Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
29. augusta 2020, 6:48
Čas čítania 0:26
Viktor Kniš

Unikátny úkaz: Pred Angličanmi sa zjavila horizontálna dúha na hladine mora

NEWS
Uložiť Uložené

Dúha sa ľuďom zjavila krátko po tom, čo sa miestom prevalila silná búrka s extrémnym vetrom.

Obyvatelia anglického mesta Torquay v grófstve Devon boli svedkami netradičného prírodného úkazu, ktorý sa dá vysvetliť len veľmi ťažko.

Podľa miestnych predchádzala horizontálnej dúhe veľmi silná búrka Francis, s ktorou prišli aj silné vetry a intenzívne zrážky. Bezprostredne po tom, čo sa rozbúrená hladina upokojila, stala sa hostiteľom netradičného tvaru dúhy, píšu tvnoviny.

Odporúčané
Dúhový močiar je k videniu raz za 3 až 4 roky. Krásne fotografie prírodného úkazu očarili svet Dúhový močiar je k videniu raz za 3 až 4 roky. Krásne fotografie prírodného úkazu očarili svet 3. decembra 2018, 13:14

Snímky a videá pôvodne zverejnila facebooková stránka Torbay in pictures, ktorá sa tak stala známou a spopularizovala aj pláž Paignton. 

Jeden z obyvateľov tejto oblasti v Anglicku prezradil, že úkaz videl na vlastné oči, keď bol práve na prechádzke so psom. „Keď sme prišli k mólu, náhle sa spustil dážď, žiadne mraky, začalo pršať doslova z jasnej oblohy," povedal.

Domov
Zdieľať
Diskusia