Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Utorok 22. 9. 2020 meniny má Móric

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Filmy a Seriály - Seriály
23
Dominik Vetrák
20. september 2015, 13:14
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Jeseň odštartuje seriálovú sezónu plnú akčných, hororových a dramatických momentov!

Už v októbri vypukne skutočné peklo. Čaká nás totiž enormné množstvo seriálov, ktorých premiéry si televízie rozdelili počas celej jesene.

Dominik Vetrák
20. september 2015, 13:14
Jeseň odštartuje seriálovú sezónu plnú akčných, hororových a dramatických momentov!
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
23
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Koncom minulého roka sme vám priniesli článok o 10 seriáloch/sériách, na ktoré sa tešíme obzvlášť najviac. Je za nami takmer 9 mesiacov, no a seriálovým fanúšikom je už jasné, že nás čaká ďalšia dôležitá méta. September a október sú totiž mesiace, kedy sa na obrazovky vracajú najobľúbenejšie či najzaujímavejšie projekty jednotlivých televíznych staníc. Rozprávame sa o pokračujúcich TV Shows, prípadne o prvé série originálnych projektov. Keďže je toho skutočne veľa, rozhodol som sa priblížiť vám jeseň, ktorá si vyžiada množstvo vášho času. Niekoľkými vetami si teda povieme niečo o 10 mnou (a sčasti redakciou) najočakávanejších projektoch, no a zvyšné dátumy premiér ďalších seriálov potom nájdete nižšie. 

 

1. American Horror Story - 5. séria  (7. október)

O 5. sérii pre AHS sme toho už čo-to napísali. Vyšiel trailer, nejaké teasery či obrázky, no a po 4. sérii sú diváci asi zvedaví, či sa s kvalitou pôjde hore, alebo bude seriál aj naďalej stagnovať, respektíve upadať. Nová sezóna znamená nový dej, charaktery, prostredie a možno aj čas, v ktorom sa príbeh odohráva. Istotou je len hororová atmosféra, zvrátenosť a miestami nejaké tie perverznosti a aby som nezabudol, tešte sa na nové postavy, ktorých osobnosti dávajú dokopy naozaj pestrú povahovú škálu.

 


2. Arrow - 4. séria (7. október)

Aka Green Arrow. 4. séria od CW konečne ukáže Olivera Queena čoby legendárneho strážcu poriadku v zelenom. Očakávať môžete viac osobných vzťahov, ďalší vývoj Oliverovej postavy, ktorej zločin prekazil plány založiť si rodinu a aspoň chvíľu žiť normálne, ale neminú vás ani skvelé akčné momenty a snáď menej natiahnutý dej. Navyše sa objaví Matt Ryan ako Constantine a bude rozhodne zaujímavé sledovať, ako jeho prítomnosť autori vysvetlia. Hlavným záporákom bude tentoraz Neal McDonough ako Damien Darhk.

 


3. Ash vs. Evil Dead - 1. séria (31. október)

Pred prvým trailerom, kedy sme mali k dispozícii len pár obrázkov a vyjadrení od tvorcov, som vôbec nebol optimistický a seriálu som veľké šance nedával. Po prvom traileri som však ostal v nemom úžase a neviem sa Asha v podaní Brucea Campbella dočkať. Produkčne a scenáristicky seriál zastrešia ako Campbell, tak i Sam Raimi, teda ľudia, ktorí stáli pri zrode tohto hororového fenoménu a prvých celovečerných filmov. Tešiť sa môžeme na skvelý humor, hektolitre krvi, hororové prvky a úžasnú atmosféru. Rozhodne by ste tomu mali dať šancu.

 


4. Homeland - 5. séria (4. október)

Homeland zaznamenal po tretej sérii dramatické zmeny ako aj v obsadení, tak aj v deji. Po Amerike sme sa presunuli primárne do Pakistanu a v piatej sérii cestujeme opäť. Tak ako minule, tak aj tentokrát to nebude lokácia jedna ale rovno niekoľko, ako nám aj napovedá trailer. Nemecko - krajina, kde bola naplánovaná veľká časť teroristických útokov z 11. septembra 2001, bude miesto, kde sa Carrie Mathison bude ako dnes už bývalá agentka CIA pokúšať balansovať život matky a vedúcej ochranky pre nemeckého boháča. Spolu s ním sa takisto vyberie do utečeneckých táborov v Libanone, čím načrtnú jednu z najdôležitejších kríz v dnešnom svete a verím, že nebude chýbať ani domáca pôda v Langley, kde to vyzerá na kybernetickú vojnu. To všetko započne už štvrtého októbra rovno dvoma dielmi naraz na americkom Showtime.

 


5. Leftovers - 2. séria (4. október) 

Mysteriózny seriál The Leftovers z dielne Damona Lindelofa (seriál Lost), natočený na motívy bestsellerového románu Toma Perrotty, sa radí k projektom HBO, ktoré boli napriek svojím nesporným kvalitám prijaté divákmi značne rozporuplne. Zatiaľ čo jedna skupina (tá väčšia) považuje prvú desať-dielnu sériu za dokonalú psychologickú drámu so skvelými hereckými výkonmi, perfektným soundtrackom a neskutočnou atmosférou, odporcovia vytýkajú tvorcom najmä veľmi pomalé tempo, priveľa tajomstiev a zopár nudných a hluchých miest. Druhá séria logicky naviaže na udalosti z poslednej časti a ponúkne nám pohľad na ďalšie osudy hlavných hrdinov, ktorí sa rozhodnú tentokrát presťahovať do slávneho mestečka „Zázrak“ (jediné mesto na území Spojených štátov, z ktorého nikto nezmizol).

 

 

6. The Flash - 2. séria (6. október) 

Jeden z najrýchlejších ľudí na celom svete si získal srdcia divákov hneď na prvýkrát. Úvodná séria sa podľa fanúšikov celkom podarila, dokonca údajne viac, než 3. séria Arrowa, a tak je logicky každý zvedavý na to, ako sa CW podarí pokračovať v príbehu Barryho Allena. V závere prvej série sme boli svedkami toho, ako Barry Allen/The Flash konečne porazil svojho úhlavného nepriateľa, Reverse Flasha. Keď však vytvoril nad Central City akýsi obrovský portál, vystavil tak nebezpečenstvu celý svet.

 


7. The Walking Dead - 6. séria (11. október)

Rozhodne nie najkvalitnejší, no v každom prípade v mojich očiach najočakávanejší. Tak nejak som si charaktery postáv, vzťahy a celkovú atmosféru The Walking Dead osvojil. Pravdepodobne to bude tým, že som odmalička sníval o skutočnej zombie apokalypse a milujem post-apo filmy a prostredia. V 6. sérii sa pozrieme do Alexandrie pod vedením Ricka, ktorého morálne rozhodnutia bude dozaista spochybňovať navrátilec Morgan, ktorý bude mať určite problém so svojím prehnaným správaním pacifistu. Brániť sa ale rozhodne vie. Očakávať môžeme ďalšie cliffhangery, pár úmrtí obľúbených postáv a ďalšiu vypálenú osadu ľudí, pretože kam zavíta Rick so svojou bandou, tam je na streche oheň a z bezpečia sa stáva peklo. 

 

PS: snáď ale budeme konečne ochudobnení aspoň o tie totálne nelogické rozhodnutia a správania postáv. To sa už miestami skutočne nedá zniesť.

 


8. Fargo - 2. séria (12. október)

Televízna stanica FX skutočne prvou sériou zabodovala. Úžasná zimná atmosféra, skvelé postavy (Malvo FTW), jedinečný cynizmus, pár úžasných dejových zvratov a mnoho ďalšieho. Aj to sprevádzalo geniálnych 10 epizód, po ktorých každý divák chcel viac. Toho viac sa aj dočkáme, no skutočne neviem, čo od toho máme čakať. Buď sú tie trailery len nešikovne spravené, alebo si tvorcovia nechali to najlepšie až priamo na celé epizódy. Dejom sa prenesieme do 70. rokov (pôjde o prequel) a sledovať budeme príbeh Loua Solversona (toho si v prvej sérii zahral Keith Carradine a v nadchádzajúcej ho nahradí Patrick Wilson) a udalosti, ktoré letmo spomínal vo svojej skromnej kaviarni. Dej sa zameria na Ronalda Reagana (ktorého stvárni  Bruce Campbell) a jeho prezidentskú kampaň, počas ktorej bude obiehať celé štáty a práve Lou Solverson bude dozerať na jeho bezpečnosť počas zastávok v štáte Minnesota. My veríme, že nasledujúca séria si zachová kvalít svojho predchodcu a ešte aj čo-to pridá.

 

 

9. The Knick - 2. séria (16. október)

Chirurgia bude napredovať aj naďalej. Miestami až príliš naturalistické zábery, autentické zobrazenia dobových lekárskych praktík, dusivé momenty a nepríjemné scény, kde je krv vidieť a cítiť úplne všade. The Knick sa rozhodne nedá uprieť skvelé herecké výkony, úžasná dobová atmosféra a vydarené zobrazenie zastaralej medicíny, ako i zaujímavé pokusy o jej modernizáciu. Prvé zábery z druhej série sľubujú divákom, že ak si aj pre tieto aspekty obľúbili tento seriál, môžu sa s radosťou tešiť aj na sériu druhú. Ste medzi nimi?

 

 

10. Jessica Jones - 1. séria (10. november)

Druhý seriál z produkcie Netflixu a Marvelu bude o ženskej superhrdinke, A.K.A. Jessica Jones je bývalá superhrdinka vystupujúca pod prezývkou Jewel. Svojej identity sa vzdala po tom, ako bola unesená jedným z nepriateľov Daredevila, Purple Manom. Ten prevzal kontrolu nad jej mysľou a zmenil ju na svojho otroka. Jessica bola nakoniec zachránená Avengermi, no práve tieto udalosti ju prinútili ku zváženiu toho, či chce pokračovať vo svojej superhrdinskej kariére. Rozhodla sa bojovať proti zločinu inou cestou, stala sa súkromnou detektívkou. Prvý teaser navnadil viac než dosť, treba si teda počkať na trailer a určite pozrieť aspoň pilot, aj keď, druhý Daredevil to asi nebude, či?

 

 

Naša jesenná TOP 10 je teda predstavená. Na čo sa tešíte najviac vy? Ktoré seriály okrem týchto budete pozerať a ktoré vás naopak obídu? V každom prípade, my, seriáloví nadšenci, budeme mať začiatky semestrov/nových školských ročníkov skutočne ťažké, nehovoriac o tom, že začína aj herná sezóna. Uf. 

 

Ďalšie zaujímavé seriály a ich dátumy premiér

South Park - 19. séria (16. september)

Doctor Who - 9. séria (19. september)
Gotham - 2. séria (21. september)
TBBT - 9. séria (21. september)
NCIS - 13. séria (22. september)
Empire - 2. séria (23. september)
Heroes Reborn 1. séria (24. september)
Family Guy - 14. séria (27. september)
Last Man on Earth - 2. séria (27. september)

The Simpsons -27. séria (27. september)
Agents of SHIELD - 3. séria (29. september)
Sleepy Hollow - 3. séria (1. október)
Bones (Kosti) - 11. séria (1. október)

Leftovers - 2. séria (4. október)
The Affair - 2. séria (4. október)
IZombie - 2. séria (6. október)

Supernatural - 11. séria (7. október)
Upírske denníky - 7. séria (8. október)


Kompletný prehľad všetkých seriálov, ktoré začnú svoje nové série či budú pokračovať po prestávke, nájdete tu.

Na ktorý seriál sa tešíte najviac vy?
Ash vs. Evil Dead
61 hlasov
The Walking Dead
440 hlasov
Fargo
74 hlasov
The Knick
156 hlasov
AHS
90 hlasov
Homeland
51 hlasov
Arrow
157 hlasov
The Flash
79 hlasov
Jessica Jones
21 hlasov
The Leftovers
10 hlasov
Iný
195 hlasov
Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Ohodnoť článok
1
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHOR
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.