Vo voľbách porazil tesným výsledkom Tibora Turana.
Po niekoľkých mesiacoch vyjadrovanie opätovnej nespokojnosti s dnes už bývalým prezidentom SZĽH Igorom Nemečkom, bojkot reprezentačných akcií zo strany samotných reprezentantov či spochybnený priebeh volieb prezidenta medzi Nemečkom a Lintnerom spred roka. To je len výber niekoľkých dôležitých momentov, ktoré športovou verejnosťou rezonovali v súvislosti s vedením nášho hokeja. Včerajšok bol dňom, ktorý mal rozhodnúť, aké smerovanie naberie slovenský hokej a predovšetkým, kto ho k týmto zmenám povedie. Niekoľko týždňov v médiách zaznievali rôzne mená kandidátov na šéfa zväzu, až kým sme sa definitívne nerozhodlo, že víťazom volieb sa stane úspešnejší z dvojice Martin Kohút - Tibor Turan. Prvý menovaný napokon vo včerajších voľbách v pomere hlasov 150 ku 127 svojho súpera zdolal.
Martin Kohút má 45 rokov a 15 rokov pôsobil vo vedení IT spoločnosti NESS, ktorá so SZĽH v minulosti úzko spolupracovala. Vo svojom volebnom programe prezentoval myšlienku vytvorenia hokejových akadémií na spôsob dnešných osemročných gymnázií, pričom sa dôraz má klásť na výuku cudzích jazykov a športových zručností. Kohút tiež hovoril o zlepšení hokejovej infraštruktúry a budovania nových štadiónov tak, aby sa Slovensko v tejto oblasti dostalo minimálne na 7. miesto vo svete. Nevyhýbal sa ani téme lepšieho vzdelávania zväzových a klubových funkcionárov a nezabudol ani na organizačné priority - spropagovať slovenský hokej počas majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji v kategórii U18 v roku 2017 a v kategórii A v roku 2019, ktorých bude naša krajina hostiteľom.
Voľby neprebiehali len na úrovni prezidenta SZĽH, delegáti si tiež volili nové zloženie výkonného výboru ako aj jednotlivých komisií. O miesto v týchto štruktúrach sa uchádzali aj bývalí reprezentanti Róbert Švehla, Jozef Stümpel, Ľubomír Višňovský či Richard Lintner. Kým Švehla so Stümpelom boli úspešní, Višňovský a Lintner úspech nezaznamenali. Uvidíme teda, ako sa zmení fungovanie zväzu pod novým prezidentom. Slovenskí fanúšikovia si totiž zaslúžia, ak odmyslíme striebro z roku 2012, po rokoch neúspechov konečne poriadny impulz. Od roku 2008 sme sa do štvrťfinále MS pozreli iba dvakrát.