Už sme sa venovali jeho semenníkom či životu bez vodičáku. Viete však, že bol vyhlásený za Muža roka?
O Adolfovi Hitlerovi - obávanom ríšskom kancelárovi - sa dá dozvedieť všelikde a vedomosti o ňom určite nie sú zanedbateľné. Rozšíriť si obzory o diktátorskom Rakúšanovi však určite nebude na škodu, a tak tu pre vás máme výber niekoľkých kuriozít. Pre ešte väčšiu dávku zaujímavostí si určite neváhaj pozrieť tento článok!
Adolf Shicklbruger
Otcom Adolfa Hitlera bol obyčajný rakúsky colník Alois Schiklgruber (na obrázku). Jeho otec však zostával zahalený tajomstvom a až v Aloisových 39 rokoch sa priznal k otcovstvu istý Johann Georg Hiedler. Jeho jediným argumentom bolo, že si 5 rokov po Aloisovom narodení vzal jeho matku. A v roku 1877, keď mal Alois 40 rokov, žiadal zmenu priezviska podľa neho. Miestny kňaz súhlasil, no vďaka neštandardizovanému pravopisu sa meno skomolilo na Hitler. Nebyť tak muža, ktorý sa vydával za Hitlerovho starého otca, najobávanejší diktátor by niesol meno Adolf Shicklbruger.
Židovské korene
Špekulácie tvrdia, že Hitlerov takzvaný starý otec Johann Georg Hiedler (na obrázku vľavo) sa k otcovstvu Hitlerovho otca priznal len kvôli peniazom. Do úvahy pripadá ešte Hiedlerov brat Johann Nepomuk Hiedler (na obrázku vpravo). Ten mal však české korene a bol židom. Konšpirácie potvrdzujú dva fakty - to, že Hitler sa veľmi snažil zatajovať svoje korene a odmietal sa o nich baviť, veď, čo by to bol za škandál, keby mal jeden z iniciátorov holokaustu židovské korene. Druhé lanko konšpirátorov je to, že vychovával Hitlerovho otca Aloisa, teda jeho potenciálneho syna od jeho desiatich rokov. Brat Georg sa k otcovstvu priznal až o ďalších 29 rokov.
Problém s plynatosťou
Alebo skrátka ľudovo povedané - stále prdel. Aj keď na to užíval celý arzenál liekov - až 28. To dosvedčuje Hitlerova lekársko-zdravotná zložka, ktorá je dnes uložená na univerzite v Stanforde. Proti nekontrolovateľnej plynatosti užíval dokonca priamo pre neho vyrobený liek na báze jedovatého strychnínu. Správa okrem iného dokazuje, že počas zranenia prišiel o jeden semenník.
Závislosť na drogách
Hitlerova zdravotná zložka nám prezdradila ešte jednu zaujímavosť. K nekontrolovateľnému zasmraďovaniu okolia sa pridáva ďalší hendikep - často zapchaté dutiny a bolesti hrdla. Síce o tom neexistuje žiaden dôkaz, no jeho osobný lekár Dr. Giesing potvrdil, že Hitler často užíval kokaín na prečistenie inkriminovaných telesných otvorov. Po čase sa stal dokonca závislým.
Nedostatočná sexuálna výkonnosť
Ďalšie svedectvo, tentokrát jeho druhého lekára Theodora Morella (na obrázku na ľavej strane) informuje, že Hitler si nechával pichať sérum zo semenníkov mladých býkov. Doktor sa tiež vyjadril, že Hitler bol primerane sexuálne aktívny aj napriek tomu, že sex až tak veľmi nevyhľadával. V tej dobe bolo totiž veľmi zriedkavé, aby partneri spávali v spoločnej posteli.
Muž roka
Aj keď to znie neuveriteľne, Hitler sa stal skutočne mužom roka. A podľa amerických novín! Nezávislý týždenník Time vyhlásil Adolfa Hitlera za Muža roka 1938 ako iniciátora a hlavného impulzu vzniku a priebehu Mníchovskej dohody. Pre fanúšikov niečoho iného ako je dejepis si dovolíme krátke zhrnutie - Mníchovská dohoda sa podpísala 30. septembra 1938 predstaviteľmi 4 mocností. Chamberlain (Spojené kráľovstvo), Hitler (Nemecko), Daladier (Francúzsko) a Mussolini (Taliansko) vtedy rozhodli o tom, že Česko-Slovensko musí odstúpiť pohraničné územia Nemecku. Dohoda označovaná tiež ako "zrada" alebo "o nás bez nás" tak nadobudla platnosť bez súhlasu a prítomnosti predstaviteľov Česko-Slovenska.
V okolí priateľov i nepriateľov
Koncom 30. rokov žil Hitler vo vtedy okrajovej viedenskej štvrti Leonding. Len pár sto metrov od jeho bydliska vlastnil byt aj Stalin. No v tom istom meste žil dokonca aj Stalinov úhlavný nepriateľ Lev Trockij, na ktorého neskôr organizoval desiatky atentátov. Viedeň v tom čase obýval aj Josip Broz Tito - neskôr prezident Juhoslávie, muž ktorý sa vzpriečil Stalinovi a odmietol jeho zasahovanie do jeho krajiiny. Podľa mnohých hrdina. A mimo politickej sféry bol vtedajším Viedenčanom aj Sigmund Freud. Na obrázku je Hitlerov dom.
Dar novomanželom
To, že Hitler počas svojho pármesačného väzenského pobytu napísal knihu, určite nie je neznámy fakt. Literatúra v slovenskom preklade "Môj boj" obsahuje tony rasistických a nacistických názorov. Hitler sa v roku 1939 rozhodol, že túto knihu treba rýchlo rozšíriť, pretože obsahuje len tie najsprávnejšie názory a aj deti, ktoré sa vychovajú, musia byť vedené týmto smerom. Kedže vtedy bolo zvykom plodiť deti až po uzavretí manželského zväzku, diktátorovi prišlo ideálne venovať knižku novomanželom ako akúsi príručku. Na obrázku je prvé vydanie knihy
Knihu si možno kúpiť aj dnes, no len v upravenej verzii a často so špeciálnym príhovorom. Vo väčšine krajín sú vydavetelia Mein Kampfu dokonca trestne stíhaní a naháňajú ich vysoké pokuty. No časť Hitlerovho života môžete vdýchnuť aj menej radikálnou cestou, napríklad návštevou historických pamiatok či prehliadkou historických dokumentov.