Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
15. januára 2023, 12:30
Čas čítania 4:27
Jakub Paulík

Rytmus je mafián v parochni a Majk Spirit drsný policajt. Najočakávanejšie slovenské filmy a seriály roku 2023

Rytmus je mafián v parochni a Majk Spirit drsný policajt. Najočakávanejšie slovenské filmy a seriály roku 2023
Zdroj: Continental Film
FILMY A SERIÁLY NAJOČAKÁVANEJŠIE SLOVENSKÉ SERIÁLY A FILMY ROKU 2023
Uložiť Uložené

Čaká nás triler od spisovateľa Jozefa Kariku či komédia s trojicou slovenských raperov.

V roku 2023 zo slovenskej tvorby uvidíme komédiu so slovenskými rapermi, ďalšiu sfilmovanú knihu Jozefa Kariku, ale aj drámu o lesbickej láske z obdobia prvej svetovej vojny. Čaká nás tiež seriál z Bratislavy v časoch, keď bol prezidentom slovenského štátu Jozef Tiso, ale aj zábavný príbeh rómskej modelky z Trebišova.

Prečítaj si aj o najočakávanejších svetových seriáloch roka 2023 či najočakávanejších tohtoročných hororoch. Podpor filmový a seriálový obsah tým, že sa staneš členom klubu Refresher+.

Slúžka (réžia: Mariana Čengel Solčanská)

Prvým očakávaným filmom, ktorý uvidíme v kinách už 2. februára 2023, je historická dráma Slúžka. Jej premiéra mala byť pôvodne minulý rok, no nakoniec ju presunuli. 

Stredobodom príbehu z obdobia prvej svetovej vojny sú dve mladé ženy – 15-ročná slúžka Anka (Dana Droppová) a jej rovesníčka Resi (Radka Caldová) z panskej rodiny. Ich počiatočná nevraživosť sa časom mení na lásku, čo v daných časoch mohlo spôsobiť veľké problémy. Film režírovala Mariana Čengel Solčanská, ktorá natočila známe trilery ako Sviňa (recenzia) či Únos (recenzia).

Domov
Zdieľať
Diskusia