Aplikáciu navrhol absolvent TUKE.
Aktualizácia 7. 9. 2022 o 9.25: Do článku sme doplnili vyjadrenie prorektora UPJŠ a predsedu Riadiacej rady projektu AiS2 Gabriela Semanišina.
Študenti na slovenských vysokých školách a univerzitách, ktorí majú iPhone, to budú mať aspoň o trochu jednoduchšie. Ján Matoniak, čerstvý absolvent Technickej univerzity v Košiciach, vytvoril aplikáciu, vďaka ktorej neslávne slávny systém AiS 2 funguje aj v iOS. Informoval o tom v skupine na Facebooku. Vďaka jeho apke sa už majitelia iPhonov nebudú musieť prihlasovať zdĺhavo cez prehliadač. Funkcionality naďalej vylepšuje, v App Store si ju kúpiš za 1,99 €.
Vytvoril ju vo voľnom čase
Matoniak pre Startitup povedal, že na aplikácii pracoval po nociach alebo cez víkendy. Zatiaľ v nej majú študenti prístup ku skúškam, k hodnoteniam a k rozvrhu hodín, uvidia aj prehľad poplatkov či sekciu diskusie. Rozvrh si môžu rovno preniesť do iOS kalendára. Matoniak chce ešte pridať funkciu správ či prihlasovania na skúšky.
Apka EasyAiS2 funguje pre študentov 15 univerzít a vysokých škôl:
- Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach
- Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach
- Vysoká škola medzinárodného podnikania ISM Slovakia v Prešove
- Akadémia umení v Banskej Bystrici
- Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici
- Katolícka univerzita v Ružomberku
- Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka v Trenčíne
- Vysoká škola Danubius v Sládkovičove
- Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
- Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave
- Univerzita J. Selyeho v Komárne
- Ekonomická univerzita v Bratislave
- Univerzita Komenského v Bratislave
- Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave
- Vysoká škola múzických umení v Bratislave
Gabriel Semanišin, prorektor UPJŠ a predseda Riadiacej rady projektu AiS2, redakciu mailom upozornil, že táto aplikácia vznikla bez vedomia tvorcov akademického informačného systému a používa neautorizované rozhranie, čím môže podľa jeho slov spôsobiť škody svojím používateľov. „Vývoj AiS2 je riadený konzorciom univerzít, ktoré sa už dávnejšie rozhodli, že nebudú poskytovať proprietárne aplikácie na mobilné zariadenia, ale univerzálne responzívne rozhranie, ktoré bude možné prevádzkovať na rôznych platformách.“