Sobota 17. 3. 2018 meniny má Ľubica

hľadaj na refresheri

Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.

Internát, ako ho nepoznáš. Študentský dom v Bratislave posúva bývanie o level vyššie

To, čo sa už na západe stalo pre študentov dávno štandardom, sa konečne objavilo aj v Bratislave. Hovoríme o internáte Student House v bratislavskom Ružinove.

3. september 2014, 13:14

To, čo sa už na západe stalo pre študentov dávno štandardom, sa konečne objavilo aj v Bratislave. Hovoríme o internáte Student House v bratislavskom Ružinove.

To, čo sa už na západe stalo pre študentov dávno štandardom, sa konečne objavilo aj v Bratislave. Hovoríme o internáte Student House v bratislavskom Ružinove, ktorý vznikol na mieste bývaleho hotela, a s tými klasickými internátmi sa nedá ani porovnať. Študenti tu budú mať k dispozícií okrem nadštandartne vybavených izieb aj rôzne iné služby, akou je napríklad aj wellness a taktiež môžu očakávať aj starostlivosť personálu. Veríme, že takéto možnosti určite ocenia nie len domáci, ale aj zahraniční študenti v rámci programu Erasmus a prispeje to k ich spokojnosti pri pobyte v našom hlavnom meste (ak teda nevystúpia na hlavnej stanici). Keď sa chceš dozvedieť o tomto nezvyčajnom internáte viac, prečítaj si krátky rozhovor s realizátormi projektu.

 

 Internát, ako ho nepoznáš. Študentský dom v Bratislave posúva bývanie o level vyššie

 

Ako vznikol tento projekt?

Pri večernom poháriku vínka. Ani sme nepomysleli, že tento projekt naozaj zrealizujeme. Inšpiráciu sme čerpali hlavne zo zahraničia, tam je takáto forma ubytovania pre študentov bežná. U nás je to úplne ináč. Študenti bývajú v neprimeraných podmienkach, my im chceme ponúknuť bývanie na úrovni. A nielen bývanie, ale chceme im spríjemniť celý študentský život, či už kolektívom alebo zábavou a relaxom, ktorý poskytujeme. Do Bratislavy taktiež pricestuje zo zahraničia každý rok čoraz viac študentov a nechceme sa predsa hanbiť. Chceme im ponúknuť niečo super, na čo budú celý život v dobrom spomínať. Od zahraničných študentov získajú tí naši nové skúsenosti a väčší rozhľad.

 

Čo čaká na študenta, ktorý sa rozhodne bývať v Student House?

Komfort! Chceme, aby sa tu cítili, ako doma. Naši študenti si môžu vybrať z piatich kategórii izieb. Každá poskytuje výhody ako WI-FI, Televíziu, mini chladničku, klimatizáciu, dokonca ti raz za týždeň aj poupratujeme a vymeníme posteľné prádlo, či uteráky. V lepších izbách máme dokonca elektrické krby s posedením a masážne sprchy. Ďalej máme spoločenské priestory, dve študovne, či veľkú spoločnú kuchyňu s obývačkou.

 

Student House je vlastne prerobený hotel. Môžu preto študenti očakávať nejaké výhody?

Áno, sme prerobený štvor-hviezdičkový hotel. Okrem upratovania, čo som už spomenul, tu študenti majú v cene k dispozícii posilku a raz do týždňa wellness. Budeme organizovať aj rôzne párty a eventy.

 

Internátne mestečká sú známe aj pre dostupnosť kaviarní či potravín. Ako riešite tento fakt?

V našej budove je reštaurácia, kde budú menučka za dobrú cenu nielen pre našich ubytovaných, ale aj pre študentov všeobecne. Ráno môže ísť študent na raňajky s kávou v papučiach a večer zas posedieť na drinku a vodnej fajke v bare. Budeme tu mať aj minimarket, kde si študenti budú môcť nakúpiť. 

 

Dôležitá otázka nakoniec, môže si takýto luxus dovoliť priemerný slovenský študent?

Najlacnejšie izby začínajú od 175 eur mesačne za lôžko. Myslím, že pri našich službách je to super cena. Dokonca si dovolím tvrdiť, že je výhodnejšia, ako prenájom bytu. Keď už len pomyslím na vybavovanie služieb, ako je internet a televízia.

 

Internát, ako ho nepoznáš. Študentský dom v Bratislave posúva bývanie o level vyššie

Internát, ako ho nepoznáš. Študentský dom v Bratislave posúva bývanie o level vyššieInternát, ako ho nepoznáš. Študentský dom v Bratislave posúva bývanie o level vyššieInternát, ako ho nepoznáš. Študentský dom v Bratislave posúva bývanie o level vyššieInternát, ako ho nepoznáš. Študentský dom v Bratislave posúva bývanie o level vyššieInternát, ako ho nepoznáš. Študentský dom v Bratislave posúva bývanie o level vyššie

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho priateľom
NAHOR
Diskusia6 komentárov
alebo poslať ako anonym
6 komentárov
Zoradiť komentáre podľa obľúbenosti času pridania
avatar
lookatmenow3. september 2014, 14:00

Party at the goat house!! :D :D

26 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
al1s4. september 2014, 20:54

ani sa necudujem ze hotely sa prorientuvavaju na studenske ubytovne... postupne uz bezne aj inde vo svete... klientela je vacsia :-D

1 Odpovedať · Nahlásiť
3. september 2014, 16:44

ten beat!

0 Odpovedať · Nahlásiť
4. september 2014, 19:41

20syl - Kodama

2 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Ivan4. marec 2015, 12:38

Pekne... ale taka zabava ako na starych intrakoch tam nebude :D http://gigavideo.sk/najlepsi-spolubyvajuci/

-1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
lookatmenow3. september 2014, 14:00

Party at the goat house!! :D :D

-9 Odpovedať · Nahlásiť
ZOBRAZIŤ ĎALŠIE KOMENTÁRE
Najčítanejšie