- produkty a služby určené pre osoby staršie ako 18 rokov
- sex, nahotu a iný NSFW obsah
- násilie, krv alebo obsah nevhodný pre citlivé povahy
AI modelky sa dnes zneužívajú na sexuálne úchylky. Na Discorde funguje státisícová komunita, kde si členovia vymieňajú hardcore výtvory.
Umelá inteligencia prešla v posledných rokoch neuveriteľným vývojom a už dnes dokáže zefektívniť či dokonca nahradiť niektoré povolania. Jedno z odvetví, ktoré môže vývoj AI (z anglického Artificial Intelligence) do značnej miery ovplyvniť, je aj modeling. Ten ohrozuje vznik tzv. AI modeliek – virtuálnych postáv, ktoré vyzerajú a pôsobia tak realisticky, že ich len ťažko odlíšiš od ľudských modeliek.
Podľa portálu Profesia.sk umelá inteligencia ľuďom prácu nevezme, no trh práce môže ovplyvniť vytvorením úplne nových pracovných pozícií. „Niektoré pracovné pozície zaniknú, rovnako ako kopec ďalších, ktoré zanikli v minulosti. Dôležité bude nestagnovať a neustále sa prispôsobovať a vzdelávať nielen v tvrdých, ale aj v mäkkých zručnostiach,“ uvádza.
My sme sa v článku pozreli práve na to, do akej miery môže AI ovplyvniť online tvorcov a špecificky modelky na Onlyfans, či je pre nich umelá inteligencia hrozbou a v čom im, naopak, nikdy nebude vedieť konkurovať.
Na nerozoznanie od reálnych žien
Diskusiu o tom, či majú Onlyfans modelky po kšefte, spustil prednedávnom virálny obrázok štyroch blondínok v čiernej spodnej bielizni, ktorý zverejnil twitterový účet @heartereum. Išlo totiž o neexistujúce modelky, ktoré boli vygenerované umelou inteligenciou, no na prvý pohľad vyzerajú veľmi realisticky, doslova ako skutočné ženy. Veď posúď sám.
Obrázok, na ktorý upozornili viaceré svetové médiá, vytvoril AI generátor s názvom Uberrealistic. Mnohí používatelia na Twitteri tomu však nemohli uveriť a diskutujúci sa tak v názoroch rozdeľovali. Paradoxne tých, ktorí verili, že ide o reálnu fotografiu so skutočnými ženami, bolo v komentároch viac.
„Po tomto začínam s falošným profilom na Onlyfans s polonahými fotkami generovanými AI, keď tu je toľko dôverčivých idiotov,“ napísal jeden z používateľov. Pre mnohých išlo o dokonalosť, ktorá v skutočnosti u ľudí neexistuje. Avšak aj tieto na prvý pohľad bezchybné AI modelky majú svoje „muchy“.
Twitterový profil @moonboi_ poukázal na niektoré anomálie a chybné detaily, ako napríklad chýbajúci prst, spojené časti tela, zvláštne pózy, ktoré nezapadajú do skutočnej anatómie ľudského tela, ako aj fakt, že perspektíva fotky vyzerá priama, hoci kamera je úplne naboku, takže by po správnosti mala byť viac skreslená.
my guess is that someone worked very hard in crafting it, but that it’s almost definitely AI generated, or AI-assisted-generated. Too many anomalies to be a real photo.
— ⋆₊⁺⋆ moonboi ⋆⁺₊⋆ (@moonboi_) January 28, 2023
Also, the perspective looks to be straight-on, but the camera is all the way to the side. Should be distorted pic.twitter.com/qpL7HccjAw
AI modelky v komerčnom prostredí aj na Slovensku
Virtuálne modelky pritom nie sú žiadnou novinkou. Prvá známa AI modelka, ktorá sa preslávila na Instagrame, bola Lil Miquela stvorená ešte v roku 2016 spoločnosťou Brud. Lil Miquela alebo aj Miquela Sousa je počítačom vytvorená identita internetovej modelky s brazílsko-španielskymi koreňmi, ktorá má na Instagrame aktuálne takmer 3 milióny followerov.
Táto virtuálna influencerka a modelka sa rýchlo uchytila aj v komerčnom prostredí. Účinkovala v reklamných kampaniach pre značky ako Prada, Calvin Klein, Diesel či Samsung. „Zúčastňuje“ sa aj na rôznych veľkých udalostiach a interaguje s reálnymi osobnosťami.
Od jej vzniku sa rozvinulo množstvo ďalších AI modeliek a virtuálnych postáv v oblasti reklamy. Na Slovensku je známa napríklad postava Bejby Blue – digitálna speváčka, gamerka a fashionistka. Svojou slohou prispela prvýkrát v skladbe 4eva, kde spieva spoločne so Saulom a s Dalybom. Objavila sa aj v oficiálnom klipe skladby.
Ide však predovšetkým o virtuálnu osobnosť Tatra banky, ktorá figuruje ako ambasádorka študentského účtu a jej komerčné aktivity sú spojené práve s rozšírením povedomia o tejto banke medzi mladou generáciou.
Na Discorde nájdeš hardcore výtvory, ale aj nepodarky s tromi zubatými vagínami
Okrem spomínaného Uberrealistic sa na vytváranie virtuálnych modeliek využívajú aj ďalšie známe AI generátory ako StyleGAN (od Nvidia), DALL-E, Midjourney, RunwayML či Artbreeder. Tieto generátory používajú pokročilé technológie, ako sú generatívne kontrastné siete (GANs) alebo architektúru GPT-3 od OpenAI, ktoré dokážu generovať obrázky alebo 3D modely na základe veľkého množstva vzorových dát.
S nástupom a postupným rozšírením týchto AI generátorov aj medzi „bežných“ ľudí začali na internete vznikať komunity združujúce fanúšikov virtuálnych modeliek. Minulý rok bola na Discorde založená skupina s názvom Unstable Diffusion, ktorú vytvorili s cieľom „trénovať AI, aby sa zlepšila v produkcii porna“, uvádza Independent.
Čo sa dozvieš po odomknutí?
- Ako vyzerajú nepodarky nahých žien umelej inteligencie.
- Ako sa AI modelky zneužívajú na sexuálne úchylky.
- V čom to môže byť neetické.
- Ako vyzerajú tie najrealistickejšie AI modelky.
- Či prídu Onlyfans modelky o robotu.
- V čom nikdy nebudú AI modelky konkurovať skutočným.
- Aké kategórie nájdeš na Discorde Unstable Diffusion.