Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Sobota 22. 2. 2020 meniny má Etela

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Tech - Hardware a audio
0
Matúš Moravčík
23. november 2016, 11:51
Čas čítania: 4:30

Smartfón, smartband, bezdrôtové slúchadlá aj 360-stupňová kamera. Aký je high-end ekosystém od Samsungu? (Test)

Štyri zariadenia, jedna značka.

Matúš Moravčík
23. november 2016, 11:51
Čas čítania: 4:30
Smartfón, smartband, bezdrôtové slúchadlá aj 360-stupňová kamera. Aký je high-end ekosystém od Samsungu? (Test)
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
0
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Pomerne veľa renomovaných výrobcov inteligentných mobilných telefónov posledné dva roky zameralo pozornosť na rozšírenie funkcionality a spríjemnenie používania smartfónu prostredníctvom dodatočného príslušenstva v podobe originálnych gadgetov. Nový modelový rad LG and Friends sprevádzal predstavenie vlajkovej lode G5 s modulárnou konštrukciou a portfólio Gear od Samsungu už dnes ponúka viacero naozaj zaujímavých kúskov, a to vrátane 360-stupňovej kompaktnej kamery či bezdrôtových aj inteligentných slúchadiel pre aktívnejších používateľov. Či už ale ide o Gear IconX, Gear 360 alebo Gear Fit2, v každom prípade slúži mobilný telefón ako akýsi centrálny hub, ku ktorému sa všetky spomínané zariadenia bezdrôtovo pripájajú. A v našom teste sa dozvieš, ako tento moderný ekosystém juhokórejského giganta funguje priamo v praxi.

 

Samsung Gear 360, Gear Fit2 a Gear IconX

Smartfón, smartband, bezdrôtové slúchadlá aj 360-stupňová kamera. Aký je high-end ekosystém od Samsungu? (Test)

 

Testovania sa zúčastnili štyri rôzne typy zariadení – smartfón Galaxy S7 edge, spomínané štuple, smartband a 4K kamera vybavená maximálnym uhlom záberu. Aby ale všetko fungovalo podľa predstáv, bolo najskôr potrebné nainštalovať tri dôležité Samsung aplikácie. Prvá z nich, S Health, umožňuje spracovanie dát nazbieraných počas športovania alebo spánku, ktoré potom premieňa do prehľadných výsledkov a pekne vyzerajúcich grafov. Dáta môžu pochádzať z troch zdrojov – z telefónu, náramku alebo dokonca slúchadiel. Gear Manager zase poskytuje akýsi ovládací panel pre pripojené Gear gadgety. Viete si v ňom meniť vzhľad digitálneho ciferníka alebo upravovať konkrétne nastavenia. Aplikácia Gear 360 Manager už podľa názvu dáva najavo, že má niečo spoločné s akčnou kamerou. Áno, v jej používateľskom prostredí nájdeš ako galériu 360-stupňových (alebo bežných) záberov, tak aj živý náhľad s možnosťou okamžitého stlačenia spúšte. A to ani zďaleka nie je všetko.

 

Smartfón, smartband, bezdrôtové slúchadlá aj 360-stupňová kamera. Aký je high-end ekosystém od Samsungu? (Test)

 

Čo sa týka prvotného spárovania, tak nič jednoduchšie som asi ešte nevidel. Netreba totiž vôbec nič zapínať ani nastavovať, pretože stačí iba spustiť aplikáciu Gear Manager a všetko ostatné zabezpečí technológia. Slúchadlá IconX iba vytiahnete z krabičky a náramok Fit2 aktivujete podržaním prítomného tlačidla na boku kompaktnej konštrukcie. Po pár sekundách od prvého pokusu o komunikáciu som sa ocitol na mieste, kde bola zobrazená bohatá ponuka možností. Ako už bolo spomenuté, smartbandu som vedel meniť vzhľad hodiniek alebo vyberať aplikácie, ktoré majú pomocou jeho mierne zaobleného AMOLED displeja zobrazovať notifikácie. Slúchadlám takto viete meniť zdroj hudby (majú aj vlastný), taktiež vyberať špecifické oznámenia či aktivovať okolitý zvuk, ktorý umožní počúvanie okolia, aj keď máme futuristicky vyzerajúce štuple IconX práve nasadené. Rovnako si môžete vybrať jazyk hlasového asistenta alebo zapnúť zvukové oznamovanie priebehu behania, respektíve akejkoľvek inej pohybovej aktivity. Na pripojenie kamery Gear 360 bola potrebná samostatná aplikácia Gear 360 Manager. Prvotné spárovanie ale prebieha rovnako jednoducho.

 

Smartfón, smartband, bezdrôtové slúchadlá aj 360-stupňová kamera. Aký je high-end ekosystém od Samsungu? (Test)

 

Ekosystém pozostávajúci z uvedených typov gadgetov ocenia predovšetkým tí používatelia, ktorí si občas radi zabehajú, zaplávajú alebo majú radi horskú turistiku či bicyklovanie. Galaxy S7 edge, Gear Fit2 a dokonca aj Gear IconX disponujú vyšším stupňom ochrany voči nepriaznivým účinkom tekutín. S ergonomicky vytvarovaným náramkom sa dá dokonca vďaka certifikácii IP68 aj kúpať, čiže lepšie povedané merať odplávanú vzdialenosť. Na malom displeji vám zobrazí priebeh celého dňa (kalórie, prejdené kroky a i.), a to vrátane dĺžky či efektivity spánku. Rovnako s ním môžete ovládať hudbu v smartfóne a tiež vám vie odmerať srdcový tep, čo vlastne robí v pravidelných intervaloch bez nášho vedomia.

 

Samsung Gear IconX majú krabičku s vlastnou batériou, ktorá im slúži ako externá

Smartfón, smartband, bezdrôtové slúchadlá aj 360-stupňová kamera. Aký je high-end ekosystém od Samsungu? (Test)

 

Pokiaľ sa niekto pri športovaní zahreje trošku viac, systém ho – či už z náramku alebo slúchadiel – upozorní na možné zdravotné riziko a zároveň zobrazí alebo mu povie rovno do uší, aby sa trošku fyzicky ukľudnil. Senzorom na meranie tepu sú vybavené, ako už bolo spomínané, i slúchadlá s dotykovou plochou, prostredníctvom ktorej vieme intuitívne prepínať pesničky alebo meniť úroveň hlasitosti. Občas mi pripadalo, že sa zo sci-fi filmu Her predsa len čoskoro stane realita. Samsung k tomu budúci rok pridá ešte umelú inteligenciu, na ktorej momentálne pracuje, a vtedy to začne byť naozaj, naozaj zaujímavé. Predstave si, že vám celý deň robí spoločnosť virtuálny osobný asistent, ktorý vás pozná, vie čo chcete a celý ten čas je neustále k dispozícii.

 

Používateľské prostredie systému v Gear Fit2 a niektoré funkcie

Smartfón, smartband, bezdrôtové slúchadlá aj 360-stupňová kamera. Aký je high-end ekosystém od Samsungu? (Test)Smartfón, smartband, bezdrôtové slúchadlá aj 360-stupňová kamera. Aký je high-end ekosystém od Samsungu? (Test)Smartfón, smartband, bezdrôtové slúchadlá aj 360-stupňová kamera. Aký je high-end ekosystém od Samsungu? (Test)

 

Jednou z tých najlepších vecí na tomto vzájomne prepojenom mobilnom systéme od juhokórejského výrobcu je skutočne jednoduché ovládanie. Chcete spárovať smartfón s kamerou Gear 360? Kliknite na ikonku mobilnej aplikácie Gear 360 Manager a o pár sekúnd vidíte živý náhľad. Na mieste môžete meniť režim (časozberné video, klasické video, fotografia a i.), uhol záberu, pomeniť nejaké drobné parametre alebo rovno prezerať či dokonca sťahovať vyhotovené zábery. Opäť nie je vyžadované zapínanie a manuálne pripájanie cez Bluetooth. O všetko sa po spustení aplikácie postarajú obe zariadenia. Používanie ekosystému preto zvládne aj ten najväčší technický antitalent. Žiadne komplikované nastavenia, nič, len krátke podržanie tlačidla a chvíľka trpezlivosti, jednoduché. A pri slúchadlách Gear IconX to dokonca bolo ešte jednoduchšie. Tie pred prvým spárovaním iba vytiahnete z krabičky a v mobile spustíte aplikáciu. A áno, bezdrôtová technológia zvýši spotrebu energie, no ak komunikácia prebieha prostredníctvom najnovšej verzie Bluetooth, teda 4.0 Low Energy a vyššej, nebude to nijak citeľné. Smartband Fit2 som tak či tak dával vždy pred spaním na stojan, ktorý zároveň slúži ako praktická magnetická nabíjačka, a krabičku so slúchadlami IconX tiež, takže bolo dosť šťavy na celý deň. Náramok tie tri dni na jedno nabitie ale bez problémov zvládne.

 

Strašidelne vyzerajúca kamera Gear 360 sa nazývať akčnou asi nedá. Ide totiž skôr o akýsi doplnok ku smartfónu, s ktorým viete zachytiť prekvapivo kvalitné videá či fotografie vo vysokých rozlíšeniach (aj 4K). Hardvér tu tvorí dvojica 15 megapixelových CMOS senzorov s Fisheye objektívmi (clona f/2.0). A to buď v 360-stupňovom zábere alebo klasickom širokouhlom ako pri GoPro kamerách, avšak s výrazne väčším uhlom (až 180 stupňov) záberu. Vtedy Gear 360 prepne na jednu z dvoch prítomných kamier. Jedna je umiestnená na prednej, druhá na opačnej strane guľatej konštrukcie z pevného a kvalitne spracovaného plastu. V spodnej časti je navyše univerzálny závit, kde môžete miesto malého, no stabilného stojana pripevniť selfie palicu alebo väčší stojan. Ideálny spoločník na výlety po histórii aj dovolenky k moru. Vďaka kompaktným rozmerom sa vojde takmer všade.

 

Zábery z predného fotoaparátu kamery Gear 360

Smartfón, smartband, bezdrôtové slúchadlá aj 360-stupňová kamera. Aký je high-end ekosystém od Samsungu? (Test)

Smartfón, smartband, bezdrôtové slúchadlá aj 360-stupňová kamera. Aký je high-end ekosystém od Samsungu? (Test)


Celý ten čas mi high-end Samsung Galaxy S7 edge slúžil ako informačný hub, ktorý všetky tie zariadenia spájal do jedného, spoľahlivo prepojeného ekosystému. Nainštalované aplikácie mi umožňovali prístup k detailným dátam hovoriacim o mojom celom dni alebo som mohol niekoľkými ťuknutiami po dotykovom displeji meniť dôležité nastavenia. S Health vie zobraziť kompletný priebeh celodennej pohybovej aktivity, kde zahrnie analýzu spánku alebo čas bez akejkoľvek aktivity. Keď pôjdete behať, stačí vám v podstate iba náramok a slúchadlá vybavené GPS anténou. Získané dáta sa potom iba automaticky zosynchronizujú cez Bluetooth a smartfón ich následne spracuje do ľahšie stráviteľnej formy. Náramok zároveň poslúži aj ako vzdialený displej Galaxy S7 edge, ktorý sa kvôli väčším rozmerom ťažšie vyťahuje z vrecka. Umožní nám bezdrôtovo ovládať hudobný prehrávač, zobrazí nové správy z Messengera a okrem iného vie budiť príjemným vibrovaním. Výhod tejto perfektne fungujúcej kombinácie od Samsungu je teda skutočne veľa.

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Ohodnoť článok
11
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHOR
Najčítanejšie
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.