Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
2. februára 2021, 11:06
Čas čítania 0:55
Viktor Kniš

Podľa Sulíka sú Krajčího SMSky hlúposť, školy v pondelok možno neotvoria

NEWS BRANISLAV GRÖHLING MAREK KRAJČÍ RICHARD SULÍK
Uložiť Uložené

Richard Sulík pred zasadnutím pandemickej komisie vyhlásil, že kontrola občanov cez SMS správy nie je dobrý nápad. „Osobne to považujem za hlúposť,“ povedal pred rokovaním.

Podľa ministra školstva sa deti zajtra dozvedia, či sa od pondelka vrátia do škôl, zatiaľ však nie je jasné, či to bude možné a v akom formáte. Rokovať o tom dnes bude pandemická komisia, ktorá následne vydá odporúčanie pre vládu.

Epidemiologička Henrieta Hudečková to zatiaľ ružovo nevidí: „Od pondelka to reálne nevidím, ale určite sa o tom budeme baviť. Treba to urgentne riešiť, je to prioritou číslo jedna, aby sa deti dostali do škôl. Ale za striktných podmienok, nechceme reťazový prenos,“ povedala pred zasadnutím komisie. 

Hlavný hygienik Ján Mikas si myslí, že súčasné opatrenia by mohli byť dostačujúce, problémom však je ich dodržiavanie. Nemyslí si, že je potrebné ešte sprísňovať aktuálne zavedené pravidlá a zároveň si uvedomuje, že sú ľudia zo situácie unavení. V reakcii na nápad Mareka Krajčího o povolení vychádzania cez SMS správy uviedol, že zatiaľ nepozná podrobnosti.

Odporúčané
Kotleba si skúsil obesenie v Lučanského cele: Vydržal som 15 sekúnd bez problémov Kotleba si skúsil obesenie v Lučanského cele: Vydržal som 15 sekúnd bez problémov 2. februára 2021, 8:42

Richard Sulík okomentoval tento nápad ako hlúposť a pridal sa k svojim koaličným partnerom, ktorí nesúhlasia s jeho zavedením.

Nápad ministra zdravotníctva, o ktorom vopred nepočuli partneri z vlády ani operátori, sa zatiaľ nepozdáva odborníkom, politikom ani verejnosti. „Ľudia si pošlú SMS vzhľadom na nejakú výnimku, ktorú budú požadovať a centrála im odošle naspäť správu, ktorá im povolí porušiť zákaz vychádzania na určitý čas, ktorý budú potrebovať na tento úkon,“ vysvetlil minister spontánne na pondelkovej tlačovej konferencii. 

Dnes vo večerných hodinách bude zasadať vláda, ktorá sa bude zaoberať odporúčaniami pandemickej komisie. 

Domov
Zdieľať
Diskusia