Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
27. júla 2023, 9:33
Čas čítania 0:55
Adriana Královičová

Travis Scott pred pyramídami v Gíze nevystúpi, koncert oficiálne zrušili egyptské úrady

HUDBA HUDBA TRAVIS SCOTT
Uložiť Uložené

Koncert v púšti „zatrhli“ miestne úrady. Veľkolepá show sa mala uskutočniť 28. júla 2023.

Travis Scott v súvislosti s novým albumom UTOPIA pripravoval pre fanúšikov veľkolepú show pred pyramídami v Gíze. Tí sa určite potešili, keďže lístky boli ihneď po zverejnení vypredané. Neskôr však koncert začali „riešiť“ egyptské úrady, ktoré sa nakoniec rozhodli odobrať umelcovi povolenie vystúpiť. Vystúpenie je oficiálne zrušené, potvrdila to aj spoločnosť Live Nation, ktorá koncert organizovala.  „Neprekvapilo nás to,“ píšu fanúšikovia na Twitteri.

„S veľkým smútkom vám oznamujeme, že show UTOPIA, ktorá bola pôvodne naplánovaná na 28. júla pri pyramídach v Gíze, je aj napriek veľkému úsiliu oficiálne zrušená,“ informuje sklamaných fanúšikov Live Nation na Twitteri. Vyskytlo sa viacero problémov s produkciou, a preto sa koncert v púšti konať nemôže. Chápeme, že ste sklamaní a toto nikto počuť nechcel,“ píše ďalej. Dodáva, že vstupenky všetkým záujemcom vrátia. Klasický lístok na koncert stál 118 eur, VIP vstupenka 192 eur.

Hoci sa ako dôvod zrušenia uvádzajú „mnohé problémy s produkciou“, miestne úrady vo vyhlásení z 18. júla 2023 uvádzajú, že problémom bola raperova tvorba, ktorá sa nezhoduje so spoločenskými hodnotami, zvykmi a s tradíciami Egypta či arabského sveta. Zavážila aj tragická udalosť, keď na festivale Astroworld, ktorý sa konal v Texase v roku 2021, počas Travisovho vystúpenia zomrelo v dave desať ľudí. Fanúšikovia sa môžu tešiť aspoň z nového albumu UTOPIA, ktorý vyjde 28. júla 2023 spoločne so sprievodným filmom Circus Maximus. 

Domov
Zdieľať
Diskusia