Spravodajsk├Ż port├íl pre modern├║ gener├íciu, ktor├í sa zauj├şma o aktu├ílne dianie.
Zauj├şma ┼ąa aktu├ílne dianie? Spr├ívy z domova aj zo sveta n├íjde┼í na spravodajskom webe. ─î├ştaj report├í┼że, rozhovory aj koment├íre z r├┤znych oblast├ş. Sleduj Refresher News, ak chce┼í by┼ą v obraze.
Kliknut├şm na tla─Źidlo ┼ąa presmerujeme na news.refresher.sk
Tento ─Źl├ínok je vytvoren├Ż v r├ímci medi├ílnej spolupr├íce so spolo─Źnos┼ąou F├ęrov├Ż ─Źin roka.
15. marca 2024, 10:00
─îas ─Ź├ştania 2:06

H─żadaj├║ sa mlad├ş ─żudia, ktor├ş v roku 2023 urobili dobr├Ż skutok. Nominuj ich na F├ęrov├Ż ─Źin roka

H─żadaj├║ sa mlad├ş ─żudia, ktor├ş v roku 2023 urobili dobr├Ż skutok. Nominuj ich na F├ęrov├Ż ─Źin roka
Zdroj: F├ęrov├Ż ─Źin roka
ZAUJ├ŹMAVOSTI MLAD├ë SLOVENSK├ë TALENTY SLOV├üCI SLOVENSKO
Ulo┼żi┼ą Ulo┼żen├ę

Nad├ícia Zastavme korupciu sp├║┼í┼ąa prihlasovanie do tretieho ro─Źn├şka ml├íde┼żn├şckeho ocenenia F├ęrov├Ż ─Źin roka.

ÔÇ×Bola to pr├íve mlad├í gener├ícia, ktor├í viackr├ít ovplyvnila smerovanie Slovenska┬áspr├ívnym smerom. Ver├şme, ┼że aj dne┼ín├í gener├ícia mlad├Żch m├í silu a schopnos┼ą┬ápretv├íra┼ą Slovensko na krajinu, v ktorej bud├║ chcie┼ą ┼żi┼ą. A pr├íve ─Źiny ved├║ce k┬átak├Żmto zmen├ím chceme oceni┼ą,ÔÇť┬áhovor├ş Martin Such├Ż, z├ístupca riadite─żky Nad├ície zastavme korupciu.

Ocenenie F├ęrov├Ż ─Źin roka u┼ż po tret├şkr├ít zvidite─żn├ş pr├şbehy mlad├Żch ─żud├ş, ktor├ş svojou anga┼żovanos┼ąou a ─Źinmi posunuli hranice mo┼żn├ęho a stan├║ sa tak in┼ípir├íciou a pr├şkladom pre ob─Źiansku spolo─Źnos┼ą.┬áVyzdvihuje f├ęrovos┼ą, spravodlivos┼ą a ─Źestnos┼ą mlad├Żch ─żud├ş na Slovensku, ktor├ş sa neb├íli stava┼ą na svojich hodnot├ích a svoj├şm ─Źinom uk├ízali, ┼że dianie okolo nich im nie je ─żahostajn├ę.

Laure├ít z├şska okrem ocenenia aj zauj├şmav├ę odmeny a individu├ílny mentoringov├Ż program pre osobnostn├Ż rozvoj pod doh─żadom sk├║sen├Żch osobnost├ş z oblasti boja proti korupcii ─Źi presadzovania etick├Żch hodn├┤t.

M├í┼í vo svojom okol├ş niekoho, komu sa v roku 2023 podarilo urobi┼ą dobr├Ż skutok, vytvori┼ą v├Żnimo─Źn├Ż projekt, alebo si to pr├íve ty, kto urobil nie─Źo pre Slovensko? Do 14. apr├şla m├í┼í mo┼żnos┼ą┬ánominova┼ą tento v├Żnimo─Źn├Ż ─Źin.┬á

Podmienky nominácie:
  • Nominovan├Ż ─Źin bol vykonan├Ż dobrovo─żn├şcky vo vo─żnom ─Źase, bez n├íroku na odmenu a v prospech in├Żch.
  • Osoba, ktor├í ─Źin realizovala, spad├í do vekovej kateg├│rie 16 a┼ż 26 rokov.
  • Nominovan├Ż ─Źin bol realizovan├Ż v predch├ídzaj├║com kalend├írnom roku┬ána ├║zem├ş Slovenskej republiky.
  • Nominovan├Ż ─Źin nap─║┼ła niektor├║ z charakterist├şk ocenenia, ktor├║ vyjadruj├║ tieto k─ż├║─Źov├ę slov├í: anga┼żovanos┼ą, odvaha, spravodlivos┼ą, f├ęrovos┼ą, boj proti korupcii, mor├ílne a etick├ę hodnoty, osveta, verejn├í kontrola, transparentnos┼ą, spolo─Źnos┼ą, verejn├ę veci.
  • Prihlasovanie nomin├íci├ş prebieha do 14. apr├şla 2024.
pošli nomináciu

Paula prehovorila o šikane, Danyil pomáha cudzincom na Slovensku

V minulom roku boli ocenen├ę aktivity zameran├ę na t├ęmy ┼íikany, ment├ílneho zdravia
─Źi vojny na Ukrajine. Laure├ítom sa stal Danyil Tsybulko, zakladate─ż organiz├ície Metoikos, ktor├í pom├íha integrova┼ą zahrani─Źn├Żch ┼ítudentov a cudzincov do slovenskej spolo─Źnosti.┬áOdborn├í porota ocenila najm├Ą re├ílny dosah┬ána ┼żivoty ┼ítudentov a ┼ítudentiek zo zahrani─Źia. Pozit├şvom je aj┬ápotenci├íl projekt roz┼í├şri┼ą na ─Ćal┼íie univerzity.

Organiz├ícia┬áMetoikos sa zaober├í dlhodobo prehliadan├Żm probl├ęmom integr├ície mlad├Żch ─żud├ş, ktor├ş prich├ídzaj├║ na Slovensko, ale maj├║ pomerne obmedzen├ę mo┼żnosti za─Źleni┼ą sa a vo v├Ą─Ź┼íine pr├şpadov po skon─Źen├ş ┼ít├║dia na Slovensku nezost├ívaj├║. Cie─żom organiz├ície je pom├┤c┼ą t├Żmto ─żu─Ćom adaptova┼ą sa vo vysoko┼íkolskom prostred├ş a┬áz├írove┼ł ich pripravi┼ą na trh pr├íce. Metoikos┬áposkytuje zahrani─Źn├Żm ┼ítudentom poradenstvo, organizuje konverza─Źn├ę podujatia, besedy, workshopy ─Źi exkurzie a z├írove┼ł┬ázabezpe─Źuje vzdel├ívanie na ┼ítudentsk├Żch podujatiach.

 
 
 
Zobrazi┼ą tento pr├şspevok na Instagrame
 
 
 

Pr├şspevok, ktor├Ż zdie─ża Komunita Zastavme korupciu (@komunita_zastavmekorupciu)

Okrem laure├íta ocenenia sa medzi finalistov druh├ęho ro─Źn├şka dostali ─Ćal┼í├ş ┼ítyria mlad├ş ─żudia s in┼ípirat├şvnymi ─Źinmi.┬áBoris Dub├şk nato─Źil dokument├írnu report├í┼ż s n├ízvom Ne─Ćaleko hor├ş zo slovensko-ukrajinskej hranice v obci Ub─ża, tesne po vypuknut├ş ruskej inv├ízie. Film zachyt├íva┬ápremenu┬áospalej slovenskej krajiny v epicentre ute─Źeneckej kr├şzy.

Victory Vargic vydalo┬ánebin├írnu pr├şru─Źku,┬áktorej cie─żom je prispie┼ą k zv├Ż┼íeniu povedomia o nebin├írnosti a identit├ích na Slovensku a z├írove┼ł pon├║knu┼ą ch├Żbaj├║ce inform├ície pre majoritu. Victory publik├íciou pr├şru─Źky┬ározpr├║dilo diskusiu o rodovo neutr├ílnom a rodovo citlivom jazyku.

O┬ásvoj vlastn├Ż krehk├Ż pr├şbeh o ┼íikane zo strany u─Źite─żov a ceste k sebal├íske sa prostredn├şctvom ─Źl├ínku podelila┬áPaula Rybansk├í. Svoj├şm odv├í┼żnym ─Źinom┬áupriamila pozornos┼ą na diev─Źat├í trpiace probl├ęmami so sebavedom├şm a na deti, ktor├ę si prech├ídzaj├║ ┼íikanou zo strany autor├şt.

Posledn├Żm finalistom bol┬áMatej Adam B├ílint, ktor├Ż zrealizoval workshopy o stigme v du┼íevnom zdrav├ş a sebavedom├ş na troch stredn├Żch ┼íkol├ích.

zisti viac
Domov
Zdie─ża┼ą
Diskusia