Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Piatok 3. 12. 2021 meniny má Oldrich

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Dnes populárne články
Fiasko s Game of Thrones: HBO len na pilotnú časť prequelu minulo 30 miliónov dolárov, projekt však zrušili Fiasko s Game of Thrones: HBO len na pilotnú časť prequelu…
Mazurek je podľa Matoviča „fašistické ho*no“. Expremiéra v parlamente ovládli emócie Mazurek je podľa Matoviča „fašistické ho*no“. Expremiéra v…
15-tisíc prípadov za štvrtok je chyba úradu. Zarátali aj časť pozitívnych z utorka 15-tisíc prípadov za štvrtok je chyba úradu. Zarátali aj časť…
KOMENTÁR: Zdochni a napichaj si svoje decká, ty sviňa! Zdá sa ti normálne priať človeku smrť? KOMENTÁR: Zdochni a napichaj si svoje decká, ty sviňa! Zdá sa ti…
Nestlačil som spúšť, tvrdí herec Alec Baldwin Nestlačil som spúšť, tvrdí herec Alec Baldwin
Život v Bratislave je drahší ako v Dubaji, Prahe aj Budapešti. Zverejnili rebríček najdrahších miest sveta Život v Bratislave je drahší ako v Dubaji, Prahe aj Budapešti.…
News

Politici a verejnosť reagujú na Tarabov útok na 17-ročnú dcéru prezidentky: Čo čakať od človeka, čo nevie zaokrúhliť cenu rožka

Tarabu bude pre šikanovanie dcéry Zuzany Čaputovej riešiť polícia.

Viktor Kniš
19. október 2021, 15:35 Čas čítania: 4:30
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
News
5
Viktor Kniš
19. október 2021, 15:35
Čas čítania: 4:30

Politici a verejnosť reagujú na Tarabov útok na 17-ročnú dcéru prezidentky: Čo čakať od človeka, čo nevie zaokrúhliť cenu rožka

Tarabu bude pre šikanovanie dcéry Zuzany Čaputovej riešiť polícia.

Viktor Kniš
19. október 2021, 15:35
Čas čítania: 4:30
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok

Poslanec parlamentu Tomáš Taraba zaútočil cez svoj facebookový profil na 17-ročnú dcéru Zuzany Čaputovej. Zverejnil jej fotografiu z módnej prehliadky na podujatí Fashion LIVE! s ironickým opisom, čím ju vystavil pranierovaniu svojimi fanúšikmi. Taraba sa teraz tvári, že nerozumie, prečo sa proti nemu verejnosť vyjadruje, a snaží sa prekrútiť svoj status tak, že nejde o iróniu. 

 

„Keby niekto povedal na môjho syna, že je talentovaný hokejista, tak určite to nepovažujem za šikanu, ale poviem, že má pravdu,“ zľahčuje Taraba svoj status. 

 

Polícia má opačný názor a v súvislosti s príspevkom už začala konať. „Je to exemplárny prípad šikanovania cez internet. Je to stredovek. Je to niečo, proti čomu Policajný zbor roky bojuje. Je to názorná ukážka toho, že bezcitné správanie na internete môže dosiahnuť taký rozmer šikany, ktorý môže viesť k tej najväčšej ľudskej tragédii,“ konštatujú policajti na Facebooku. 

 

Okamžite sa ozvala aj samotná prezidentka Čaputová, ktorá tvrdí, že ide o politické dno. „Poslanec Taraba by sa o moju dcéru nikdy nezaujímal, keby to nesúviselo s mojou funkciou. Ľudskej zlobe a hlúposti musím v živote čeliť, ale moje deti z toho vynechajte,“ odkázala prezidentka poslancovi Tarabovi, ktorý sa do parlamentu dostal vďaka extrémistickej ĽSNS.

 

Na Tarabu medzičasom reagujú aj ďalší politici, ktorí zhodne konštatujú, že ide o odporný čin hodný verejného odsúdenia. 

 

Jozef Pročko (OĽaNO): Želám jeho piatim deťom, aby im nikdy nikto neubližoval preto, že ich otec je Tomáš Taraba

Poslanec Jozef Pročko na sociálnej sieti upozornil, že Tomáš Taraba je otcom piatich detí a do parlamentu sa dostal vďaka extrémistickej ĽSNS, z ktorej odišiel a založil si vlastnú stranu Život. Z príspevku proti dcére prezidentky cíti iróniu a snahu dehonestovať ju. 

 

„Neuverejnil to s cieľom pochváliť 17-ročnú slečnu, ale jeho cieľ bol ironicky dehonestovať dcéru prezidentky. Želám jeho piatim deťom, aby im nikdy nikto neubližoval preto, že ich otec je Tomáš Taraba,“ tvrdí Jozef Pročko. 

 

 

Tomáš Šudík (OĽaNO): Deti a mladiství musia byť chránení

Poslanec parlamentu Tomáš Šudík upozorňuje, že by bolo správne, ak by za každých okolnosti boli deti politikov chránené, nech sú už z akéhokoľvek spektra opozície alebo koalície.

 

„Politika je niekedy špinavá, hnusná, zákerná, pretože máme, pochopiteľne, rozdielne názory na rôzne veci, ale nikdy, nikdy sa to nesme dotýkať detí a blízkych,“ napísal Šudík priamo pod statusom prezidentky Zuzany Čaputovej. 

 

Andrej Stančík (OĽaNO): Taraba nevie ani zaokrúhľovať

Taraba sa pred niekoľkými mesiacmi preslávil vyjadrením, že niekoľkocentové rožky sa budú zaokrúhľovať na euro. Následne mu musel poslanec OĽaNO Kristián Čekovský vysvetliť, ako zaokrúhľovanie funguje. Nie je to však jediný moment, keď Taraba ukázal problém uchopiť problematiku správne. Andrej Stančík z hnutia OĽaNO sa preto nečuduje, že sa mu to nepodarilo ani tentoraz.

 

„Čo čakať od človeka, čo nevie ani zaokrúhliť cenu rožka a je presvedčený, že v bitke pri Viedni sme bojovali proti Arabom?“ baví sa Stančík. 

NAČÍTAŤ ČLÁNOK BEZPLATNE
Predplať si REFRESHER+ a získaj ďalšie výhody

Tento článok dočítaš bezplatne, no s predplatným REFRESHER+ získaš prístup ku viac ako 2707 zamknutým článkom a dostaneš ďalšie benefity.

VIAC O PREDPLATNOM
Kedykoľvek ho jednoducho zrušíš
Už od 2.99 € mesačne
S REFRESHER+ môžeš získať tieto benefity
VIAC

 

Miroslav Žiak (SaS): Taraba reprezentuje fašistov

Poslanec zo strany SaS Miroslav Žiak pripomína Tarabovi jeho minulosť. Nebyť strany ĽSNS, ktorá má viacerých členov odsúdených za extrémizmus, do parlamentu by sa nedostal. Keď sa mu to podarilo, ĽSNS opustil a založil si vlastnú stranu. 

 

„Musíme všetci spoločne odsúdiť takéto správanie a nedávať mu mediálny priestor, pretože to je jediné, o čo mu ide. Teraz si sypem aj sám sebe popol na hlavu, pretože pred časom som ho v domnení, že nie je až taký zlý, pozval do diskusie, avšak neonacisti a fašisti sa nemenia...“ konštatuje Žiak. 

 

Mladí saskári: Vy sa nehanbíte do politiky ťahať deti?
Mladí saskári sa ozvali priamo pod statusom Tarabu, v ktorom pranieruje 17-ročné dievča. 

 

„Vám príde v pohode napádať a spôsobovať psychický tlak na deti len preto, že ich rodič sa vám nepáči? Keby napadla prezidentka vašu rodinu, považovali by ste to za fér? Aj keď ona teda nie je taká úbohá ako vy, takže sa k tomu nezníži, ale naozaj sa už nad sebou zamyslite. Takto sa chlap nespráva. A nie, ani konzervatívny chlap,“ vyčítajú Tarabovi. 

 

Lucia Plávková (Progresívne Slovensko): Absolútne dno

Ozvala sa aj členka mimoparlamentnej strany Progresívne Slovensko, podľa ktorej je neuveriteľné, že sa otec piatich detí takto správa k inému dieťaťu. 

 

„Toto sú tie tradičné hodnoty, za ktoré bojujete? Ubližovať deťom? To je absolútne dno. Najodpornejšia vec na svete,“ dodáva Plavková. 

 

Vladimíra Marcinková (exčlenka Za ľudí, SaS): Emme Čaputovej prajem veľa úspechov a odolnosti voči týmto grobianom

Vladimíra Marcinková z klubu SaS popriala dcére Zuzany Čaputovej, aby v živote nestretla ďalších ľudí, ako je poslanec Tomáš Taraba. Pripomína tiež, že poslanec sa skrýva za vieru, ak ide o zákony týkajúce sa ochrany rodiny, ale v skutočnosti popiera všetky tieto hodnoty. „Ako sa môže niekto taký ako pán Taraba skrývať za kresťanské hodnoty a vôbec za nejaké hodnoty. To, čo predviedol, je nechutné! Emme Čaputovej prajem veľa úspechov a odolnosti voči týmto grobianom,“ konštatuje Marcinková. 

 

 

Eduard Heger (OĽaNO): Neprijateľné

Ani predseda vlády Eduard Heger nešetril kritikou na adresu poslanca Tomáša Tarabu: „Považujem to za neprijateľné, nevidím dôvod na to, aby cudzí ľudia na svojich facebookoch zverejňovali deti verejných činiteľov.“

 

Zuzana Kovačič Hanzelová (novinárka): To sa naozaj dospelí poslanci v parlamente idú vysmievať 17-ročnému dievčaťu?

 

K príspevku poslanca, ktorý sa do parlamentu dostal na kandidátke extrémistickej ĽSNS, sa vyjadrila aj novinárka Zuzana Kovačič Hanzelová. 

 

„Že sa politika deje viac na Facebooku ako v parlamente, to sme si nejako zvykli. Ale aby poslanec Taraba atakoval 17(!)-ročnú dcéru prezidentky Zuzany Čaputovej zosmiešňovaním jej vzhľadu, myslím, že to už je za hranicou akéhokoľvek vkusu,“ napísala. Upozorňuje, že Tarabovi sa podarilo dosiahnuť cieľ, a pýta sa, či sme naozaj vo fáze, keď sa 42-ročný muž vysmieva 17-ročnemu dievčaťu, lebo sa nestotožňuje s jeho vzhľadom.

 

Poslanec Taraba sa pod príspevkom Kovačič Hanzelovej vyjadril. Tváril sa, že nevie, o čom novinárka hovorí. Vraj nerozumie, čo je na jeho statuse pohoršujúce. Kovačič Hanzelová ho vyzvala, aby si nabudúce vybral rovnocenného súpera.  

Fashion LIVE! (vyjadrenie v celom znení):

K situácii sa vyjadrili aj organizátori módnej prehliadky Fashion LIVE!, v rámci ktorej Emma Čaputová vystupovala a z ktorej pochádza aj fotografia, ktorú Taraba zdieľal.

 

„Odsudzujeme verejné ataky poslanca NR SR Tomáša Tarabu (ex ĽSNS) na 17-ročnú dcéru prezidentky Zuzany Čaputovej. Emma Čaputová prešla pred podujatím Fashion LIVE! castingom a nebola nijakým spôsobom protežovaná. Svojej úlohy modelky sa zhostila profesionálne a prispela k vysokému umeleckému zážitku tohto podujatia. Rovnako odmietame urážlivé poznámky k jej vzhľadu a umeleckému make-upu. Za podujatím Fashion LIVE! stojí tím etablovaných odborníkov z oblasti vlasového stylingu a vizážistiky, ktorých práca reflektuje vizuálnu predstavu samotných dizajnérov. Považujeme za absolútne neprijateľné, že poslanec Taraba verejne ponížil prezidentkinu dcéru, a vyzývame ho, aby sa verejne ospravedlnil.“

 

Taraba je známy aj svojím podnikaním s kriminálnikom Petrom Koščom, ktorý je momentálne na úteku a je po ňom vyhlásené medzinárodné pátranie. Košč má blízko k politikom Smeru aj k tajným službám a je obvinený z korupcie v súvislosti so skupinou sýkorovcov. Taraba spolu s Koščom profitovali zo štátnej zákazky cez spoločnosť Dast, vďaka čomu zarobili milióny eur.
Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Náhľadový obrázok: TASR
NAHOR
Pridaj sa k tým, ktorí nás podporili. Predplať si R+ VIAC
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie články
Teraz
24 hod
7 dní
30 dní
Viac z témy news
Viac článkov
Sponzorované články
Viac článkov
Ďalšie news viac news
Mohlo by ťa zaujímať
Prejsť na úvodnú stránku
Dostávaj upozornenia na aktuálne udalosti, ako je táto. Zapnúť upozornenia
Dnes populárne články
Fiasko s Game of Thrones: HBO len na pilotnú časť prequelu minulo 30 miliónov dolárov, projekt však zrušili Fiasko s Game of Thrones: HBO len na pilotnú časť prequelu minulo 30…
Mazurek je podľa Matoviča „fašistické ho*no“. Expremiéra v parlamente ovládli emócie Mazurek je podľa Matoviča „fašistické ho*no“. Expremiéra v parlamente…
15-tisíc prípadov za štvrtok je chyba úradu. Zarátali aj časť pozitívnych z utorka 15-tisíc prípadov za štvrtok je chyba úradu. Zarátali aj časť…
KOMENTÁR: Zdochni a napichaj si svoje decká, ty sviňa! Zdá sa ti normálne priať človeku smrť? KOMENTÁR: Zdochni a napichaj si svoje decká, ty sviňa! Zdá sa ti…
Nestlačil som spúšť, tvrdí herec Alec Baldwin Nestlačil som spúšť, tvrdí herec Alec Baldwin
Život v Bratislave je drahší ako v Dubaji, Prahe aj Budapešti. Zverejnili rebríček najdrahších miest sveta Život v Bratislave je drahší ako v Dubaji, Prahe aj Budapešti.…
Domov
Zdieľať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Zatvoriť