Botox sa však často používa aj na riešenie chronickej migrény, nadmerného potenia či bolesti čeľuste. Čerešničkou na záver je močový mechúr. Dávky botoxu vraj dokážu znížiť frekvenciu močenia u žien.
Už niekoľko sezón si všímame, že dizajnéri vymieňajú sandále za ihličky či platformy. Ako sa zdá, pre krásu si toho rady vytrpíme dosť. Podľa webu Fashionista sa v USA začal rozširovať trend aplikovania botoxu do nôh. Čítaš správne. Okrem estetickej úpravy chodidiel, ako je napríklad minimalizácia vrások na nich, má údajne botox vplyv aj na potláčanie bolesti z nepohodlnej obuvi.
Neuromodulátory, akým je aj botox a taktiež jeho alternatíva Xeomin (ktorú si dal nedávno vpichnúť aj Joe Jonas), blokujú pohyb v svaloch, ktoré spôsobujú jemné linky na koži a vrásky. Práve preto sú obľúbenou voľbou všetkých, ktorí si chcú zachovať mladú a sviežu tvár či iné partie tela.
Vďaka svalovorelaxačným účinkom však možno botox použiť aj na potlačenie bolesti nôh. Ak sa injekcia aplikuje na správne miesto, dávka botoxu dokáže paralyzovať svaly v pätovej kosti, čím zníži nepohodlie. Botox sa podobne vpichuje aj do brušiek prstov na chodidlách.
Samozrejme, že takéto ošetrenie ti urobí poriadny prievan v peňaženke. Väčšinou sa pohybuje od stoviek po tisíce eur, v závislosti od oblasti a množstva, v akom sa botox vpichuje. K osemstoeurovým louboutinkám tak môžu módne maniačky prichodiť ešte tisícku...
Aj keď sa toto opatrenie proti bolestiam môže zdať extrémne, ver, že chodidlá nie sú jediným „zaujímavým miestom“, do ktorého si môžeš dať vpichnúť botox. Možno ťa prekvapí, že sa často používa aj na riešenie chronickej migrény, nadmerného potenia či bolesti čeľuste. Čerešničkou na záver je močový mechúr. Dávky botoxu totiž vraj dokážu znížiť frekvenciu močenia u žien.