasti zvláštny pocit. V jednej chvíli dokonca stretol aj prítulnú líšku, ktorá vraj často prichádza pozdraviť zvedavých turistov, ale rozhodne sa neodporúča ju obdivovať z priveľkej blízkosti. Fotografie so špeciálnym IR filtrom nájdeš aj na Instagrame, takže ak ťa tento štýl zaujal, určite sa tam zbehni pozrieť.  

Domov
Zdieľať
Diskusia