Štvrtok 26. 4. 2018 meniny má Jaroslava

hľadaj na refresheri

Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.

Krásna Kórejčanka spája tanec s jazdou na longboarde. V minisukniach či kraťasoch sa na ňu ľudia nevedia vynadívať

A to začala jazdiť len pred tromi rokmi.

9. január 2017, 13:39
9. január 2017, 13:39

A to začala jazdiť len pred tromi rokmi.

Bežný Európan väčšinou pozná kultúry rôznych ázijských krajín len z dokumentárnych filmov, článkov na internete či poznatkov ešte zo školy. Japonci, Kórejčania či Číňania nás často vedia prekvapiť novými a bizarnými udalosťami, predmetmi alebo štýlmi a keď sa už teda zoznámiš napríklad s hudobným štýlom K-pop, potom zistíš, že v Kórei takmer všetci rozprávajú aj o mladej a krásnej slečne menom Ko Hyojoo.

 

Krásna Kórejčanka spája tanec s jazdou na longboarde. V minisukniach či kraťasoch sa na ňu ľudia nevedia vynadívať

 

Je viac než pravdepodobné, že si o Ko Hyojoo ešte nikdy v živote nepočul, ale to je celkom škoda, pretože pri tejto Kórejčanke je skutočne na čo pozerať. Nenarážame pritom výlučne na jej príjemný vzhľad a hrejivý úsmev, ale aj na to, čomu sa už niekoľko mesiacov venuje. Ko sa v priebehu minulého roku stala akousi kórejskou ikonou spojenou s longboardovaním. Predpokladáme, že vieš, čo je longboard, ale keby ťa tento trend obišiel, potom ti radi prezradíme, že ide o predĺžený skateboard s niekoľkými ďalšími zmenami, ktorý si rýchlo obľúbili najmä tínedžeri v Kalifornii a postupne aj v ďalších krajinách. Longboardovanie sa tlačilo do popredia už niekoľko dlhých rokov a vďaka zväčšujúcej sa popularite naň narazila aj Ko. Stačilo jej iba jediné video, aby v nej tento šport vzbudil záujem a onedlho už stála v špecializovanom obchode s doskami, aby si jeden longboard zadovážila aj pre seba. Ako sama hovorí, celá longboardová mánia u nej začala len približne pred tromi rokmi, a tak sa stále nepovažuje za profesionálku, avšak jej osobitý štýl z nej spravil hviezdu doma v Južnej Kórei a postupne sa dostáva do popredia aj v iných kútoch sveta. Impulz kúpiť si longboard pritom prišiel kvôli tomu, že ju už nebavilo pracovať na vývoji komunikačnej aplikácie Line, a tak zúfalo túžila po nejakej zmene vo svojom živote a získaní nového hobby.

 

 

V čom teda spočíva nezvyčajný štýl longboardovania, ktorý si Ko vymyslela? Sympatická Kórejčanka sa rozhodla skombinovať jazdu na longboarde s tanečnými krokmi a aj keď to spočiatku nebolo vôbec jednoduché, po čase dotiahla svoj štýl do dokonalosti a začala svoje jazdenie dokonca aj natáčať. Prestupovanie z nohy na nohu, rôzne otočky a triky so svojím longboardom zanedlho zaujali ľudí v jej okolí a Ko si uvedomila, že by so svojím longboardovaním mohla dosiahnuť celkom slušnú mieru popularity.  Bezpochyby jej v tom pomohol aj štýl oblečenia, ktorý na sebe počas jazdenie má, pretože príťažlivá slečna na longboarde oblečená v kratučkých kraťasoch, minisukniach či legínach, to sa nielenže tak často nevidí, ale ešte sa na to aj výborne pozerá. Krásna Kórejčanka teda kombinuje jej skvelú postavu s osobitým štýlom jazdenia a obliekania, ktorý spôsobil to, že jej sláva začala presahovať hranice Južnej Kórey.

 

Zlomový moment prišiel vtedy, keď jedno z jej videí zdieľal na svojich sociálnych sieťach známy kórejský raper Kero One. V pozadí jej jazdenia na longboarde hrala práve jeho hip-hopová skladba a toto video na internete vybuchlo. Získalo desiatky miliónov zhliadnutí a zo dňa na deň sa z prakticky neznámej Ko tancujúcej na longboarde stala kórejská hviezdička. Z celého sveta jej odrazu prichádzali pozvánky, aby si prišla zajazdiť s rôznymi zoskupeniami a obrovský záujem sa hrnul aj zo strany médií.

 

 

Jeden z najnovších rozhovorov poskytla Ko americkému portálu Hypebae, kde sa o nej mohli ľudia dozvedieť hneď niekoľko vecí. Ko stále pracuje v Kórei a longboardingu sa teda nevenuje na plný úväzok. Najviac zo svojho štýlu miluje podkolienky, ktoré ju vedia najlepšie ochrániť pred tým, aby si priveľmi poudierala nohy pri jazdení a ešte aj dobre vyzerajú. Objavila sa aj vo videoklipe hudobnej skupiny Far East Movement a veľmi ju potešila možnosť prísť si zajazdiť po Los Angeles, keďže sa jej vraj najradšej jazdí v blízkosti pláže. Na záver sľúbila, že v roku 2017 o nej budeme počuť ešte viac a pri pohľade na jej tanečné kreácie vo videách to je len a len dobrým znamením.

 

 

 

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho priateľom
NAHOR
Diskusia3 komentáre
Diskusia je len pre prihlásených
3 komentáre
Zoradiť komentáre podľa obľúbenosti času pridania
avatar
Yolo9. január 2017, 15:08

nohy jako čistička do vzduchovky

8 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Leumas9. január 2017, 16:34

Vynadíval som sa na ňu za 5s, toľko mi trvalo prescrollovať tento článok.

2 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Milos9. január 2017, 15:23

Peknucka sikovna chcem ju

1 Odpovedať · Nahlásiť
Najčítanejšie