Neznáme tváre za kopou škandálov
Ľudia v tomto bode prestali vnímať, kto vlastne hovorí pravdu. Hoci sa v tom čase herečky zastal len málokto, na internete sa začali objavovať odborníci, ktorí upozorňovali, že ak je žena vystavená masovej kritike bez zjavného dôvodu, ide o potenciálny signál hlbšieho problému, najmä ak sa kritika nesie v pseudomorálnom či politicky korektnom tóne.
Celá situácia je vlastne zvláštnou zhodou náhod, nakoľko len krátko predtým Jennifer Abel, jedna z Baldoniho publicistiek, odišla z firmy a vrátila svoj pracovný telefón zakladateľke agentúry Stephanie Jones. Jones si telefón nechala forenzne zaistiť a následne odovzdala údaje právnikom Blake Lively.
V týchto správach boli zachytené konverzácie medzi už spomínanou publicistkou Baldoniho - Jennifer Abel a Melissou Nathan, ktorá pracuje pre PR firmu TAG. V správach sa rozoberalo, ako „pochovať“ Blake Lively - čo sa stalo kľúčovým dôkazom v jej žalobe za sexuálne obťažovanie.


Po tom, čo sa na verejnosť dostala žaloba Blake Lively a s ňou aj textové správy, ktoré údajne dokazujú koordinovanú diskreditačnú kampaň zo strany PR tímu Justina Baldoniho, sa na sociálnych sieťach objavili komentáre spochybňujúce ich pravosť. Niektorí ľudia vyjadrili pochybnosti s tým, že tieto správy mohli byť veľmi jednoducho sfalšované.
The New York Times však po zverejnení ich dôležitého článku upozornil, že v tomto prípade nejde o bežnú internetovú drámu medzi influencermi, kde neexistujú pevné pravidlá týkajúce sa dôkazov či etiky. Keď ide o súdne spory, predovšetkým takéto s vysokým profilom, právnici sú viazaní prísnymi profesijnými normami. Ak by právnici zastupujúci Blake Lively sfalšovali alebo v sťažnosti predložili nepravé dôkazy, riskovali by stratu svojej advokátskej licencie.
Inými slovami, ide o oficiálny právny dokument predložený na súde, nie o neoverené klebety na Instagrame či TikToku. Pravosť týchto textových správ preto treba brať vážne - ich podvrhnutie by malo vážne dôsledky pre celý právny tím.

Karty sa otočili
Odpoveď na seba nenechala dlho čakať a 41-ročný herec zažaloval The New York Times za ohováranie, navyše požadoval odškodnenie vo výške 250 miliónov dolárov. V januári svoju sťažnosť aktualizoval a podal 400-miliónovú dolárovú žalobu ako proti Blake Lively, tak proti jej manželovi Ryanovi Reynoldsovi, ako aj ich spoločnému publicistovi, v ktorej Baldoni tvrdil, že všetky obvinenia zo sexuálneho zneužívania, ktoré voči nemu podala Blake Lively, sú falošné.
Údajne vznikli iba preto, že Blake Lively túžila získať kreatívnu kontrolu nad filmom, kvôli čomu sa Justinovi opakovane vyhrážala, pričom sa ho z procesu tvorby filmu pokúšala úplne vyčleniť (napriek tomu, že bol režisér), prepustila jeho strihačov a zakázala mu účasť na premiére filmu.