Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Aktivuj si predplatné na pol roka zadarmo s ČSOB
17. mája 2022 o 14:24
Čas čítania 0:53
Tímea Krauszová TASR Viktor Kniš

Prokurátor podal žalobu na bývalého šéfa SIS Vladimíra Pčolinského pre korupciu

NEWS SPRÁVY Z DOMOVA VLADIMÍR PČOLINSKÝ
Uložiť Uložené

Obvinený je z prijímania úplatku, ale aj zo zneužívania právomoci.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal v utorok obžalobu na bývalého riaditeľa Slovenskej informačnej služby Vladimíra Pčolinského z prijímania úplatku, zo zneužívania právomoci verejného činiteľa a z prečinu ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti. Prokuratúra o tom informovala na Facebooku. Za korupciu mu hrozí päť až dvanásť rokov.

Pčolinský podľa Denníka N k podaniu žaloby nateraz reagoval tak, že sa o ňom dozvedel z médií, a „nie spôsobom štandardným v normálnom právnom štáte.“ Pčolinského stíhajú v súvislosti s kauzou SIS, prípad bol pridelený sudcovi v Banskej Bystrici. Pôvodné obvinenia v prípade zrušila vlani v auguste generálna prokuratúra pod vedením Maroša Žilinku cez paragraf 363. Opätovne Pčolinského a Kollára obvinili vo februári 2022.

Bývalého riaditeľa tajnej služby obvinili z toho, že on a bývalý námestník SIS Boris Beňa údajne prijali úplatok od podnikateľa a konkurzného právnika Zoroslava Kollára vo výške 40-tisíc eur za zrušenie odpočúvania. Konkurzný právnik Kollár nedávno aktualizoval svoju výpoveď pred vyšetrovateľom.

Odporúčané
„Viac než nízke platy bolí morálne nedocenenie,“ hovorí Učiteľská osobnosť za rok 2024 Alena Rapčan Štrompová (Rozhovor) „Viac než nízke platy bolí morálne nedocenenie,“ hovorí Učiteľská osobnosť za rok 2024 Alena Rapčan Štrompová (Rozhovor) 29. septembra 2025 o 14:30

Spomenul si totiž, bývalému šéfovi Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovítovi Makóovi odovzdával úplatok. Vo výpovedi však priamo Pčolinského neusvedčuje a tvrdí, že nevie, čo Makó s peniazmi spravil. Zhoduje sa však napríklad to, v akých bankovkách a v akej obálke úplatok odovzdal. Ľudovít Makó je v tejto kauze korunný svedok. 

Spoločne s Borisom Beňom ich obvinili z krivých výpovedí v tejto kauze, súd však už skonštatoval, že toto stíhanie je nedôvodné. 

Domov
Zdieľať
Diskusia