Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
1. júla 2022, 13:30
Čas čítania 1:35
Viktor Kniš

Ján Budaj: Matovičovo víťazstvo vo voľbách sa každý deň premieňa na konkrétne veci (Face to Face)

NEWS MEDVEDE NA SLOVENSKU
Uložiť Uložené

Minister životného prostredia Ján Budaj tvrdí, že na Slovensku sa budú strieľať medvede, až keď prieskum ukáže, že sú premnožené. Budaj nevylučuje, že sa budú strieľať medvede, ktoré skazil človek.

Najnovším hosťom relácie Face to Face s Adelom Ghannamom je minister životného prostredia Ján Budaj – člen predsedníctva OĽaNO. 

V tomto článku si prečítaš:
  • Ako budú riešiť na ministerstve životného prostredia problémy s medveďmi.
  • Ktoré medvede možno budú musieť odstreliť a prečo je na vine človek.
  • Či by mal Igor Matovič odstúpiť
  • Prečo Budaj nevylučuje, že by menšinová vláda po odchode SaS z koalície nemusela byť realitou.
  • Či je na Slovensku úspešné zálohovanie.
  • Prečo ďakuje Budaj verejnosti za záujem, ak ide o klimatickú krízu. 

Igor Matovič podľa ministra životného prostredia musí prísť na zasadnutí predsedníctva OĽaNO s riešením krízy. Neodpovedá však na otázku, či by mal Eduard Heger v záujme udržania koalície odvolať Igora Matoviča z postu ministra financií.

Spor v koalícii by nemuselo podľa Budaja vyriešiť, ani keby okrem Matoviča odišiel zo svojho postu aj Richard Sulík ako minister hospodárstva. „Nemusí to byť také jednoduché, ako sa to pozorovateľovi zdá,“ hovorí s tým, že obaja sú zároveň predsedami koaličných strán.

Odporúčané
Na Slovensku máme za posledné 3 roky viac útokov medveďov ako za predošlých 10 rokov dokopy. Treba ich strieľať? Na Slovensku máme za posledné 3 roky viac útokov medveďov ako za predošlých 10 rokov dokopy. Treba ich strieľať? 15. mája 2024, 14:30

Budaj tvrdí, že v prípade odchodu strany Sloboda a solidarita bude dôležité, či budú jej poslanci ďalej podporovať súčasnú vládu. Jedným dychom dodáva, že nebude vo vláde, ktorá by bola odkázaná na hlasy fašistov. 

Minister Ján Budaj si myslí, že do roku 2050 musí Slovensko dosiahnuť uhlíkovú neutralitu aj napriek tomu, že v tom čase bude najhoršia situácia klimatickej krízy vrcholiť. „Politická vôľa je vrtkavá, ale verejnosť podporuje, aby Slovensko bolo environmentálne čistou krajinou,“ konštatuje šéf rezortu, ktorý tvrdí, že len vďaka podpore verejnosti ho ešte do kúta nezatlačili lobisti z energetických firiem, ťažiarov dreva a ďalších. 

Budaj tvrdí, že zálohovanie fliaš má zmysel, ale veľa ľudí stále v prieskumoch odpovedá, že zálohuje, aj keď to tak nerobí. Vyzdvihuje, že je veľký záujem o zbieranie zálohovateľných fliaš. „Tí, čo predtým fľaše rozhadzovali, ich teraz zbierajú. Nech im to padne na úžitok.“

Minister životného prostredia tvrdí, že momentálne nevie, či má Slovensko nadstav medveďov. Momentálne čakajú na výsledky, ktoré ukážu, či bude niektoré z nich treba strieľať. „Podpoľanie je safari, ale domáci s tým nič nemajú, len sú terčom dôsledkov. Medveď si odvykol od prirodzenej stravy a ide len po kukurici. Keď musí ísť čoraz bližšie k domom, nemôžeme sa čudovať, že sa nevracia do vyšších polôh,“ hovorí Budaj. 

Odporúčané
Medveď hnedý je z 90 % vegetarián. Človek nie je jeho korisťou, hovorí šéf zásahového tímu (Rozhovor) Medveď hnedý je z 90 % vegetarián. Človek nie je jeho korisťou, hovorí šéf zásahového tímu (Rozhovor) 18. júna 2022, 16:30

Práve prikrmovanie označil Budaj za ústredný problém. „Nemôžeme prikrmovať divú zver a čudovať sa, že nám chodia kúsok od obce.“ Budaj očakáva, že na túto situáciu môžu doplatiť práve medvede pokazené človekom. 

Domov
Zdieľať
Diskusia