7. augusta 2021, 8:30
Čas čítania 0:36
Daniel Mikolášik

Slovensko má štvrtú medailu na olympiáde! Fantastický štvorkajak získal v Tokiu bronz

ŠPORT OH TOKIO 2021

Našich rýchlostných kanoistov delili od zlata stotiny.

Slovensko sa teší z ďalšej medaily z olympijských hier v Tokiu. Postarala sa o ňu štvorica rýchlostných kanoistov v zložení Samuel Baláž, Denis Myšák, Erik Vlček a Adam Botek, ktorá v K4 na 500 metrov získala bronz.

Štvorkajak vo finále finišoval tretí so stratou 1,315 sekundy na víťazných Nemcov Maxa Rendschmidta, Ronald Rauheho, Toma Liebschera a Maxa Lemkego, ktorí si odnášajú zlato. Strieborní sú Španieli.

Baláž a Botek sa tak môžu pochváliť prvou olympijskou medailou. Myšák bol členom striebornej lode v Riu a Vlček má na konte už štyri medaily a účasť na šiestich OH v kariére. Slovensko tak má štyri medaily z tohtoročnej olympiády v Tokiu. Cenné kovy vybojovali strelkyňa Zuzana Rehák Štefečeková (zlato), vodný slalomár Jakub Grigar v K1(striebro) a golfista Rory Sabbatini (striebro).

Posádka rýchlostných kanoistov K4 v zložení Samuel Baláž, Denis Myšák, Erik Vlček a Adam Botek sa teší v cieli zo zisku bronzovej medaily na 500 metrov. Zdroj: TASR/Michal Svítok