V článku sa dočítaš, čo robiť, aby si si zachoval zdravé a pekné zuby a či sa podľa mojej skúsenosti a rád odborníčky oplatí experimentovať s domácimi možnosťami bielenia zubov.
Biely úsmev nemusí automaticky signalizovať zdravie. Na trhu sa už roky objavujú produkty na domáce bielenie. Napríklad bieliace zubné pasty, pásiky alebo bieliace gély, ktoré sa aktivujú použitím LED svetla. Rovnako ľudia vyhľadávajú aj efektívne, no drahšie profesionálne bielenie v ambulanciách.
Pre účely tohto článku som preto vyskúšala domácu sadu na bielenie zubov a so skúsenou dentálnou hygieničkou sa porozprávala o dostupných možnostiach, ktoré ponúkajú predajne aj zubné ambulancie. Zaujímali ma tiež riziká a kontraindikácie bielenia a jeho najšetrnejšie spôsoby.
Na testovanie som si zvolila bieliace pásky O₃X Flash White od značky BlanX, ktoré sú dostupné vo viacerých kamenných drogériách, lekárňach aj online shopoch. Ich cena sa pohybuje v sumách približne od 20 do 25 eur. Pásky sú určené na päťdňovú domácu kúru pre horné aj dolné zuby a výrobca sľubuje, že receptúra O₃X s aktívnym kyslíkom pomáha odstrániť aj pigmentové škvrny zo zubnej skloviny.
Hoci nemám problém so zafarbením zubov ani ich nežiaducim odtieňom, vidina o čosi belšieho úsmevu ma lákala. Na svoj výber som sa pýtala aj dentálnej hygieničky Kamily Bzduškovej z ambulancie dentálnej hygieny v Piešťanoch.
„Prípravky s peroxidom by som nechala v rukách odborníkov. Na domáce použitie sú asi vhodnejšie prípravky ako napríklad BlanX Oxygen, ktoré sú založené na pôsobení aktívneho kyslíka a ďalších podporných látok, ktoré môžu pomôcť zuby rozjasniť a vybieliť sklovinu,“ vysvetľuje.
Baví ťa naša tvorba a chceš čítať viac podobných článkov? Pridaj sa do klubu Refresher+. Aj vďaka tvojej podpore dokážeme prinášať kvalitné články. Okrem množstva benefitov, ktoré na teba čakajú, získaš neobmedzený prístup k prémiovému obsahu.
- S akými zubami prišla po domácom bielení do ambulancie pacientka.
- Aké faktory majú vplyv na farbu zubov.
- Aké formy bielenia by sme v žiadnom prípade doma nemali riskovať.
- Na čo si pri bielení treba dávať pozor.
- Aké výsledky mi domáce bielenie prinieslo.
- Vďaka akému triku budem mať ďalšiu kúru bielenia zadarmo.
Moje skúsenosti s domácim bielením
Pred bielením som absolvovala dentálnu hygienu aj preventívnu zubnú prehliadku. Vyskúšala som päťdňovú kúru bieliacimi páskami na domáce bielenie, ktorých zloženie podľa výrobcu využíva technológiu aktívneho kyslíka pre profesionálne bielenie zubov. V príbalovom letáku výrobca zároveň sľubuje, že ich zloženie bolo vedecky testované, je šetrné k zubnej sklovine, ďasnám a je bezpečné aj pre zubné implantáty a výplne.
Čo sa dozvieš po odomknutí?
- Aké výsledky mi domáce bielenie prinieslo.
- Vďaka akému triku budem mať ďalšiu kúru bielenia zadarmo.
- S akými zubami prišla po domácom bielení do ambulancie pacientka.
- Aké formy bielenia by sme v žiadnom prípade doma nemali riskovať.
- Pomôže bielenie ľuďom s fazetami a umelými zubami?
- Kedy určite nebieliť.