Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Štvrtok 9. 4. 2020 meniny má Milena

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Sponzorovaný obsah

Tento obsah je sponzorovaný obsah CRYFORMERCY.

Čo je sponzorovaný obsah?

Inzerent dodal podklady ku článku, definoval, čo má článok obsahovať a komunikovať, text písal na základe zadania niekto z Refresheru.

Móda - Oblečenie
1
Inzercia
23. február 2020, 9:03
Čas čítania: 5:16

CRYFORMERCY: Značka vznikla z posledných 150 €, čo sme mali na účte

Cryformercy sa za rok dostali nielen do mnohých slovenských šatníkov, ale podarilo sa im expandovať aj do okolitých štátov ako je napríklad Česko a Maďarsko.

Inzercia
23. február 2020, 9:03
Čas čítania: 5:16
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
1
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Slovenský street fashion sa v posledných rokoch rozvíja čoraz zreteľnejšie. Každý týždeň si v explore na Instagrame môžeš všimnúť nové brandy. Nikdy však o nich dlho nepočuť. Potom sú tu značky, ktorým sa podarí vydržať a vybudovať si meno na našej módnej scéne. 

 

CRYFORMERCY: Každý si po nás chcel vytvoriť brand. Sme autotune pre slovenský fashion.
Zdroj: Cryformercy

Jedným z týchto brandov je aj Cryformercy, ktorí sa od svojho založenia v roku 2018 dostali z Košíc do mnohých slovenských šatníkov, ale podarilo sa im expandovať aj do okolitých štátov ako je napríklad Česko a Maďarsko.

 

Cryformercy dnes spolupracuje s mladými dizajnérmi z celej Európy. Reprezentuje originalitu, autentickosť, štýl a experimenty s novými nápadmi. Patrik a Michal založili svoju značku ešte počas strednej školy. Bez predošlých skúseností a obmedzenými prostriedkami sa rozhodli, že čo budú po ceste potrebovať sa naučia robiť sami, aby namiesto zamestnávania cudzích ľudí mohli dať prácu svojim kamarátom.

 

Dnes je pre nich móda nielen záľuba, ale aj práca na plný úväzok. Okrem seba zamestnávajú aj ďalších piatich ľudí, ktorí pomáhajú s výrobou a celkovým chodom firmy. Dnes nám prezradili o svojom brande v rozhovore čosi viac.

 

Ako ste sa dostali k šitiu a k móde? 

Patrik: Móda je pre nás lifestyle. Ja osobne som mal k nej vždy blízko. Chodil sme brigádovať do táborov, kde sme strávili celé leto. Všetky peniaze sme potom minuli na handry. To sme mali asi 15 rokov. Proste sa cítim dobre, keď vyzerám dobre.  Čo sa týka šitia, tak prvýkrát to bolo z donútenia pri rozbiehaní brandu. Vedeli sme, že ak chceme vytŕčať z radu budeme musieť byť výnimoční a jediná cesta k tomu vtedy bola sadnúť si za stroj a začať šiť. Long story short - hneď potom ma to nejak chytilo a aj keď poslednú dobu už menej, rád niečo pošijem ak je treba. 

 

Michal: Je to len ďalší spôsob ako komunikovať ľuďom nejaký message. Hľadali sme spôsob, ako žiť “rockstar life”, ale chceli sme sa k nemu dostať nejakým netradičným spôsobom. Brandže ako napríklad hudba, alebo vlogovanie sú presýtené a je dosť ťažké prísť s niečím novým, zvlášť, ak človek nemá budget a skúsenosti. Móda je u nás stále v plienkach, takže na zaujímavé projekty je tu kopa miesta.

 

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa BAD THINGS ALWAYS HAPPEN (@cryformercy.eu),

 

Aké boli začiatky podnikania?

Patrik: Mercy vzniklo z posledných 150 eur čo sme mali na účte. Nepoznali sme nikoho. Mali sme jeden ručný šijací stroj a starý plesnivý office, ktorý bol predtým pivnica a som presvedčený že sa tam určite odohrala vražda. 

 

Prvú polovicu roka 2019 sme si odopierali všetko pekné, pretože sme sa chceli čím skôr dostať na level, kedy si reálne môžeme užívať. Pamätám si, že sme tankovali po päťkách, aby sme mali budget na reklamy. Najťažšie bolo vydržať toto obdobie a neubrať z plynu, aj keď každý deň bol fakt hrozný. Trvalo to asi od decembra 2018 po koniec leta 2019. Náš najikonickejší je dizajn Butterfly Effect. Nebyť jeho, nemáme sa dnes z čoho tešiť. Bol a aj stále je to, podľa čoho nás ľudia poznajú. Postupne tak značka prerástla do niečoho veľkého.

 

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa BAD THINGS ALWAYS HAPPEN (@cryformercy.eu),

 

Ako to myslíš, že prerástla  “do niečoho veľkého”? 

Michal: Za rok sme predbehli všetky slovenské independent street fashion brandy aj napriek tomu, že sa nepoznali s nikým zo zákulisia, nemali sme ani budget na obrovský marketing a influencerov a aj tak bolo nášho motýľa vidieť na chrbtoch na každom slovenskom koncerte. Či už na stejdži alebo pod ním. Podiel na trhu sa veľmi vypočítať nedá, keďže nikto nevie aký veľký je slovenský streetfashion naozaj, ale máme nejaké inside info a vieme, že sme na tom dobre. 

 

Za ten krátky čas čo fungujeme sa nám podarilo dostať do troch štátov, spolupracovať na troch festivaloch, shoutout to Vibe Festival. Máme za sebou aj nejaké vlastné akcie, z ktorých dostávame väčšinou pozitívny feedback. Úplne prvý event bol s Porsche Boyom, ktorý urobil veľmi dobrú show. Ľudia tam vtedy porozbíjali všetko, čo nebolo k zemi navŕtané.

 

Patrik: Naše handry si mal možnosť vidieť na ľuďoch ako Exploited, Fobia Kid, Khans, Nik Tendo, Porsche Boy, Dorian, Skinny B… V Maďarsku sa nám podarilo dať dokopy napríklad s Lil G a Royal Szabi. Kopu nových spoluprác máme pripravených aj pre nový drop, ktorý v čase publikovania toho článku už asi bude von.  

 

Čo bol podľa vás dôvod úspechu vašej značky?

Patrik: Robíme oblečenie, ktoré sami chceme nosiť ale nieje to iba o tom. Každý krok, ktorý robíme je detailne premyslený. Za rok sme dobili slovenský street fashion až do takej miery, že ľudia resellujú doplnky, ktoré dávame k objednávkam zadarmo. 

 

Je to oveľa viac ako dať dokopy pekný dizajn a dúfať, že sa to chytí cez reklamy. Je to o zákazníckom servise o darčekoch na Vianoce pre verných fans. V prvom rade sa pozeráme na to, čo zákazník získa tým, že si od nás niečo kúpi. Chceme dať ľuďom ako sme my miesto, kam môžu patriť.

 

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa BAD THINGS ALWAYS HAPPEN (@cryformercy.eu),

 

 

Ako by mala móda vyzerať z vášho pohľadu?

Patrik: Nie Je dôležité koľko to stálo, ale či to vieš nosiť. Aj napriek množstvu brandov, ktoré sú dnes na výber sa stále nájdu ľudia, čo si nevedia dať dokopy solídny fit. Chalani v klube na mňa pozerajú divne za to, že mám motýle na nohaviciach a myslia si, že to oni sú cool. 

 

Ako vyzerá práca na nových kúskoch?

Patrik: Vždy, keď sme v “drop mode” a pracujeme na nových kúskoch, začíname tak, že ich najprv navrhneme a dáme dokopy. Nekladieme si hranice: Chceme niečo vyšiť? tak to vyšijeme. Chceme custom fit? Dáme custom fit. Nepozeráme sa na to, koľko jednotlivé dizajny stoja. Vyrábame oblečenie, z ktorého sme nadšení. Potom, keď je hotový drop tomu prispôsobíme všetky ostatné veci a začíname sa na to pozerať viac “biznisovo” a upravujeme budget inde, kde to sa to nedotkne ľudí.


Zmenil podľa vás Cryformercy streetwear na Slovensku?

Michal: Jasné, že áno. Každý si  po nás chcel založiť brand. Ukázali sme, že sa tu dá robiť viac a že je tu priestor pre custom handry, vlastné strihy. 

 

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Milion+ Ent. (@milionplus),

 

Kto každý je súčasťou vášho brandu?

Michal: Sme komunita, do ktorej môže patriť hocikto. Pripojiť sa k nám dá tým, že sa budeš podieľať na aktivitách na Instagrame, alebo tým, že prídeš na niektorú z našich akcií a urobíš tam bordel. Keby sme sa mali však baviť o tom, kto sa aktívne podieľa na tvorbe obsahu v CryforMercy tak je nás momentálne šesť. Okrem nás dvoch tu je Martin, ktorý sa stará o objednávky spolu s BehuňomKatarína a Tomáš sú za šijacími strojmi a Timotej má na starosti zákaznícky servis.

 

Ako vyzerá obyčajný deň v Cryformercy?

Patrik: Neviem, či u nás existuje niečo ako obyčajný deň. Každý príde podľa toho, kedy skončí v škole a robí svoju robotu. Vždy sa držíme týždenného plánu, ktorý sa dáva dokopy v nedeľu. Ide to viac-menej samo. Všetci vždy vedia, čo majú robiť. Cez deň pracujeme, večer si objednáme jedlo a vibeujeme. Je tu veľmi málo stresu a zlej nálady. Ak sa predsa len na niečom pochytíme, vždy to rýchlo uhasíme.

  

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa BAD THINGS ALWAYS HAPPEN (@cryformercy.eu),

  

Čo od vás môžeme očakávať tento rok? Aké plány máte s CryforMercy do budúcnosti? Patrik: Tento rok by sme chceli vychytať všetky muchy zvnútra firmy. Vieme, že máme veľké medzery napríklad v dobe doručovania. Na tom pracujeme intenzívne. Ďalej by sme chceli rozšíriť výrobu o viac dizajnérov, aby sme mohli čo najviac experimentovať s custom fitmi, ísť hore s kvalitou handier. Na to je tu veľa priestoru. Čo sa týka dlhodobých plánov, ísť viac do sveta je rozhodne jeden z hlavných cieľov. Momentálne sme v piatich štátoch, ale to je iba začiatok.

 

CRYFORMERCY: Každý si po nás chcel vytvoriť brand. Sme autotune pre slovenský fashion.
Zdroj: Cryformercy
Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Tagy: CRYFORMERCY
Ohodnoť článok
35
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Najčítanejšie
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.