Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
13. novembra 2021, 17:30
Čas čítania 0:38
Viktor Kniš

Mali by nezaočkovaní sedieť doma? (Anketa v Bratislave)

ZDRAVIE KORONAVÍRUS OČKOVANIE
Uložiť Uložené

Pandemická situácia na Slovensku sa zhoršuje a politici sprísňujú opatrenia. Aký je názor ľudí v uliciach?

Stretli sme antivaxerov, zaočkovaných aj nezaočkovaných, ktorí sa nedali zaočkovať z objektívnych dôvodov. V závere natáčania ankety sme náhodou oslovili zdravotníčku po dvadsaťhodinovej službe na covidovom oddelení. Vyčerpaná všetkým Slovákom odkázala, že keď sa raz po pozitívnom PCR teste dostanú do nemocnice, s veľmi vysokou pravdepodobnosťou im koronavírus poškodí pľúca a už nikdy nebudú žiť plnohodnotný život. „V momente, keď sa človek dostane na pľúcnu ventiláciu, nič nebude ako predtým.“ 

V rámci ankety sme oslovili mnohých ľudí, niektorí nám po natáčaní napísali, aby sme ich vyjadrenia nezverejňovali. 

Zaujímalo nás, či sa ľudia stotožňujú s opatreniami, ktoré navrhuje konzílium odborníkov. Odborníci okrem iného žiadali vládu, aby schválila lockdown pre nezaočkovaných. Medzi našimi respondentmi nepanoval rovnaký názor, zaočkovaní by nezaočkovaných obmedzili, tí však na to nevidia dôvod. 

Vláda už v stredu odsúhlasila novinku, vďaka ktorej zamestnávatelia budú môcť od zamestnancov vyžadovať covid pas. Čo si o tom myslia Slováci v uliciach a akých najradikálnejších názorov sme sa dočkali, sa dozvieš vo videu. 

Domov
Zdieľať
Diskusia