Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
25. mája 2020, 12:51
Čas čítania 0:55
Viktor Kniš

Silný pocit nepochopenia a zdravotné problémy. Richard Müller spieva o človeku, ktorý je na absolútnom dne

HUDBA RICHARD MÜLLER
Uložiť Uložené

Príjemná, trochu melancholická skladba s krásnym refrénom. Richard Müller má mimoriadne osobnú novinku Anomália.

Úprimná osobná spoveď – taká je novinka Richarda Müllera s názvom Anomália. Autorom hudby a textu je Laco Rychtárik, ktorý najosobnejšiu výpoveď svojho života zložil v komplikovanom období.

Vraví, že si nevedel predstaviť iného interpreta než Richarda, ako jediný vraj dokáže pochopiť, čo prežíval. A slovenská hudobná legenda sa v piesni našla.


„Pesničku napísal Laco Rychtárik, skvelý skladateľ, ktorého som nikdy v živote nevidel, ale jeho skladby dobre poznám. O to viac ma prekvapilo, že napísal pesničku, ktorá mi úplne hovorila z duše,“ vraví Richard Müller.


„Pieseň vznikla v komplikovanom období môjho života, keď som bojoval s veľmi osobnými problémami a mal som pocit, že neviem nájsť vo svojom vtedajšom okolí nikoho, kto by si prežil v živote niečo podobné. Je to úprimná, osobná výpoveď. Mal som silný pocit nepochopenia, sebareflexia a zdravotné problémy výrazne ovplyvňovali moju kreativitu,“ vysvetľuje Laco Rychtárik.

Odporúčané
Zvažovali sme aj natáčanie SuperStar z domu, hovorí programová riaditeľka Markízy Silvia Majeská (Rozhovor) Zvažovali sme aj natáčanie SuperStar z domu, hovorí programová riaditeľka Markízy Silvia Majeská (Rozhovor) 16. mája 2020, 13:53


Jediný, kto vie, čo Laco prežíval, je asi Richard. Aj preto autor skladby hneď vedel, koho osloví.„Richard bol určite prvá voľba. Práve on mal byť hlasom tak osobného textu v kombinácii s hudbou. Richard sám je pre mňa hudobnou inšpiráciou preto som veľmi rád, že prijal ponuku na spoluprácu,“ dodáva Laco Rychtárik. 


Skladba dostáva aj jednoduchý, no zároveň veľavravný videoklip, ktorý režíroval Richard Raiman. Celý klip je vlastne detailný záber Richardovej tváre. „Mne sa veľmi páči, že to takto poňal, že to nie je prvoplánový klip. Myslím si, že dokonale vystihuje atmosféru skladby,“ uzavrel Richard Müller.

Domov
Zdieľať
Diskusia