Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
28. januára 2021, 19:30
Čas čítania 1:06
Miriam Rumanková

Slovensko má nového prezidenta Policajného zboru. Je ním Peter Kovařík

NEWS PETER KOVAŘÍK ROMAN MIKULEC
Uložiť Uložené

Funkčné obdobie prezidenta Policajného zboru je štyri roky. Tá istá osoba môže byť vymenovaná do funkcie policajného prezidenta najviac na dve funkčné obdobia.

Minister vnútra Roman Mikulec vo štvrtok vymenoval za prezidenta Policajného zboru Petra Kovaříka. Mikulec deklaroval, že si za svojím rozhodnutím stojí a nezmení ho žiadna správa na sociálnej sieti: „Verím, že toto rozhodnutie bude postupom času vnímané ako správne rozhodnutie, ktoré prispeje k tomu, že sa zvýši dôveryhodnosť občanov v políciu.“

Rovnako verí, že policajti dostanú všetko, čo k svojmu výkonu práce majú mať. Podľa Mikulca je funkcia šéfa polície najmä o zodpovednosti. Minister poukázal aj na prípravu reformy Policajného zboru, chcel by tiež v krátkom čase predstaviť nový spôsob voľby policajného prezidenta.

Odporúčané
Fico opäť ostro útočí na Matoviča: Vyplakáva na NAKA, že ho niekto ohrozuje a je roztrasený ako cigareta Fico opäť ostro útočí na Matoviča: Vyplakáva na NAKA, že ho niekto ohrozuje a je roztrasený ako cigareta 28. januára 2021, 17:54

Petra Kovaříka považuje za profesionála, neprekáža mu, že pôsobil na Úrade vlády Slovenskej republiky počas éry Roberta Fica. „Ja vnímam kariéru Kovaříka ako profesionálneho príslušníka Policajného zboru. On nie je politik. Nie je nič iné, než profesionál,“ skonštatoval Mikulec. Hlasov i dôvodov, ktoré mu hovorili, aby sa rozhodol pre Kovaříka, bolo podľa ministra viacero.

Domov
Zdieľať
Diskusia