Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
19. októbra 2021, 15:35
Čas čítania 4:30
Viktor Kniš

Politici a verejnosť reagujú na Tarabov útok na 17-ročnú dcéru prezidentky: Čo čakať od človeka, čo nevie zaokrúhliť cenu rožka

NEWS NÁRODNÁ RADA SR POLÍCIA SR
Uložiť Uložené

Tarabu bude pre šikanovanie dcéry Zuzany Čaputovej riešiť polícia.

Poslanec parlamentu Tomáš Taraba zaútočil cez svoj facebookový profil na 17-ročnú dcéru Zuzany Čaputovej. Zverejnil jej fotografiu z módnej prehliadky na podujatí Fashion LIVE! s ironickým opisom, čím ju vystavil pranierovaniu svojimi fanúšikmi. Taraba sa teraz tvári, že nerozumie, prečo sa proti nemu verejnosť vyjadruje, a snaží sa prekrútiť svoj status tak, že nejde o iróniu. 

„Keby niekto povedal na môjho syna, že je talentovaný hokejista, tak určite to nepovažujem za šikanu, ale poviem, že má pravdu,“ zľahčuje Taraba svoj status. 

Polícia má opačný názor a v súvislosti s príspevkom už začala konať. „Je to exemplárny prípad šikanovania cez internet. Je to stredovek. Je to niečo, proti čomu Policajný zbor roky bojuje. Je to názorná ukážka toho, že bezcitné správanie na internete môže dosiahnuť taký rozmer šikany, ktorý môže viesť k tej najväčšej ľudskej tragédii,“ konštatujú policajti na Facebooku. 

Okamžite sa ozvala aj samotná prezidentka Čaputová, ktorá tvrdí, že ide o politické dno. „Poslanec Taraba by sa o moju dcéru nikdy nezaujímal, keby to nesúviselo s mojou funkciou. Ľudskej zlobe a hlúposti musím v živote čeliť, ale moje deti z toho vynechajte,“ odkázala prezidentka poslancovi Tarabovi, ktorý sa do parlamentu dostal vďaka extrémistickej ĽSNS.

Na Tarabu medzičasom reagujú aj ďalší politici, ktorí zhodne konštatujú, že ide o odporný čin hodný verejného odsúdenia. 

Odporúčané
Poslanec Taraba na Facebooku šikanuje 17-ročnú dcéru Zuzany Čaputovej, bude ho riešiť polícia Poslanec Taraba na Facebooku šikanuje 17-ročnú dcéru Zuzany Čaputovej, bude ho riešiť polícia 19. októbra 2021, 13:27

Jozef Pročko (OĽaNO): Želám jeho piatim deťom, aby im nikdy nikto neubližoval preto, že ich otec je Tomáš Taraba

Poslanec Jozef Pročko na sociálnej sieti upozornil, že Tomáš Taraba je otcom piatich detí a do parlamentu sa dostal vďaka extrémistickej ĽSNS, z ktorej odišiel a založil si vlastnú stranu Život. Z príspevku proti dcére prezidentky cíti iróniu a snahu dehonestovať ju. 

„Neuverejnil to s cieľom pochváliť 17-ročnú slečnu, ale jeho cieľ bol ironicky dehonestovať dcéru prezidentky. Želám jeho piatim deťom, aby im nikdy nikto neubližoval preto, že ich otec je Tomáš Taraba,“ tvrdí Jozef Pročko. 

Tomáš Šudík (OĽaNO): Deti a mladiství musia byť chránení

Poslanec parlamentu Tomáš Šudík upozorňuje, že by bolo správne, ak by za každých okolnosti boli deti politikov chránené, nech sú už z akéhokoľvek spektra opozície alebo koalície.

„Politika je niekedy špinavá, hnusná, zákerná, pretože máme, pochopiteľne, rozdielne názory na rôzne veci, ale nikdy, nikdy sa to nesme dotýkať detí a blízkych,“ napísal Šudík priamo pod statusom prezidentky Zuzany Čaputovej. 

Andrej Stančík (OĽaNO): Taraba nevie ani zaokrúhľovať

Taraba sa pred niekoľkými mesiacmi preslávil vyjadrením, že niekoľkocentové rožky sa budú zaokrúhľovať na euro. Následne mu musel poslanec OĽaNO Kristián Čekovský vysvetliť, ako zaokrúhľovanie funguje. Nie je to však jediný moment, keď Taraba ukázal problém uchopiť problematiku správne. Andrej Stančík z hnutia OĽaNO sa preto nečuduje, že sa mu to nepodarilo ani tentoraz.

„Čo čakať od človeka, čo nevie ani zaokrúhliť cenu rožka a je presvedčený, že v bitke pri Viedni sme bojovali proti Arabom?“ baví sa Stančík. 

Domov
Zdieľať
Diskusia